Szarpanie, brak mocy, dziwne cykanie podczas przyśpieszania.

Oswojony
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2015, o 09:47
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Szarpanie, brak mocy, dziwne cykanie podczas przyśpieszania.

Post autor: Oswojony »

Witam posiadam SII (170km CFGB) z 2011r. z przebiegiem sprawdzonym w serwisie i serwisowanym na bieżąco tj. 147 tyś. Mam go od zeszłego lata i nie było problemów, a jakiś czas temu zauważyłem niepokojące problemy. Superb po odpaleniu przez pierwsze 3-5 minut jazdy szarpie już od 1,7 tyś obrotów jak szalony... nie jest to bicie kierownicy tylko takie szarpanie, przerywanie jakbym brakowało mu mocy i co sekundę jest nie ma jest nie ma... dochodzi do tego takie cykanie które brzmi jak wysypane kuleczki łożyska, które występuje tylko przy przyspieszaniu... . Ogólnie rzecz biorąc porażka bo szarpanie i cykanie jest mocne. Ciekawe jest to, że objawy ustępują po tych 5 minutach niemal całkowicie.
Zaczynam martwić się też o sprzęgło ze względu na to, iż przy zmianie biegów puszczeniu gazu i wciśnięciu sprzęgła wydaje ono mocno słyszalny dźwięk.
Proszę o pomoc ;)

EDIT: Dodam także, że pod koniec jesieni wymieniałem olej, filtry oraz rozrząd.
Oswojony
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2015, o 09:47
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Szarpanie, brak mocy, dziwne cykanie podczas przyśpiesza

Post autor: Oswojony »

Odświeżam.
Panowie na prawde nikt nie wie o co może chodzić?
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Szarpanie, brak mocy, dziwne cykanie podczas przyśpiesza

Post autor: JanuszSz »

Sprawdzałeś skanerem VAG?
Jeśli są błędy to się zapiszą w pamięci i poznasz przyczynę niepokojących objawów.
Co do sprzęgła,to trochę za wcześnie.Z drugiej strony nie wiadomo jak było traktowane u poprzedniego właściciela.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Szarpanie, brak mocy, dziwne cykanie podczas przyśpiesza

Post autor: Zaj007 »

Jaka skrzynia?
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Szarpanie, brak mocy, dziwne cykanie podczas przyśpiesza

Post autor: kamracik »

Postaram się zlokalizować to cykanie, zapewne będzie pochodzić z pokrywy zaworów.

W poprzednim samochodzie, wiedziałem, że oznacza pęknięty kolektor, ale to było TTTM. Tutaj nie czytałem żadnego podobnego wątku, ale najwidoczniej ma to związek z nagrzaniem się silnika lub z dopływem oleju.

Możesz spróbować 2 rzeczy, na gorącym silniku zgasić go, odczekać z 15-20 minut, aż cały olej spłynie i zobaczyć czy po uruchomieniu nadal będą takie problemy. Ta próba jednak może nie wyjść jeśli będzie to sprawa gęstości oleju w niższej temperaturze otoczenia, gdyż będzie gorący, a zatem i rzadszy.

Drugi test to zostawienie auta w zamkniętym garażu, chodzi o to, aby był w wyższej temperaturze i porównać to z odpaleniem kiedy auto stało na zewnątrz.

Względnie dzięki tym testom powinieneś mieć pogląd czy przyczyną może być olej, gdy np. problemem byłaby jego jakość, albo bardziej prawdopodobne - gęstość.

Jeśli tutaj by nic nie wyszło to obstawiałbym raczej na problemy z zapłonem, może świece nie dogrzewają czy parafina się gdzieś zbiera z paliwa, w tym przypadku powinno to wyjść przy teście numer dwa. Jednak tutaj wolałbym, aby obiektywnie spojrzał na to ktoś, kto ma więcej doświadczenia z dieslami, aniżeli ja - nie posiadający nigdy diesla :mrgreen:
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Szarpanie, brak mocy, dziwne cykanie podczas przyśpiesza

Post autor: elmi_k »

X
ODPOWIEDZ