Mechanizm szyby

adi-wawa
Posty: 15
Rejestracja: 27 wrz 2011, o 21:24
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Adrian
Lokalizacja: Piaseczno

Mechanizm szyby

Post autor: adi-wawa »

Witam
Sądząc po dźwięku pękła mi linka od podnoszenia szyby od strony kierowcy. Zamierzam wymienić cały mechanizm. Zdemontowałem boczek drzwi, jednak nie mam pojęcia jak zdemontować blachę! Śruby odkręcone, silikon odklejony jednak blach nie chce odejść.
Może ktoś podpowie będę wdzięczny
Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Re: Mechanizm szyby

Post autor: Raf T »

adi-wawa pisze:Witam
Sądząc po dźwięku pękła mi linka od podnoszenia szyby od strony kierowcy. Zamierzam wymienić cały mechanizm. Zdemontowałem boczek drzwi, jednak nie mam pojęcia jak zdemontować blachę! Śruby odkręcone, silikon odklejony jednak blach nie chce odejść.
Może ktoś podpowie będę wdzięczny
Ja ostatnio rozbierałem tył , ale myślę , że jest podobnie z przodu . Po pierwsze może to nie linka tylko blokada Ci wypadła co szybę trzyma , lecz może być też linka , jeśli słychać silnik . Musisz opuścić silnik z szybą , w dolnej części blachy jest otwór z zaślepką gdzie pod nią trzeba było usunąć blokadę plastikową ( 2 białe rolki , włożone jedna w drugą ) . Kiedy już usunięta zostanie blokada , to wyciągasz szyby do góry z prowadnicy , ( dobrze mieć pomoc drugiej osoby ) i wtedy będziesz mógł już blachę zdemontować i szybę powolutku opuścić do środka drzwi .

;)
soldier
Posty: 65
Rejestracja: 7 cze 2014, o 19:32
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 150
Imię: Tomek
Lokalizacja: Dziwnów

Re: Mechanizm szyby

Post autor: soldier »

Z przodu nie ma tulejki tylko dwie śruby ktore musisz poluzowac i możesz wyciągnąć szybe. Pamietaj ze musisz jeszcze odkręcić zamek od drzwi, wyjac bembenek zamka i tam odhaczyc linke zamka
Awatar użytkownika
Cichy3150
Posty: 125
Rejestracja: 13 mar 2013, o 07:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Przemo
Lokalizacja: Siedlce

Re: Mechanizm szyby

Post autor: Cichy3150 »

mialem ten problem w tamta zime.. szyby zmarzniete i trzask.. wymieniasz caly zespol z aluminiowa blacha i linkami koszt 80 zl.. co do wymontowania to juz nie pamietam ale jest ona na 3 srobach i glosniku ktory trzeba zdjac... tak bylo u mnei z przodu od strony kierowcy:) jak cos daj fote to od reki pokaze:)
Skoda Felicja 1.3 LXI, - BYŁO:)

Skoda Superb I 1.9 TDI 130 KM -Oddałem żonie:)

Skoda Superb II 2.0 TDI 170 KM 4x4 - JEST:P
radoslawk
Posty: 49
Rejestracja: 9 sty 2015, o 19:51
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Podłęże/Kraków

Re: Mechanizm szyby

Post autor: radoslawk »

Blacha nie chce odejść bo trzyma ją szyba na 2 śrubach pod czarnymi zaślepkami w górnej jej części. Szyba maks do góry otwierasz zaślepki odkręcasz 2 śruby wcześniej umyj szybę i przyklej taśmą do ramki drzwi żeby nie spadła. Nie polecam tanich zamienników ja taki kupiłem i padł po 4 miesiącach.
adi-wawa
Posty: 15
Rejestracja: 27 wrz 2011, o 21:24
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Adrian
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Mechanizm szyby

Post autor: adi-wawa »

Dzięki za podpowiedź. Dziś kupiłem zamiennik z blachą za 115 w Wawie na Świętokrzyskiej. Na pewno zdam relacje z prac:)
libanek
Posty: 28
Rejestracja: 25 sty 2014, o 18:22
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: BSV r 2007
Imię: Marek
Lokalizacja: libiąż 32-590
Kontakt:

Re: Mechanizm szyby

Post autor: libanek »

Przyjaciele mam podobny problem. Któregoś zimowego dnia, szyba przy podnoszeniu doszła do połowy, coś chrupnęło i szyba została w miejscu. Przy próbie podnoszenia lub opuszczania, słychać, że silniczek mieli, ale szyba ani drgnie.Domknąłem ją ręcznie (chwyciłem rękoma z obu stron i docisnąłem do góry). Wiadomo, że czynność tę muszę powtarzać co parę dni, bo opada.
Moje pytanie jest takie, czy możliwe jest, że padła jakaś zębatka przy silniczku i konieczna będzie wymiana silnika, czy na 100% wiadomo, że trzeba wymienić tę blachę z tymi linkami?
Dlaczego pytam? Bo chciałbym najpierw zamówić uszkodzoną część, a później wziąć się za robotę. Jeśli najpierw brałbym się za się za diagnozę, to mam unieruchomione auto przez parę dni, a na to sobie nie mogę pozwolić.
To nie chodzi o lenistwo, że nie chce mi się tego rozebrać, żeby sprawdzić, ale chciałbym to rozebrać i od razu wymienić uszkodzony element.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi.
Awatar użytkownika
Cichy3150
Posty: 125
Rejestracja: 13 mar 2013, o 07:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Przemo
Lokalizacja: Siedlce

Re: Mechanizm szyby

Post autor: Cichy3150 »

jak silnik kreci to linka.. Wiec cala blache... ale jak rozbierzesz bedziesz pewny..
Skoda Felicja 1.3 LXI, - BYŁO:)

Skoda Superb I 1.9 TDI 130 KM -Oddałem żonie:)

Skoda Superb II 2.0 TDI 170 KM 4x4 - JEST:P
radoslawk
Posty: 49
Rejestracja: 9 sty 2015, o 19:51
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Podłęże/Kraków

Re: Mechanizm szyby

Post autor: radoslawk »

Padający mechanizm podnoszenia szyby to typowa usterka dla tych aut. Istnieje małe prawdopodobieństwo że wytarła się zębatka na silniczku. 100 % pewności będziesz miał po tylko rozebraniu.
adi-wawa
Posty: 15
Rejestracja: 27 wrz 2011, o 21:24
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Adrian
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Mechanizm szyby

Post autor: adi-wawa »

Ja najpierw rozebrałem, zdiagnozowałem i chwilę jeździłem bez boczka. Następnie koledzy z forum podpowiedzieli jak ściągnąć blachę z drzwi i w dniu wczorajszym zakończyłem pracę. Działa jak najbardziej prawidłowo. Przy okazji zastanawiałem się nad wyciszeniem drzwi. Chciałem wyciszyć blachę zewnętrzną drzwi od środka a drugą warstwe położyć na blache już pod sam boczek. Jednak wczoraj po zdemontowaniu blachy z podnośnikiem i widząc wzmocnienia na drzwiach zacząłem się zastanawiać jak to rozwiązać i czy nie darować sobie wygłuszenia drzwi od wewnątrz. Czy może ktoś z was przerabiał podobny temat??
libanek
Posty: 28
Rejestracja: 25 sty 2014, o 18:22
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: BSV r 2007
Imię: Marek
Lokalizacja: libiąż 32-590
Kontakt:

Re: Mechanizm szyby

Post autor: libanek »

Jak ściągałeś blachę? mechanizm zamka zdjąłeś razem z blachą czy zostawiłeś go? W sumie to mnie trzyma i rozwierciłem jednego nita na dole, bo myślałem, że to jest przeszkodą... Myślałem, że to prostsze jest ogólnie, ale jak już zacząłem, to dokończę.
Jak zamówię całą blachę, to muszę przełożyć silnik i okablowanie tak?
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Mechanizm szyby

Post autor: Matt »

W aso wymiana kosztuje chyba 50zł, nie pamiętam dokładnie. Mówię o samej robociźnie.
radoslawk
Posty: 49
Rejestracja: 9 sty 2015, o 19:51
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Podłęże/Kraków

Re: Mechanizm szyby

Post autor: radoslawk »

libanek pisze:Jak ściągałeś blachę? mechanizm zamka zdjąłeś razem z blachą czy zostawiłeś go? W sumie to mnie trzyma i rozwierciłem jednego nita na dole, bo myślałem, że to jest przeszkodą... Myślałem, że to prostsze jest ogólnie, ale jak już zacząłem, to dokończę.
Jak zamówię całą blachę, to muszę przełożyć silnik i okablowanie tak?
Mechanizmu zamka nie ruszasz. Otwierasz zaślepki u góry blachy. Odkręcasz przez zaślepki szybę od prowadnic. Odkręcasz kilka śrub wokół blachy, odpinasz wszystkie spinki z kablami i wtyczki. Przekładasz przez blachę linkę od klamki i ten skobelek, który jest w górnej części drzwi pokazujący czy auto jest zamknięte, czy otwarte. Zdejmujesz blachę. Rozwiercasz nity przy głośniku, ściągasz silniczek. Zakładasz wszystko do nowej blachy skręcasz wkładasz do auta i tyle.
libanek
Posty: 28
Rejestracja: 25 sty 2014, o 18:22
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: BSV r 2007
Imię: Marek
Lokalizacja: libiąż 32-590
Kontakt:

Re: Mechanizm szyby

Post autor: libanek »

A co zrobić z plastikowymi nitami, które trzymają? Plastikowe czarne nity. Znajdują się w okolicy zamka, poniżej tego dzyndzla, pokazującego czy auto jest otwarte czy zamkniete. jak je rozwierce, to ich już nie użyje do nowej blachy.
adi-wawa
Posty: 15
Rejestracja: 27 wrz 2011, o 21:24
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Adrian
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Mechanizm szyby

Post autor: adi-wawa »

mówisz o takich trzech czarnych? Mają taki bolec w środku wypychasz go i wypinasz "nity"
ODPOWIEDZ