Android 5 Lollipop i RSAP

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android 5 Lollipop i RSAP

Post autor: Enriquez »

Nie, przesada i to znaczna. Tyle to można dać za iPhone, a nie za jakieś nie wiadomo co.
Dla mnie android kończy się na max 1000 pln, powyżej to nieporozumienie. Ale to moje zdanie.
A akurat potrzebuje dual sim, bo mi się nie chce dwoch nosić, ale przeboleję.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5814
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android 5 Lollipop i RSAP

Post autor: pab567 »

To Twoje zdanie. U mnie z kolei odwrotnie - złamanego grosza nie dałbym za żaden z produktów z logo nadgryzionego jabłka :)
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Android 5 Lollipop i RSAP

Post autor: dolko »

Enriques, na autach to ty się znasz, ale o telefonach, a zwłaszcza tym HTC to masz cienkie pojęcie... Bez urazy. Za iphona nie dał bym tysiaka - przereklamowane gówno dla lanserow, sorki takie moje zdanie
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5814
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android 5 Lollipop i RSAP

Post autor: pab567 »

dolko pisze:Enriques, na autach to ty się znasz, ale o telefonach, a zwłaszcza tym HTC to masz cienkie pojęcie... Bez urazy. Za iphona nie dał bym tysiaka - przereklamowane gówno dla lanserow, sorki takie moje zdanie
+1
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Android 5 Lollipop i RSAP

Post autor: elmi_k »

Nigdy srajfona - badziew jakiego mało. Ale jest też wielu zwolenników.
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Android 5 Lollipop i RSAP

Post autor: dolko »

a jak mi ktoś powie że ten telefon robi kiepskie zdjęcia to mu osobiście kupię okulary! Żadne gówno, zetki, samsungi, iphiny nie robią takich zdjęć w kiepskim świetle. Co do aparatów w telefonach pochyliłbym się jedynie na nokia. Tyle w temacie.
PS miałem telefony flagowej każdej z tych marek.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Android 5 Lollipop i RSAP

Post autor: elmi_k »

dolko pisze:a jak mi ktoś powie że ten telefon robi kiepskie zdjęcia to mu osobiście kupię okulary! Żadne gówno, zetki, samsungi, iphiny nie robią takich zdjęć w kiepskim świetle. Co do aparatów w telefonach pochyliłbym się jedynie na nokia. Tyle w temacie.
PS miałem telefony flagowej każdej z tych marek.

Robi kiepskie zdjęcia - mogę wybrać sobie model okularów?


Ale i tak z możliwości telefonów pewnie korzystamy w jakichś 40%?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Android 5 Lollipop i RSAP

Post autor: Enriquez »

dobra, już peace please
pożyjemy zobaczymy co przetrwa na rynku
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
skodziarz
Posty: 1500
Rejestracja: 24 gru 2014, o 08:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: WY/WPI

Re: Android 5 Lollipop i RSAP

Post autor: skodziarz »

dolko pisze:a jak mi ktoś powie że ten telefon robi kiepskie zdjęcia to mu osobiście kupię okulary! Żadne gówno, zetki, samsungi, iphiny nie robią takich zdjęć w kiepskim świetle. Co do aparatów w telefonach pochyliłbym się jedynie na nokia. Tyle w temacie.
PS miałem telefony flagowej każdej z tych marek.
z tymi aparatami bym polemizował ;) . Może to nie jest lustrzanka, ale na zdjęcia nie narzekam (s4 mini)
np.
Obrazek
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Android 5 Lollipop i RSAP

Post autor: dolko »

Umownie każdy z topowych w miarę tel. robi zdjęcia poprawne. Generalnie chodzi o niuanse. Ja tylko nie pozwolę źle gada na aparat HTC M8 bo to dobry sprzęt, obecnie czołówka.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5814
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android 5 Lollipop i RSAP

Post autor: pab567 »

dolko pisze:Umownie każdy z topowych w miarę tel. robi zdjęcia poprawne. Generalnie chodzi o niuanse. Ja tylko nie pozwolę źle gada na aparat HTC M8 bo to dobry sprzęt, obecnie czołówka.
Szczególnie właśnie przy zdjęciach w kiepskich warunkach oświetleniowych.
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: Android 5 Lollipop i RSAP

Post autor: Michu »

Mam Note 3 prawie dwa lata. Mialem brac Note 4, ale wg mnie za malo reowlucyjny, wzgledem porzednika (wlasciwie zaluje ze majac N2, bralem N3. Zonie przypadl moj N2, a Samsung oglosil ,ze oficijalnie dostanie lollipopa, wiec zywot przedluzony - i to moim zdaniem byl najleposzy telefon z Antkiem).
HTC jest leoiej wykonany, gra na glosnikach lepiej, bo ma dwa, ale na sluchawkach na pewno lepszy od Samsunga (z ukladem Wolfsona) nie jest lepszy - co najwyzej, gra tak samo dobrze. LCD to prehistoria, choc sa zwollenicy wyblaklych kolorow - oni mowia, ze to naturlane kolory - ja w kazdym badz razie wole samsungowskiego amloleda. Brak wymiennej baterii (tak, tak, chodze w gory i mam dwie), brak gniazda na karte SD dyskwalifikuje dla mnie tenprodukt, choc komu te dwie rzeczy niepotrzebne, na pewno dostaje jeden z najlepszych produktow na rynku.
Aparat - tu zdania sa jak dupa - podzielone. Jedni mowia, ze te cale ultrapixele to lipa - inni, ze miod, malina. Dla mnie Nokia N900 (pamietacie wgl? Z systemem Maemo, Meego) robila juz lata temuz wystarczajace zdjecia. Teraz to juz tylko wojenka na cyferki. Jak ktos chce zdjecia, to kupuje aparat, bo byle malpka, robi je lepsze, niz najlepsza komorka. No i bateria - szajsung tu tez wygrywa z konkurencja. Ale za to nakladlka to padlo jakich malo. Tak ze cos za cos.
Jedyny wyjatek to apple. Tu nie ma cos za cos, bo tu jest po prostu chujnia z kielnia. Chinczyk z czesciami od samsunga i sony, patenty podprowadzone innym i ceny z kosmosu. I gwoli wyjasnienia - telefony kupuje tylko w abonamencie za jedno euro, bo uwazam, ze wiazac sie z operatorem, wystarczajaca zaplata jest moje zobowiazanie uiszczania mu oplat tytulem abonamentu. Poza tym, jestem przy zdrowych zmyslach, i nie wyobrazam sobie placic tysiac, dwa ,trzy czy cztery za telefon, ktory i tak jest dla mas. Bo jak ktos chce byc oryginbalny czy pokazac swoj status spoleczny, to kupouje Taj Heuera za 20 patoli. Zatem tak, stac mnie i na ajfona i na samsunga (oba za jedno euro) i uwazam ze iphone to przereklamowany gadzet, ktorego nawet nie da sie spersonalizowac.
Co do Lollipopa - na N3 mam bledy z BT (kiepska lacznosc ze Skoda i smartwatchem), kiepskie zarzadzanie bateria (trzyma mi srednio jeden dzien z H+,BT i ekranem 2-3 godziny), przy odpalaniu mialem juz dwie zwiechy i przy wykonywaniu polaczen przez BT Skody, cos nie banglao.
Google wypuscil juz zdaje sie 5.0.2 wiec czekam na te wersje.
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Android 5 Lollipop i RSAP

Post autor: dolko »

Dodam, że HTC M8 ma gniazdo na małą kartę SD. Bateria do wieczora trzyma, nie wymienna, ale po co są powerbanki, obecnie tańsze od drugiej baterii i starcza na te min. dwa ładowania.

Apple szanuje, ale nie dam się doic tak aroganckiej firmie, która nie powiem, produkty ma dobre , ale nie lubię być dymany, jak banda pedalkow którzy lecą trzy światy stać w kolejce tydzień bo nowe gowno wyszło...
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: Android 5 Lollipop i RSAP

Post autor: Michu »

Power bank OK, ale nim ladujesz, a to troche mniej wygodne niz wpakowac driga baterie.
Ja kazda baterie moge skonczyc w 2-3 godziny;)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5814
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android 5 Lollipop i RSAP

Post autor: pab567 »

A co do wojny na liczby w aparatach... One M8 ma niby niższą rozdzielczość ale większe piksele dzięki czemu właśnie w kiepskich warunkach zdjęcia są lepsze. Dużo lepsze.

Wyświetlaczowi kiepskich kolorów nie zarzucaj bo to nieprawda.

W Polsce nie opłaca się brać telefonów od operatora - taniej jest kupić na wolnym rynku. I to sporo.
ODPOWIEDZ