dziwny zapach z klimy?

Awatar użytkownika
Michumm
Posty: 306
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Kiełczów

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: Michumm »

Nie pryskałem bo deszcz. Mnie to lekko martwi bo w żadnym aucie z klimą nie miałem takiego zapachu, zazwyczaj jak coś się działo to były standardowe, stęchlizna,
trix
Posty: 151
Rejestracja: 21 mar 2014, o 15:13
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Steinkjer Norge

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: trix »

raczej nie ma się co martwić, tylko jechać do kogoś kto odgrzybia lub ozonuje układ klimatyzacji
Awatar użytkownika
Michumm
Posty: 306
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Kiełczów

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: Michumm »

ozonowany i "odgrzybiany był 3tyg temu.
wilkuw
Posty: 164
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 14:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: 59-300 Lubin

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: wilkuw »

sprawdzaj poziom plynu, zapach o ktorym piszesz wskazuje na wyciek z nagrzewnicy

a na poczatek odkrec korek zbiorniczka i zbadaj czy to ten zapach ;)
r5 20vt
Awatar użytkownika
Grzechu23
Posty: 797
Rejestracja: 6 gru 2012, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sandomierz/Tarnobrzeg

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: Grzechu23 »

Troche odgrzeje kotleta

Sprawa u mnie wygląda tak, że po włączeniu klimy przez jakieś 2 minuty wydobywa sie dziwny zapach zagrzybienia. Po tym czasie nie czuć nic, klima działa bez zarzuty w każdym zakresie temperatur i ładnie schładza nawet na I biegu. Dziwny zapach czuć tylko na początku.
Teraz nie wiem czy decydować sie na samo odgrzybianie metodą ozonowania, czy zabawić sie w całkowity serwis czyli: odessanie starego czynnika, wykonanie próby szczelności, uzupełnienie oleju PAG w sprężarce, napełnienie czynnika R134a i dezynfekcja układu metodą ozonowania.

Co myślicie?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: kamracik »

1. Nie wiem czy nieszczelność by powodowała przykry zapach.
2. Jeśli tak czy siak chcesz robić ozonowanie, to zacznij od tego, a jeśli nie pomoże to pobaw się w szczelność jeśli faktycznie chcesz to zrobić.

Nie wiem jak ozonowanie się sprawdza, ale osobiście korzystałem z odgrzybiania takim czajniczkiem z zaznaczeniem, że chcę mieć cytrynowy zapach (ładnie pachniało później):
Obrazek

Nie miałem później żadnego problemu.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: elmi_k »

X
Ostatnio zmieniony 18 lip 2016, o 10:10 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: jan6a »

witam,
ze względu, że jestem alergikiem wyjątkowo dbam o klimę. Jeżeli alergikami nie jesteście a macie małe dzieci tj. do 5 lat naprawdę nie żałujcie na dezynfekcję klimatyzacji minimum 2 razy w roku nawet jak wydaje się , że z klimą jest wszystko OK i żadnego smrodku nie czuć. Nie zapominajcie tez o filtrze przeciwpylkowym! Klima to udogodnienie ale wyjątkowe siedlisko bakterii i grzybów.
Osobiście trafiłem na nieuczciwe warsztaty, które niby odgrzybiają klimę markowym sprzętem a tak naprawdę używają słabych środków, zamienników które nie działają tak jak powinny albo maskują smrodek a nie go eliminują. Dlatego sam kupiłem urządzenie ultradźwiękowe z generatorem ozonu i z nieuczciwymi warsztatami skończyłem raz na zawsze. Na rok kupuję karton oryginalnych wkładów dla siebie i dla znajomych. Obecnie nie ma lepszej metody dezynfekcji klimatyzacji jak odpowiedni płyn rozbity metodą ultradźwiękową oraz ozon. Ja mam te dwie metody w jednym urządzeniu.

Jako koleżanką przysługę ( po kosztach) mogę zaproponować Wam odgrzybienie klimy moim urządzeniem w Warszawie. Podkreślam to koleżeńska przysługa, nie jest to źródło mojego utrzymania.

Moje urządzenie to zasilanie z gniazda zapalniczki Wynn's aircomatic III a chemia to oryginalny produkt do tego przeznaczony Wynn's-a + ozon z urządzenia.
wlodi79
Posty: 135
Rejestracja: 3 maja 2015, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: wlodi79 »

ile sobie cenisz za taką usługę
Awatar użytkownika
Grzechu23
Posty: 797
Rejestracja: 6 gru 2012, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sandomierz/Tarnobrzeg

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: Grzechu23 »

Troche ostatnio zagłębiłem sie w ten temat klimy, ozonowania itd i właśnie słyszałem, że naprawdę dobrą robotę robi ta metoda ultradźwięków. U mnie w Sandomierzu taka przyjemność cenią 250 zł i niby zapewniają spokój tym na 3 lata, ale nie wiem ile w tym prawdy.
Szkoda ze do Wawe mam ponad 200 km, tak to chętnie bym skorzystał z przysługi
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: Camillinhio »

3 lata? Kiedy na codzień korzystasz z auta? No way.
Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: rezon »

Chyba, że nic przez ten czas się nie zalęgnie. U mnie jakoś wytrzymał 2,5 roku bez dezynfekcji i bez smrodu. Dopiero teraz przy okazji uzupełniania miał ozonowanie. W O2 już po pierwszym sezonie trzeba było i chemię i ozon, a i tak pomagało na sezon.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: jan6a »

wlodi79 pisze:ile sobie cenisz za taką usługę

jest to przysługa a nie usługa ;)
informację wysłałem Tobie na PW. Chemia oryginalna ( otwieram przy Tobie oryginalnie zapakowany pojemnik) + włączam wydłużony proces ozonowania (bo jest też tryb podstawowy). Jak kupisz filtr kabinowy to też go wymienimy przy okazji.
Grzechu23 pisze:..... U mnie w Sandomierzu taka przyjemność cenią 250 zł i niby zapewniają spokój tym na 3 lata, ale nie wiem ile w tym prawdy......
Cena 250zł :? .....no właśnie oni z tego żyją i muszą sobie doliczyć marżę, koszty lokalu, pracowników itd. Jeżeli robią to na oryginalnej chemii - to niech im będzie, jeżeli robią na zamiennikach to po prostu Was okradają. Po kosztach na oryginalnej chemii to koszt dwucyfrowy czyli XXzł - szczegóły na PW. Zapewnienie, że będzie spokój 3 lata - nie ma takiej możliwości chyba że auto stoi albo przez 3 lata nie włączysz klimy. ;)

...a to musze nadpisać wytłuszczoną czcionką by każdemu rzuciło się w oczy....

Jeżeli będziecie odgrzybiać klimatyzację ozonem pamiętajcie by jechać do takiej firmy w chłodny dzień a nie w upał ( w zasadzie czym chłodniej tym lepiej) w upalny dzień ozon zbyt szybko się rozpada gdyż jest nietrwały termicznie. Tak wiec jeżeli ozon to w chłodny dzień i jeżeli samochód nie jest pod dachem to musi być w cieniu. Jeżeli firma co wykonuje taką czynność umieszcza wam generator ozonu w rozgrzanym samochodzie na słońcu - to nie zna się na rzeczy lub jak wie o co chodzi po prostu naciąga Was na koszty. W dniu co będziecie odgrzybiać klimatyzację ozonem czy też metodą ultradźwiękową lub obiema na raz ( tak jak ja to robię ) proszę jej nie włączać by parownik był suchy!

W najbliższą środę będę miał trochę czasu bo jestem na miejscu wiec jeżeli będzie ktoś chętny zapraszam. W zasadzie w godzinach od godz. 5 do 23 będę uchwytny. W ciągu dnia wpuszczę do zimnego podziemnego garażu ( wiec będą dobre warunki dla ozonu) lub późnym wieczorem garaż lub na zewnątrz jak będzie chłodno. Do 23 godziny mam czas bo w czwartek o 5 rano wyjeżdżam. Urządzenie mobilne zasilane z gniazda zapalniczki samochodu.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: Misiek Fisiek »

Jan rozumiem, że możesz to zrobić nie tylko w Szkodnikach? Ja byłbym zainteresowany.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: dziwny zapach z klimy?

Post autor: Misiek Fisiek »

Be piąteczka nie ma klimy.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ