Podgrzewanie foteli SII

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: Enriquez »

pod wykładziną pod fotelem pasażera
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Grzesiekb1
Posty: 16
Rejestracja: 6 maja 2019, o 18:34
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: Grzesiekb1 »

Witam. A ja mam inne pytanie , bo mi fotele grzeją cały czas nawet jak zgasze silnik i zamknę samochód . Gdzie szukać problemu? Pod fotelem kierowcy? Pozdrawiam
Maras1982
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2019, o 17:52
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 350Nm i 170km
Imię: Tomek

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: Maras1982 »

Witam jestem tu nowy dopiero kupiłem s2 2.0 tdi 170km grzanie foteli działało bez zarzutu po praniu wsiadlem i nie działają 4 sztuki oraz spryskiwacze przedniej szyby pomocy
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: marioti »

spr. bezpieczniki - grzanie foteli to 37 i 38, oraz poz. 46 (to sam włącznik ogrzewania)
na rozpisce nie widzę, aby pompka spryskiwaczy szyby była na osobnym bezpieczniku, ale oprócz j.w. sprawdź czy któryś nie jest spalony.
Jak bezpieczniki całe to podłącz kompa i spr. błędy
wrotarianin
Posty: 19
Rejestracja: 31 lip 2016, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: wrotarianin »

Dobry wieczór. W październiku czyściłam na mokro tapicerkę. Długo się suszyła. Skoda od tego czasu była rzadko używana, ale grzanie działało. Od tygodnia nie działa u pasażera z przodu zarówno d... jak i plecy. Bezpieczniki dobre. Czy w takim wypadku może być winy przekaźnik, czy raczej maty (dwie na raz padły, czy jak jedna nie działa to druga też)?
Awatar użytkownika
macherstudio
Posty: 106
Rejestracja: 2 gru 2015, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Dominik
Kontakt:

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: macherstudio »

Sebek521 pisze: 23 paź 2019, o 14:48 Obrazek

Nie umiem rozpracować tej zapalniczki :/
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ściśnij dwa wąsy w środku które trzymają zapalniczkę zagnij je do środka i potem mocno popchnij - walczyłem kilka minut aż doszedłem do momentu albo teraz labo nigdy i mocne naciśnięcie zapalniczki od wewnątrz na zewnątrz PO odgięciu dwóch wąsów dało efekt
Awatar użytkownika
macherstudio
Posty: 106
Rejestracja: 2 gru 2015, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Dominik
Kontakt:

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: macherstudio »

Mam do Was pytanie ..... jak jest wyłączone podgrzewanie OFF to przyciski na panelu się świecą te krzesełka ?
Obrazek
loko34
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2017, o 10:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jacek

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: loko34 »

Świeca się tak samo jak te na konsoli srodkowej

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

BIMER
Posty: 54
Rejestracja: 9 lut 2021, o 19:39
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 180KM / 400Nm

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: BIMER »

Mam elektryczne fotele skóra+alcantara. Nie działa mata siedziska w fotelu kierowcy, plecy grzeją. Co robić ?
Czy można wymienić oryginalną matą na jakiś zamiennik - czy ktoś już to robił, jakie mogą być problemy ?
Czy da się naprawić tą oryginalną, kto robi takie rzeczy i czy naprawa może wiązać się później z pożarem fotela ?
Jaki symbol ma oryginalna mata (swojej póki co nie ruszam, aż ustalę plan działania) ?
Czy można zamienić matę z fotela pasażera i czy nie ma z tym problemów (wtyczki, kabel) ? Czy inna używana mata może być z materiałowego fotela ?
A może prościej i taniej będzie kupić cały fotel ze sprawnym podgrzewaniem ?
Dajcie znać jakie macie doświadczenia w tym temacie.
Exmi
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2020, o 19:13
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Emil

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: Exmi »

Masz prawdopodobnie przerwaną matę w siedzisku fotela, to częsty przypadek. Naprawić się da, trzeba rozerbać fotel i znaleźć przerwę i połączyć. Nie wiem jak w Skodzie, ale w Audi rozbierałem kilka foteli, na pierwszy raz może to nie być proste, ale do zrobienia. Jeśli nie da się naprawić to zostaje wymiana. Nie miałem do czynienia z zamiennikami nigdy, wkładałem tylko oryginalne. Jest człowiek który ogłasza się na Allegro i na grupach FB który robi dedykowane maty do foteli, także oferuje usługi wymiany. Podobno jego maty zrobione są dość dobrze, z grubszego drutu niż oryginał dzięki czemu są trwalsze, ale też nie są tanie :)
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: oolsztyniak »

A u mnie z tyłu kanapa grzeje jak wściekła a fotel kierowcy tak sobie, winna też jest mata?
Syncro
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2021, o 17:13
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: DAWID

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: Syncro »

Odgrzeje temat, bo jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskałem

A mianowicie. Mam SS2 w wersji elegance, elektryczne skóry, tylko co najdziwniejsze bez grzania i tu moje pytanie/a
- Czy oryginalnie jest poprowadzona wiązka do grzanych foteli? Chodzi mi o przód i tył
- Mam na oku ładne fotele z alkantara tylko że manualne. Da się przełożyć elektrykę bez rozbierania fotela na części pierwsze?
- Z tego co już wiem żeby to ruszyło potrzeba sterownik grzania pod fotel pasażera/panele z włącznikami/wiadomo fotele lub maty/wiązkę o którą pytałem powyżej i zostanie kodowanie.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: JanuszSz »

Syncro pisze: 20 wrz 2021, o 18:36- Czy oryginalnie jest poprowadzona wiązka do grzanych foteli? Chodzi mi o przód i tył
Jeśli fabrycznie nie były grzane, to wiązki na pewno nie ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 430
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: krzynol »

fotel do rozbiórki na kawałeczki
gl71
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2023, o 13:54
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek

Re: Podgrzewanie foteli SII

Post autor: gl71 »

Odgrzeję temat ;)

S2 2013 liftback, dupy grzane przód i tył, auto kupione luty 2023. Wszystko działało jak trzeba, aż do momentu, gdy podczas odkurzania wnętrza przesunąłem oba fotele do przodu max. i do góry max., żeby odkurzyć dokładnie pod nimi. Od tamtej pory nie działa grzanie z tyłu - fotele na przyciskach świecą, ale ich naciśnięcie nie powoduje nic, nie zapalają się kreseczki na przyciskach, nic nie grzeje.

Dotychczas sprawdziłem bezpieczniki odpowiedzialne za grzanie przodu, tyłu i włączników - wszystkie sprawne, poprzepinane między sobą i zachowanie zawsze takie samo - przód działa, tył nie.

Gdzie szukać przyczyny? Sterownik? Czy może gdzieś indziej ;/
ODPOWIEDZ