[S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: szms »

Jesteś okazem kompletnego braku tolerancji. Przy dzisiejszej technologii wszystko jest mozliwe i trzeba byc otwartym na gender i ogolna wolnosc bytowania.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: Enriquez »

A co może mu się w tym dieslu zepsuć, jak robi rocznie 10kkm?
W budżecie 125 kPLN może sobie nawet kupić Platinum 1.6 TDI - nikt nie broni.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
speditor
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2014, o 15:25
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: podkarpacie

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: speditor »

Potrzebuje auta do przemieszczania się do oddalonego o 5 km miasta i gdzieś tam po niewielkim mieście. Więc raczej bardziej takie taczki. Auto wymienia z zasady poprostu co 10 - 12 lat. Kupuje nowe i tak jeździ. Jeździł 2.0 140 km tdi i mówił że przyjemnie jedzie ale mu tam tego nie potrzeba ;)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: marcin wroclaw »

Mam w rodzinie podobnego użytkownika i kiedys tez se uparl na diesela... dzis ma benzynke z turbo i mowi, ze kiedyś byl glupi i sie nie znal
Diesel to była Avensis, a benzyna jest audi a4
Nie wszystko sie rozbija o kase, nawet jak by czasem cos mialo być drozsze to nie znaczy, ze nie warto... zawsze tylko kasa kasa kasa.
Marcin
Obrazek
speditor
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2014, o 15:25
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: podkarpacie

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: speditor »

Myśle że już nie da się mu przemówić do rozumu. Miałem wcześniej S60 w 2.4t benzyna 200KM to nie chciał tym jeździć.
Kasa przy zakupie tego auta schodzi na drugi plan. Tak tylko by zmieścić się w tych 125 tyś zł brutto
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: noso »

speditor pisze:Myśle że już nie da się mu przemówić do rozumu. Miałem wcześniej S60 w 2.4t benzyna 200KM to nie chciał tym jeździć.
Kasa przy zakupie tego auta schodzi na drugi plan. Tak tylko by zmieścić się w tych 125 tyś zł brutto
Za 125 tys kupisz teraz spokojnie 2.0 tsi L&k
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: Misiek Fisiek »

Baba swoje a chłop swoje ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
AndrzejWawa

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: AndrzejWawa »

Nie ma co przepłacać moim zdaniem, sam mam SII FL z 2014 roku z silnikiem 1.6 diesel w wersji Active i jestem zadowolony, DPF to mity a nie fakty,jak lejesz odpowiedni olej i jeździsz powyżej 1700 obrotów to nawet po mieście nic się nie dzieje z filtrem, ja polecam, jesli nie lubisz wodotryskow w aucie to wybór idealny
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: rezon »

dpf to mity - może i tak, ale diesel do miasta to ulubiony zestaw mojego kolegi. Tyle, że on częściami handluje :) . Możesz jeździć nawet z 5 tys. obrotów ;) , ale jak masz odcinki 3-5km to niewiele Ci to pomoże. Nawet procesu wypalania nie zacznie, albo co gorsza nie skończy. A dynamiczna jazda na zimnym silniku to na dodatek recepta na szybki zgon turbiny. I w tym główne problemy diesla w mieście.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
AndrzejWawa

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: AndrzejWawa »

rezon pisze:dpf to mity - może i tak, ale diesel do miasta to ulubiony zestaw mojego kolegi. Tyle, że on częściami handluje :) . Możesz jeździć nawet z 5 tys. obrotów ;) , ale jak masz odcinki 3-5km to niewiele Ci to pomoże. Nawet procesu wypalania nie zacznie, albo co gorsza nie skończy. A dynamiczna jazda na zimnym silniku to na dodatek recepta na szybki zgon turbiny. I w tym główne problemy diesla w mieście.
odkąd weszły DPF-y nie miałem z nimi problemów mimo że pierwsze egzemplarze nie były najlepszej jakości,
w Passacie B6 miałem DPF, zrobiłem nim 179.000km ( 80% po mieście ) i nie miałem problemów z DPF
w Passacie B7 również miałem DPF, przejechałem nim 208.000km ( 80% po mieście ) i też nie miałem problemów z DPF
teraz mam Superba 2 FL z DPF-em, zrobiłem nim już ponad 10.000km i zapewne również nie będę miał problemów

a co do zimnego silnika, jeśli ktoś odpala auto i grzeje nim od razu to na bank ma krzywo pod kopułą więc szkoda o rzeczach oczywistych się rozwodzić
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: rezon »

coś pisałem o długości odcinków - czasami jeżdżę po W-wie. Odcinek 20 km to pikuś
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
AndrzejWawa

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: AndrzejWawa »

rezon pisze:coś pisałem o długości odcinków - czasami jeżdżę po W-wie. Odcinek 20 km to pikuś
Każdy ma swoje zdanie,moje wynika z praktyki i doświadczenia z dieslami a nie z tego co przeczytam lub uslysze
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: chudy »

Ale jeździsz odcinki typu 3-5km? Pytam nie złośliwie, tylko właśnie z ciekawości co do tego DPFa
AndrzejWawa

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: AndrzejWawa »

chudy pisze:Ale jeździsz odcinki typu 3-5km? Pytam nie złośliwie, tylko właśnie z ciekawości co do tego DPFa
różnie, czasem nawet 2km ale przy takich krótszych wystarczy ze się pojedzie np. w weekend te 10-20 km na 2000 obrotów i też nie ma problemu, czyli raz na tydzień lub na 2 tygodnie żeby rozgrzać układ wydechowy,

a podstawą jest ręczne wyłączanie za każdym razem start/stop żeby auto nie gasło na światłach wtedy układ DPF nie traci temperatury i po sprawie, plus odpowiedni olej, wymiana oleju i fitra co 10.000 i nic się nie dzieje z DPF, ja tak robię od 2007 roku z samochodami z DPF i nigdy nie miałem z nimi problemów, dlatego polecam
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: [S2] Zakup Superba dla osoby starszej

Post autor: Mej »

AndrzejWawa, na forum jest ciekawy watek o bezinwazyjnej i bezśladowej deaktywacji Strat-Stop. Sam się za to zabieram tylko czasu brakuje ale myślę, że warto (3 minuty grzebania VCDS'em i po bólu). Może Cię to zainteresuje ... .
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ