Przyciemnianie szyb w salonie czy poza ??

czarny
Posty: 23
Rejestracja: 22 paź 2013, o 11:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Kraków

Przyciemnianie szyb w salonie czy poza ??

Post autor: czarny »

Cześć wszystkim !

Chciałem poruszyć temat przyciemniania szyb w naszych superbach,a mianowicie czy zamówić to od razu przy konfiguracji czy zrobić to poza salonem ?

Znajomy zamówił w konfiguracji juz ciemne szybki o przepuszczalności 35 % ja zdecydowałem sie poza salonem ze wzgledu na większe możliwości przyciemnienia a mianowicie 20 % przepuszczalności światła

Jednak ze względów estetycznych salonowe są idealne, moje maja tzw białą otoczkę na krawędziach szyb ( w miejscu gdzie szyba ma oryginalne kropkowanie ) sprawdzałem w kilka miejsca gdzie robią folie na szyby i zawsze byla ta sama odpowiedz ze względu na nierówności na szybie w tym miejscu nigdy nie będzie idealnie

Nie ukrywam ze przy nowym aucie średnio estetycznie to wygląda,dodam ze cena w salonie to 900 zl jak dobrze pamiętam poza salonem płaciłem 500

Mam nadzieje ze ten post pomoże komuś jeśli się zastanawia nad przyciemnianiem szyb i gdzie to zrobić..

dołączę foty żeby to mniej więcej zobrazować

Ktos robił folie poza salonem i ma podobnie ????

pozdrawiam :D :D :D
Ostatnio zmieniony 11 gru 2014, o 09:06 przez czarny, łącznie zmieniany 1 raz.
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Przyciemnianie szyb w salonie czy poza ??

Post autor: LMB »

czarny pisze:Ktos robił folie poza salonem i ma podobnie ????

pozdrawiam :D :D :D
Zalezy do czego Ci przyciemnienie potrzebne - jesli tylko do "wygladania auta" to nic nie poradze. Jak praktyczne uzycie, to sugeruje przyciemnienie fabryczne, plus zaslonki na okna.

Mam robiona w Vectrze folie, I ogolnie jest bardzo fajnie. Ale - na tylnej szybkie w miejscu ogrzewania, sa lekkie zalamania, w koncowkach szyb na tych kropeczkach - jak mowiles, nie jest fajnie. Niw eim, wole fabryczne przyciemnienie, choc nie jest takie mocne jakbym chcial.
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
czarny
Posty: 23
Rejestracja: 22 paź 2013, o 11:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Kraków

Re: Przyciemnianie szyb w salonie czy poza ??

Post autor: czarny »

W superbie kombi jest aż 5 szyb "kropkowanych" 4 tylne boczne małe, plus tylna
Ja u siebie zrobiłem ze względu na rodzinę z daleka wygląda ok ale z bliska już pogorszyło wygląd auta szczególnie jak jest czyste :P:P:P
Awatar użytkownika
Grzechu23
Posty: 797
Rejestracja: 6 gru 2012, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sandomierz/Tarnobrzeg

Re: Przyciemnianie szyb w salonie czy poza ??

Post autor: Grzechu23 »

Osobiście mam przyciemnioną tylną na 10% przepuszczalności, oraz tylne boczne na bodajże 15 %. Juz nie pamiętam dokładnych pomiarów ale różnicy tych 5% nie widać. Przód wiadomo fabrycznie 70%. Robione poza salonem w 2009 r zaraz po zakupie przez I właściciela we Francji.
Po 5 latach nie widać żadnych śladów jakiegokolwiek "zużycia". Jakby wczoraj były zakładane ;)
Zdjęcia jesli Ci cos pomogą ;)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
texas
Posty: 351
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:16
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Przyciemnianie szyb w salonie czy poza ??

Post autor: texas »

Miałem przez chwile dylemat, folia 500zł ale efekt.... taki sobie, dzwoniłem o piecowe przyciemnianie - fajna sprawa, jednak coś za coś - 1500zł na gotowo za rył, no i oczywiście można wybrać odcień i stopień zaciemnienia. Gdybym auto kupował na 5 lat pewnie bym sie skusił, jednak nie jeżdze dłużej niż rok tym samym autem ;)
Awatar użytkownika
texas
Posty: 351
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:16
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Przyciemnianie szyb w salonie czy poza ??

Post autor: texas »

Sebeb a niby dlaczego nie? Dzisiaj nawet dzwoniłem do firmy upewnic się zanim na forum napisze i nie widzieli problemu
Awatar użytkownika
texas
Posty: 351
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:16
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Przyciemnianie szyb w salonie czy poza ??

Post autor: texas »

No to jedynie wyciac i wkleic od nowa
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Przyciemnianie szyb w salonie czy poza ??

Post autor: szms »

mimo wszystko. Nie chciałbym :roll:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Przyciemnianie szyb w salonie czy poza ??

Post autor: Enriquez »

tylne boczne też są wklejone
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
czarny
Posty: 23
Rejestracja: 22 paź 2013, o 11:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Kraków

Re: Przyciemnianie szyb w salonie czy poza ??

Post autor: czarny »

Moze porostu nie każdy na to zwraca uwagę lub u jednych to widać w mniejszym u innych w większym stopniu ,niestety ja się zaliczam do tych 2
A może zwrocie uwagę dokładniej ta swoje folie czy przylegając idealnie na "kropeczkach" bo na pewno przy salonowym przyciemnieniu problemu nie ma

Oto odpowiedz z jednej z firmy zajmującej się przyciemnianiem

"Witam, nie ma możliwości przyklejenia folii pomiędzy tymi ..... kropeczkami. Problem polega na tym że te kropki w powiększeniu są jak klocek lego folia nie jest w stanie tak się naciągnąć na tych kropkach aby przylegała idealnie do szyby . pozdrawiam Rafał "

poniżej zdjęcie mojej foli jak to wygląda...

Obrazek

http://postimg.org/image/hmztbr5dh/

By Enriquez:
Jak już wrzucasz fotki na ten serwer, to spójrz na dół i wklej prawidłowy link do zdjęcia w przyszłości
ik26
Posty: 213
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przyciemnianie szyb w salonie czy poza ??

Post autor: ik26 »

do czarnego "bo na pewno przy salonowym przyciemnieniu problemu nie ma "
Dla ASO Bączek Tarnów robią chłopaki z https://www.facebook.com/RRCustomsPL?fref=ts tak więc ty też możesz mieć salonowe przyciemnianie tył koszt 450 zł sedan
czarny
Posty: 23
Rejestracja: 22 paź 2013, o 11:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Kraków

Re: Przyciemnianie szyb w salonie czy poza ??

Post autor: czarny »

ik26 pisze:do czarnego "bo na pewno przy salonowym przyciemnieniu problemu nie ma "
Dla ASO Bączek Tarnów robią chłopaki z https://www.facebook.com/RRCustomsPL?fref=ts tak więc ty też możesz mieć salonowe przyciemnianie tył koszt 450 zł sedan
To wygląda na to ze im zrobię lekką antyreklamę bo robiłem u nich tylko w Kielcach upssss z salonem jak widać nie ma to nic wspólnego.... :shock:

mam nadzieje ze chłopaki nie chceli pobic nowego rekordu swiata przy moim foliowaniu szyb bo takie tytuly maja ale efekt jak widac...
dodam ze jak odbierasz auto to jeszcze nic nie widac bo wszytsko jest swieze i mokre idelanie przylega jak wyschnie to juz gorzej....

pozdro
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Przyciemnianie szyb w salonie czy poza ??

Post autor: Enriquez »

czarny, na facebooku u nich to Twój wóz?
napisz im śmiało opinię, bo cwaniakują strasznie
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
wober
Posty: 34
Rejestracja: 3 gru 2014, o 21:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Przyciemnianie szyb w salonie czy poza ??

Post autor: wober »

Witam.Sam się przymierzam do przyciemnienia szyb u mnie. Znalazłem firmę Szybex działającą w okolicach Bełchatowa i Częstochowy. W poniedziałek się do nich wybiorę zobaczymy co mi powiedzą i za jaką kasę ewentualnie przyciemnili by szyby. Jeśli macie sugestie co do parametrów % przyciemnienia to będę wdzięczny. Może ktoś już miał do czynienia z nimi?
czarny
Posty: 23
Rejestracja: 22 paź 2013, o 11:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Kraków

Re: Przyciemnianie szyb w salonie czy poza ??

Post autor: czarny »

wober pisze:Witam.Sam się przymierzam do przyciemnienia szyb u mnie. Znalazłem firmę Szybex działającą w okolicach Bełchatowa i Częstochowy. W poniedziałek się do nich wybiorę zobaczymy co mi powiedzą i za jaką kasę ewentualnie przyciemnili by szyby. Jeśli macie sugestie co do parametrów % przyciemnienia to będę wdzięczny. Może ktoś już miał do czynienia z nimi?

35 % przepuszczalności jest zbliżony do fabrycznego przyciemniania, bardziej wpływa na wygląd niż chroni przed słońcem
20% robi się już ciemno dobrze chroni przed słońcem ale w zależności od kontu padania światła można podejrzeć co jest w środku w aucie
5 % robi się już naprawdę ciemno,osłona przed słońcem pełna prywatność tez,w nocy może trochę ograniczyć widoczność

zależy do czego potrzebujesz ?

Zapytaj tez w jakim stopniu ci auto rozmontują , bo wiele osób sobie tego nie życzy jak ma fabryczne autko, no i obowiązkowo o te kropeczki białe ;) i daj znać jak poszło i wrzuci foty jak dobrze wyjdzie to pojadę swoje zmienić ;)
ODPOWIEDZ