466B przekaznik swiec żarowych przerwa/zwarcie od masy

maniutek20
Posty: 10
Rejestracja: 3 lip 2014, o 17:07
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Mariusz

466B przekaznik swiec żarowych przerwa/zwarcie od masy

Post autor: maniutek20 »

witam!! mam problem z odpalaniem auta mianowicie przekrecam zaplon slysze jak przekaznik od swiec zarowych cyka i swiatlo (nieznacznie ale) przygasa w aucie znaczy lampka w podsufitce to tak jakby swiece grzalo a mimo wszystko tak nie jest bezpiecznik na podszybiu jest ok przekazniki wymienilem 4 i to chyba malo prawdopodobne zeby szystkie byly zepsute.. na kompie pokazuje mi blad: 466B przekaznik swiec rzarowych przerwa/zwarcie od masy jak ktos mial cos podobnego i naprawil to poprosze o wskazowki jak to zrobil:)
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: 466B przekaznik swiec rzarowych przerwa/zwarcie od masy

Post autor: jarkow »

A sprawdziłeś czy prąd dochodzi do świec? czy dochodzi do tego bezpiecznika 80A? Wymieniłeś przekaźnik, sprawdziłeś czy jest sprawny, sprawdziłeś czy po przekręceniu zapłonu działa? Zacząłbym od sprawdzenia próbnikiem czy masz prąd na przewodach do świec żarowych, on jest tam tylko wtedy gdy grzeją się świece - żeby wydłużyć czas grzania można zdjąć wtyczkę z czujnika temperatury. Jeżeli na przewodach nie będzie prądu sprawdź czy dochodzi do bezpiecznika - może być dobry, ale styki zaśniedziałe. Sprawdź przekaźnik podając napięcie na styki 19/15 - +12V, a masę na styk 16/T, przekaźnik powinien "stuknąć" i zewrzeć styki 17/30 i 23/87F - styki zwarte, czyli płynie przez nich prąd. Jeżeli przekaźnik jest ok, a prąd nie płynie na świece trzeba sprawdzić gniazdo przekaźnika. W gnieździe, w miejscu gdzie jest styk 17/30 powinno być napięcie +12V, gniazdo styku 23/87 powinien mieć połączenie z bezpiecznikiem 80A, w styku 19/15 powinieneś mieć +12 po zapłonie, a w styku 16/T powinna pojawiać się masa w czasie grzania świec, czyli krótko po włączeniu zapłonu.
mp_vip
Posty: 16
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:17
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 466B przekaznik swiec rzarowych przerwa/zwarcie od masy

Post autor: mp_vip »

Witam. Mam podobny problem z odpaleniem o 2dni wykańcza mi aku... Z tym że u mnie zauważalne było znaczne wydłużenie czasu rozruchu w szczególności po poranku. (jakby wpływ miała wilgotność powietrza)
...wiem że to głupio brzymi ale takie wrażenie dało się odnieść.... ;)
Pytanie moje jest następujące : Czy możliwy jest defekt immo... lub innego zabezpieczenia ? Pasuje mi pod elektrykę zapłonu , co wiecej wpływa mi to na inne obwody el. :
- błąd zmieniarki,
- nie "widzi" czasami otwartych drzwi kierowcy,
- przepaliło, lewą tylną lampkę oświetlenia kabiny,
- po otwarciu z pilota zamyka się po czasie bezczynnosc mimo ze siedze za kier.....
- cykanie przekażnika awaryjnych

Możliwe że nie są to pochodne głównego problemu. Jakieś sugestie ????

Z góry dzięki ;)
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: 466B przekaznik swiec rzarowych przerwa/zwarcie od masy

Post autor: jarkow »

Wykańcza ci aku, do tak kręcisz rozrusznikiem żeby zapalił, czy następuje jego rozładowanie podczas postoju? nie widzi otwartych drzwi kierowcy, bo padł mikrostyk w zamku, z tego samego powodu zamyka się po czasie bezczynności (nie "widział" że otworzyłeś drzwi). Cykanie przekaźnika awaryjnych może świadczyć o złym stanie modułu komfortu. Trzeba sprawdzić prąd spoczynkowy, tzn. po zamknięciu samochodu.
ManiekSWA
Posty: 64
Rejestracja: 26 maja 2011, o 22:29
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 466B przekaznik swiec rzarowych przerwa/zwarcie od masy

Post autor: ManiekSWA »

.
ODPOWIEDZ