Dwumasa czy skrzynia ?

Wilks
Posty: 21
Rejestracja: 30 lis 2014, o 17:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Hrubieszów

Dwumasa czy skrzynia ?

Post autor: Wilks »

Witam, dziś rano zauważyłem że przy włączania 4 biegu przy puszczaniu sprzęgła słychac delikatny zgrzyt, czy jest to wina dwumasy czy raczej skrzyni biegów.
Dzwoniłem do kolegi, któy jest mechanikiem i powiedział iż jest to raczej dwumasa. Nigdy nie miałem Skody dopiero ją mam od marca i do dziś nic się nie działo. Jestem nowy na tym forum ale może ktoś miał podobne objawy w swojej Skodzi. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
superbdaro
Posty: 102
Rejestracja: 5 lut 2014, o 17:43
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Elbląg

Re: Dwumasa czy skrzynia ?

Post autor: superbdaro »

wiesz co ja bym opstawiał na skrzynie bo dwumas to koło zmacowe zębate służące do uruchomienia silnika i tależe na sprężynach które niwelują drgania przy odpaleniu i gaszeniu diesla.
Wilks
Posty: 21
Rejestracja: 30 lis 2014, o 17:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Hrubieszów

Re: Dwumasa czy skrzynia ?

Post autor: Wilks »

Może olej trzeba wymienić, ale ostatnio wkręcam ją na wyższe obroty i dopiero 4 włączam i jest ok, myślę że może troche mojej w tym winy, bo diesla mam od marca a wczesniej jeździłem benzyniakami.
dawid835
Posty: 8
Rejestracja: 25 sty 2012, o 07:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Dawid
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Dwumasa czy skrzynia ?

Post autor: dawid835 »

Stawiam na skrzynie, ewentualnie kończące się sprzęgło, może za słabo wysprzegla. Jak wchodzą inne biegi?
Wilks
Posty: 21
Rejestracja: 30 lis 2014, o 17:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Hrubieszów

Re: Dwumasa czy skrzynia ?

Post autor: Wilks »

3 i 4 bieg ma takie zgrzytnęcie? nie wiem co to może by zobaczę jutro olej
Wilks
Posty: 21
Rejestracja: 30 lis 2014, o 17:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Hrubieszów

Re: Dwumasa czy skrzynia ?

Post autor: Wilks »

Pozostałe biegi bez problemów
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: Dwumasa czy skrzynia ?

Post autor: Michu »

Mam podobny problem. DSG, przelot prawie 200k. Jak jadę np 60kmh (4. Bieg na automacie) i odpuszczam gaz, to chwilę przed zmianą biegu na 3, słyszę takie pukniecie albo cykniecie.
W ASO powiedzieli że to dwumasa. Dwumasę wczoraj wymieniłem. Olej w skrzyni tez był wymieniany niedawno, a problem (może nie uciążliwy, ale denerwujący ucho - choć też tylko moje bo pasażerowie tego nie słyszą) pozostał.
Dodam, że dwumasa była w dobrym stanie choć miała już małe luzy - ale jeszcze by mogła jeździć - o tym żonie nie będę na razie wspominać...
Aha, przy zmianie biegów ręcznie + i -, owej przypadłości nie zauważyłem (nie usłyszałem). Więc o co kaman pany?
Wilks
Posty: 21
Rejestracja: 30 lis 2014, o 17:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Hrubieszów

Re: Dwumasa czy skrzynia ?

Post autor: Wilks »

Miałem dwumase wymienic ale narazie zostało bez wymiany. Może to pukanie to jest wina jakieś poduszki pod skrzynią nie wiem co dalej z tym robic. Teraz zrobiłem eksperyment i na małych obrotach włączam 4 i wciskam i wyciskam sprzęgło i tak stuka jak opisuję może to jakaś poduszka pod silnikiem.Jak ktoś miał podobną sytuację to opisujcie.Pozdrawiam
Olo
Posty: 54
Rejestracja: 23 lut 2015, o 15:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Ciasny Wiesiek

Re: Dwumasa czy skrzynia ?

Post autor: Olo »

Dwu mas slychac jak jest wywalony juz czy to w manu czy to w dsg przy gaszeniu auta slychac takie klekotniecie. Co do ksrzyni to czy to manual czy to automat powinno sie zmienic co 60 w manualu mozna co 80tys zalac nowy olej i tylko z aso... Kazdy zapomina ze skrzynia ma jakies 100 stopni i olej traci swoje wlasciwosci. Tak samo jak nie raz sie komus zle bieg wbije i opilki gdzies sie znajduja... Dlatego sie zmienia olej w skrzyniach. W aso sie dopiero tego ucza w PL. Tak samo jak pojechalem dwu mas wymienic do aso to powiedzieli ze sie tego nie wymienia i, ze oni cala skrzynie wymieniaja a nie dwu mas... Idioci...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Dwumasa czy skrzynia ?

Post autor: whity »

sebeb, jemu chodzilo ze ucza sie szukac filtra do haldexa.:)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dwumasa czy skrzynia ?

Post autor: grzesiu26 »

Nie ! Jemu chodziło o to że pepiczki tak napisali instrukcję wymiany oleju w skrzyni co 60 kkm że nasi do dziś nie widzą o co chodzi i ciągle się uczą jak to zrobić.
Podobno ostatnio przez przypadek wymienili napinacz i rozrząd w 1.8 TSI przez rurę wydechową, ale oleju w skrzyni dalej się im nie udało.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Dwumasa czy skrzynia ?

Post autor: whity »

:lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Olo
Posty: 54
Rejestracja: 23 lut 2015, o 15:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Ciasny Wiesiek

Re: Dwumasa czy skrzynia ?

Post autor: Olo »

s-e-b-e-b pisze:
Olo pisze:Dlatego sie zmienia olej w skrzyniach. W aso sie dopiero tego ucza w PL.
Olo, pierd..isz aż uszy bOlo....przecież DSG jest od kilku lat (w PL również) i w książkach serwisowych jest zalecana wymiana co 60 000 kilometrów.
Wow Amerike odkryles normalnie. Tak samo jak zapali Ci sie lampka DPF i do tego wlaczy sie tryb serwisowy madry serwis w PL kaze Ci przeczytac instrukcje, zeby sie nauczyc ale mowiac komus ze jest blad czujnika ktos sie dalej upiera, ze trzeba dokonac czyszczenia DPF…

Polacy dopiero od niedawna nauczyli sie o wymianach w skrzyniach. Jedz na serwis i wymien olej w DSG 7 biegowej w takim wypadku gdzie polowa skrzyni jest sucha i nie jest zalana olejem. Oczywiscie ASO nie wymieni bo sie nie wymienia LOL

Tak samo jak przeciez nie wymienia sie rozrzadow w 3.0 TDI i innych autach gdzie jest lancuch :) to tak samo jakbys nie zmienial majtek i skarpetek…

Zaskocz mnie jeszcze czyms z checia sie posmieje z madrosci jakie tu mozna zasiegnac i kazdy kolejny madrzejszy od nastepnego i a nikt nawet nie widzial na oczy DSG a co dopiero nie mial jej w reku rozebranej co do czesci…
Awatar użytkownika
arturkrakow
Posty: 1497
Rejestracja: 14 lip 2014, o 15:36
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: wreszcie odebrany!
Imię: Artur
Lokalizacja: Kraków

Re: Dwumasa czy skrzynia ?

Post autor: arturkrakow »

nie dosc ze bogaty to jeszcze madry i z jakim doswiadczeniem :)
Skoda Superb II FL Combi 2.0 TDI 170KM DSG White Moon
wątek mojej kury: GALERIA
wątek o uchwytach magnetycznych: EASYMOUNT i oficjalna strona: WWW.EASY-MOUNT.PL
trochę moich zdjęć: AR2Rphoto
Awatar użytkownika
ziggy
Posty: 49
Rejestracja: 20 lis 2014, o 19:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: zamawiam :)
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dwumasa czy skrzynia ?

Post autor: ziggy »

Dwumasa to raczej nie stuka pojedynczo i tylko na jednym biegu. To jest takie charakterystyczne dzwonienue-stukanie. Najczesciej to slychac przy uruchamianiu i gaszeniu. W mercedesie (manual) przy delikatnym wcisnieciu sprzegla wydawalo mi sie ze tre pedalem o ziemie.
ODPOWIEDZ