Uszkodzenie regulacji odcinka ledzwiowego

kam2136
Posty: 44
Rejestracja: 2 maja 2011, o 15:20
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Iława

Uszkodzenie regulacji odcinka ledzwiowego

Post autor: kam2136 »

Witam

Niestety mam problem, nie dziala mi regulacja odcinka ledzwiowego. Mial ktos podobny problem ? Fotel caly czas jest jakby regulacja byla skrecona na maxa, jazda stala sie mniej wygodna ;(
Fotel w pelnej skorze jesli ma to jakies znaczenie

Z gory dzieki za pomoc ;)
Pawel8010
Posty: 66
Rejestracja: 26 paź 2014, o 15:27
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Grójec

Re: Uszkodzenie regulacji odcinka ledzwiowego

Post autor: Pawel8010 »

Ja miałem taki problem że miałem ten element tak jakby był urwany. Działalo jak kręciłem regulacją ale przy opieraniu wydawalo dzwięk głuchej blachy i ruszało się. Do tego przestała działać regulacja wysokości fotela.

Ja rozwiązałem to w taki sposób że kupiłem fotel i przełożyłem tapicerkę z mojego bo była lepsza. Używany fotel można kupić za "grosze". Strasznie delikatne są te fotele....

W Twoim wypadku pierwsze kroki skierowałbym do tapicera żeby wykluczyć możliwość naprawy.

Pozdrawiam.
Sławek123
Posty: 85
Rejestracja: 12 lis 2014, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Uszkodzenie regulacji odcinka ledzwiowego

Post autor: Sławek123 »

Ja mam elektryczne i regulacja odcinka lędźwiowego odbywa się ręcznie linką od pokrętła, która pewnie jest u Ciebie zerwana, jak to było w moim wypadku.
Jednym słowem, albo sam odważysz się rozebrać plecy i wymienić linkę, albo ktoś kto ma o tym pojęcie. Ja posiłkowałem się internetem i powiem że znalazłem sporo schematów jak rozebrać. Niestety w okół mego ,,komina" jest problem z mistrzami w temacie.
A linkę możesz dostać tak jak -Pawel8010 sugerował, albo u źródeł w aso.
ODPOWIEDZ