[S1][1.9TDI] Rozrusznik

V0yager
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2012, o 14:27
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: V0yager
Lokalizacja: POLSKA

[S1][1.9TDI] Rozrusznik

Post autor: V0yager »

Witam

Za długo był spokój z autem :) A dzisiaj po powrocie do domu, godzinę po przejechaniu 150km - auto nie odpala.
Do tej pory ZERO problemów z odpalaniem, a teraz:
- podchodzę do auta, otwieranie z kluczyka - OK
- wkładam kluczyk do stacyjki, przekręcam raz - kontrolki zaświeciły, pompa paliwowa się uruchomiła - OK
- przekręcam zapłon - nic. Ani mru mru. Rozrusznik milczy.

Co może być nie tak? Żadnego ostrzeżenia nie było (dzisiaj przejechałem 150km, z 10 razy odpalałem, za każdym razem było OK. A teraz nie kręci :( Aku powinien być naładowany - nie sprawdzałem napięcia, ale nic nie przygasa, światła mocno walą, powinno być OK - tym bardziej że przed godziną wróciłem z trasy, codziennie robię po jakieś 100-200 km...

Da się coś z tym samemu pokombinować bez rozkręcania auta, czy od razu szukać mechanika?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S1][1.9TDI] Rozrusznik

Post autor: Enriquez »

Stary sposób to stuknięcie czymś w rozrusznik. Jak zaskoczy to oznacza, że się fdzieś tam przyblokował. Nie mniej jednak czeka cię jego wyjęcie i chiciażby przejrzenie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
V0yager
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2012, o 14:27
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: V0yager
Lokalizacja: POLSKA

Re: [S1][1.9TDI] Rozrusznik

Post autor: V0yager »

Jestem już po odholowaniu i wstępnej naprawie - no więc brak pracy rozrusznika to skutek a nie przyczyna.
Przyczyna jest wyciek oleju z silnika - zaolejone zostały kable do rozrusznika i sam rozrusznik.
Po przeczyszczeniu kabli auto znowu pali na dotyk - koszt lawety i czyszczenia kabli: 140 zł

Ale teraz czeka mnie jeszcze uszczelnianie silnika i czyszczenie rozrusznika, który tez podobno pływał w oleju, zobaczymy...
ODPOWIEDZ