dwumas czy szukac gdzie indziej?

maniutek20
Posty: 10
Rejestracja: 3 lip 2014, o 17:07
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Mariusz

dwumas czy szukac gdzie indziej?

Post autor: maniutek20 »

Witam wszystkich!! chcialbym zapytac czy dwumas moze wplywac na takie rzeczy jak: po odpaleniu silnika rano na zimnym kopci na bialo i nierowno chodzi, czasami ma ciezko zapalic rownierz po nocy ale w dzien rownierz jej sie zdarza, przy jezdzie tak ok 110-120 km/h szarpie (nie trzymajac nogi na sprzegle nawet troche) i czy rozgrzany czy nie to ma takie telepniecia buda zdarzajace sie raz na minute. dodam ze wtryski maja przwidlowe parametry a spalanie na jalowym biegu pokazuje mi 0,5 - 0,6 , na zimnym rano pokazuje mi nawet 2.0 ale spada. pozdrawiam!
maniutek20
Posty: 10
Rejestracja: 3 lip 2014, o 17:07
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Mariusz

Re: dwumas czy szukac gdzie indziej?

Post autor: maniutek20 »

płyn jest w normie.
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: dwumas czy szukac gdzie indziej?

Post autor: motogold »

Z doświadczenia wiem,że takie rzeczy,to raczej dwu mas nie robi.A inne parametry?Podłącz kompa i w trakcie jazdy zrób logi.Może jakąś nie szczelność masz.A moc w normie?
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: dwumas czy szukac gdzie indziej?

Post autor: Mej »

Maniutek20, wszystko co opisałeś jest niepokojące i zdecydowanie nie wskazuje na koło dwumasowe czy też zestaw sprzęgła (co oczywiście wcale nie wyklucza, że też mogą być uszkodzone).

Byłoby idealnie gdybyś postarał się o starannie wykonany zestaw odczytów diagnostycznych wg. poniższej instrukcji:
http://a6forum.pl/jak-vagowac-swoje-auto-t1699.html
(akapit: • Silniki R4 na pompo wtryskach (Np. AWX)

Myślę, że Twój silnik wymaga gruntownej diagnozy i szybkich działań uzdrawiających.
Pozdrawiam.
maniutek20
Posty: 10
Rejestracja: 3 lip 2014, o 17:07
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Mariusz

Re: dwumas czy szukac gdzie indziej?

Post autor: maniutek20 »

chialem napisac ze problem z paleniem najprawdopodobniej sie rozwiazal , wyjechalem wczoraj od mechanika i byl walniety przekaznik swiec zarowych a reszta problemow dalej jest no moze troche mniej kopci.. niepokoi mnie to szarpanie podczas jazdy czy mozliwe by blo zeby "madry" u ktorego postawilem z braku pomyslow zmniejszyl dawke paliwa bo tak jakby jest odrobine slabsza i glosniej chodzi..
motogold co do twojego pytanie to wlasnie ta moc jakby mniejsza a przy ok 3000 - 3500 tys obrotow odlancza mi turbine ale to juz inny temat.
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: dwumas czy szukac gdzie indziej?

Post autor: motogold »

Odłączanie turbiny,to może egr się przycina?A co komp na to?Jakie błędy wywala?
maniutek20
Posty: 10
Rejestracja: 3 lip 2014, o 17:07
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Mariusz

Re: dwumas czy szukac gdzie indziej?

Post autor: maniutek20 »

wlasnie wczoraj wyjechalem z serwisu diesla i tam rozwiazali mo problem .. no moze nie do konca okazalo sie ze trysk lał a poprzedni mechanik do ktorego zreszta juz nie postawie samochodu wciskal mi kit ze wtryski sa ok znaczy maja prawidlowe paramery.. wtryski ma juz ok ale jest inny problem.. co do bledow to wywalilo mi 4 bledy na kampie w servisie mianowicje:
462D Regulacja cisnienie, doladowania powyzej granicy regulacji
412D przerywacz spalania pierwszy cylinder rozpoznany
466B przekaznik swiec rzarowych przerwa/zwarcie od masy
4757 szyna CAN stan software Kontrola stano oprogramowania

zalerzy mi na rozwiazaniu tylko bledu ze swiecami zarowymi ale to zaloze nowy watek.

Edit by Enriquez
Jeżeli potrafisz popraw proszę błędy ortograficzne. Dzięki.
dawid835
Posty: 8
Rejestracja: 25 sty 2012, o 07:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Dawid
Lokalizacja: Chrzanów

Re: dwumas czy szukac gdzie indziej?

Post autor: dawid835 »

To są świeże błędy? Może zostały zapisane przed naprawą, wykasuj błędy i zobacz czy się znów pojawią.
ODPOWIEDZ