CB antena

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: CB antena

Post autor: Matt »

igorw pisze:Do tej pory jeździłem z helikalną Sirtel Gamma i złego słowa nie dam powiedzieć na nadawanie/odbiór. Niestety od 70km/h gwizdała aż kolega myślał że tylny most się rozleciał ;) Helikalne z racji tego że są grube dają efekt pustej butelki na wietrze
Mam helikalną pirata i u mnie jest cisza. Są dwie wersje tej anteny. Stara nie ma spiralnego drucika przez cała antenę i hałasuje, nowa jest własnie o ten drucik ulepszona.
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: CB antena

Post autor: PLaSTI »

igorw pisze:Nic bym nie kupił od Presidenta. A z podobnych anten jest Triflex można zamienić antenę fabryczna.
przeciez nie mamy anten fabrycznych...
co antene w szybie mam zmieniac??? :lol:
To nie octavia nie to forum ....
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: CB antena

Post autor: PLaSTI »

Mattpl pisze:
igorw pisze:Do tej pory jeździłem z helikalną Sirtel Gamma i złego słowa nie dam powiedzieć na nadawanie/odbiór. Niestety od 70km/h gwizdała aż kolega myślał że tylny most się rozleciał ;) Helikalne z racji tego że są grube dają efekt pustej butelki na wietrze
Mam helikalną pirata i u mnie jest cisza. Są dwie wersje tej anteny. Stara nie ma spiralnego drucika przez cała antenę i hałasuje, nowa jest własnie o ten drucik ulepszona.
A jakas pelna nazwa tego pirata?
jakis LINK???
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB antena

Post autor: igorw »

No chwila chwila - są wersje Superbów z anteną wystającą z "rekina" i o tej piszę.
Co do anteny "Pirat" - Google nie gryzie: https://www.google.pl/search?q=antena+c ... gws_rd=ssl
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: CB antena

Post autor: szms »

Były rekiny i rekiny... są rekiny przed liftem (tym pierwszym 2010), gdzie rekin zawsze był (z wystającym kikutem (gps?)), a potem rekin był jak była fabryczna navi :)
jak jej nie było to jest zaślepka na cb jak ktoś chce :D
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: CB antena

Post autor: JanuszSz »

Może ktoś dysponuje pełną instrukcją do Lafayette'a Venus?
Ta,którą dostałem z radiem jest mocno okrojona,a chętnie bym poznał wszystkie możliwości sprzętu.
Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5816
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Odp: CB antena

Post autor: pab567 »

szms pisze:Były rekiny i rekiny... są rekiny przed liftem (tym pierwszym 2010), gdzie rekin zawsze był (z wystającym kikutem (gps?)), a potem rekin był jak była fabryczna navi :)
jak jej nie było to jest zaślepka na cb jak ktoś chce :D
W rekinie z batem ten bat to antena do radia
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB antena

Post autor: igorw »

Znalazłem jeszcze jedno radio ze sterowaniem w mikrofonie, dla zainteresowanych - cobra 75 st.
W styczniu wybiorę się porównać wszystkie 3 z anteną Sirtel Gamma II (90 cm) na podstawie magnetycznej.
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: CB antena

Post autor: PLaSTI »

igorw pisze:Znalazłem jeszcze jedno radio ze sterowaniem w mikrofonie, dla zainteresowanych - cobra 75 st.
W styczniu wybiorę się porównać wszystkie 3 z anteną Sirtel Gamma II (90 cm) na podstawie magnetycznej.
A dlaczego w styczniu dopiero?
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5816
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: CB antena

Post autor: pab567 »

igorw pisze:Znalazłem jeszcze jedno radio ze sterowaniem w mikrofonie, dla zainteresowanych - cobra 75 st.
E tam... Venus ma zielone podświetlenie, bardziej pasuje do Superba :D
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB antena

Post autor: igorw »

pab567 pisze:E tam... Venus ma zielone podświetlenie, bardziej pasuje do Superba :D
Miałem Venus, wiem że można na zielono ale jeśli Cobra będzie lepsza jakościowo to pal licho że nie pasuje do deski rozdzielczej.
Awatar użytkownika
TwoB
Posty: 14
Rejestracja: 18 lis 2011, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Bartosz
Lokalizacja: ELW

Re: CB antena

Post autor: TwoB »

igorw pisze:
pab567 pisze:E tam... Venus ma zielone podświetlenie, bardziej pasuje do Superba :D
Miałem Venus, wiem że można na zielono ale jeśli Cobra będzie lepsza jakościowo to pal licho że nie pasuje do deski rozdzielczej.
No i jak - porównałeś?
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB antena

Post autor: igorw »

Byłem widziałem. Wybrałem Venus. Cobra jest znacznie większa (tak baza jak i mikrofon) a jedyny plus to płynne SQL i głośność, nadawanie i odbiór dość podobnie do Venus, minus: mikrostyk na PTT (kompletnie nieużywalne dla mnie). W dodatku 100 zł droższe od Venus. Apollo Road Blues mocno przeciętnie w porównaniu z obietnicami, znów mikrostyk w PTT, brak podświetlenia przycisków. Z ciekawości oblukałem Presidenta co mogę podsumować tak: buahahahahaha. Żałość za kupę szmalu. Z przyjemnością jednak stwierdzam, że jakościowo Venus znacznie lepiej niż poprzednia (sprzedałem z autem i teraz już jej nie żałuję). Wszystko powyższe z anteną Sirtel Gamma 2 helikalna nieco poniżej metra długości na magnesie na bagażniku sedana. Zamontowałem na razie w bagażniku - żadnych zakłóceń od elektryki pojazdu itp i to bez filtrów. Pewnie teraz zamontuję na stałe ale raczej będę dłubał jak się zrobi cieplej.
Może ma ktoś z forum do pożyczenia antenę Solarcon? Bardzo chciałbym przetestować jak to działa - najlepiej najkrótszą model 202.
Pietra
Posty: 134
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 15:10
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Radek
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB antena

Post autor: Pietra »

@igorw
Igor a możesz polecić jakiś zaufany sklep z serwisem co to mi radio i antenę sprzeda, zamontuje, dostroi i będzie wszystko gadać i wyłączać się z razem z autem?
Mam dylemat jaką antenkę a właściwie mocowanie do kombi dobrać, samo się narzuca żeby brać takie mocowane do relingu ale niezbyt mi się podoba.
No i za długa być nie może bo się do garażu nie zmieszczę.
Ktoś polecał jakąś krótką na magnes przyczepioną za rekinem - pytanie kiedy to się urwie przy dużej prędkości.

Nie chce mi się dłubać, nie mam czasu, nie umiem, zarobiony jestem...

Pozdrawiam
Radek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: CB antena

Post autor: kamracik »

Zależy czego potrzebujesz, krótkie anteny jeśli rzadko jeździsz lub głównie jeździsz po terenach raczej miejskich. Długie na długie/puste trasy.

O to czy spadnie nie masz co się martwić, do 200km/h nie zdarzyło mi się nawet ML-145 zgubić, ale to kwestia, aby odpowiednio kabel poprowadzić, aby dodatkowo trzymał antenę, inaczej w momencie zgubienia, często antena wybije Ci tylną szybę. Przy tych małych raczej nie masz o co się obawiać.

Do kombi proponowałbym Ci mimo wszystko antenę na relingu, jeśli masz garaż to albo taką składaną z "motylkiem" lub po prostu dosztukowanie sobie rzepa z przodu auta, który by przytrzymywał antenę.
ODPOWIEDZ