CB antena

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: CB antena

Post autor: PLaSTI »

Enriquez pisze:antena lux, natomiast nie zapomnij wozić instrukcji do tego radia ze sobą :D
a po co instrukcja
takie skomplikowane?
tez sie przymierzam do zmiany zwyklego ALANa na cos takiego ... :mrgreen:
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Awatar użytkownika
bar72
Posty: 694
Rejestracja: 11 lis 2013, o 14:07
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Kraków

Re: CB antena

Post autor: bar72 »

ja tam po tygodniu nie miałem już problemu z obsługą
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13607
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: CB antena

Post autor: Enriquez »

mnie się kilka razy "zawiesiło" i bez instrukcji nie pamiętam jak się ustawiało te tryby "PL"
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: CB antena

Post autor: PLaSTI »

Enriquez pisze:mnie się kilka razy "zawiesiło" i bez instrukcji nie pamiętam jak się ustawiało te tryby "PL"
No ale wciaz masz czyli ze warto???
ma toto automatyczny 19 kanal? tak zeby latwo bez szukania ustawic?

i jak z tym malym glosniczkiem? slychac to wyraznie czy jednak w zwyklym radiu CB jest wyrazniej?
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: CB antena

Post autor: JanuszSz »

Ciekawe,czy tu płaci się za markę,czy naprawdę ten sprzęt jest sporo lepszy od Lafayette'a?
http://allegro.pl/radio-cb-president-wi ... 71754.html
Obrazek
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB antena

Post autor: igorw »

Miałem Venus czasem się zawiesił ale ogólnie nieźle, następne będzie to lub Apollo Road Blues. Więcej od anteny zależy, do Venus dobrze zrobić przedłużacz samemu tzn zamówić w sklepie kabel z wtyczka i gniazdem zamiast słabej wtyczki żeński-żeński.
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: CB antena

Post autor: PLaSTI »

No a jak wypada porownanie jakosci dzwieku z tej malej gruszki z malym glosniczkiem a zwyklego CB z wiekszym glosnikiem???
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: CB antena

Post autor: JanuszSz »

igorw pisze:Miałem Venus czasem się zawiesił ale ogólnie nieźle, następne będzie to lub Apollo Road Blues. Więcej od anteny zależy, do Venus dobrze zrobić przedłużacz samemu tzn zamówić w sklepie kabel z wtyczka i gniazdem zamiast słabej wtyczki żeński-żeński.
Czyli rozumiem,Presidenta raczej nie warto?
Nie ma aż takiej przewagi,która usprawiedliwiałaby jego cenę?
Obrazek
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB antena

Post autor: igorw »

1. Kanał 19 jest automatyczny. Tylko miga na wyświetlaczu co skutecznie mnie denerwowało.
2. Instrukcja się przyda pod ręką. Zdarzyło mi się, że na dużym mrozie radio się kompletnie rozkodowało (trzeba było poczekać aż się nagrzeje w aucie (i w bagażniku)), drugi raz też coś się powiesiło ale na krótko.
3. Największą bolączka jakościową to przelotka łącząca przedłużacz z mikrofonem, radio już sprzedałem ale najlepiej byłoby kupić kabel i "zarobić" je nie jak w oryginale "wtyk-wtyk" lecz "wtyk-gniazdo". To zwykły kabel sieciowy.
4. Mikrofon słabszy niż "zwykły" ale w kwestii "coś za coś" uznaję że może być. Mnie zaczynał szwankować nieco przycisk PTT, ale zanim zebrałem się do rozkręcania to sprzedałem CB razem z autem. Ostatecznie można podłączyć głośnik zewnętrzny na minijacka. Również łącznie z mikrofonem w gruszce gra głośnik w "bazie", nieco bez sensu bo moja leżała w bagażniku.
5. Ceny Presidenta nic nie usprawiedliwia, jest kilka wypowiedzi i opinii na forach poświęconych sprzętowi CB (ten model). Tak jak jego anten (z jednym wyjątkiem). Lepiej zainwestować kasę w lepszą antenę a i tak zostanie fura kasy na trunki wyskokowe czy paliwo ;)
6. Ostatnio pokazał się podobny Yosan 250 - jakościowo nieco gorzej niż Venus (opinie z forum o CB).
7. Z podobnych konstrukcji jest jeszcze radio Apollo Road Blues - bardzo ciekawa propozycja i na pewno będę porównywał właśnie z Venus. Jednak najpierw kupię auto :D a potem antenę ;) Nie robię reklamy, po prostu takich konstrukcji jest bardzo mało a chyba lepiej mieć większy wybór niż mniejszy.
Reasumując: szału nie ma, ale za 365 zł może być (ze Skąpca). Dużo zależy od anteny, ale wolę tańsze radio i droższą antenę. Nie każdemu przypadnie do gustu obsługa: po 3 funkcję na każdym przycisku ;) ale potem włącza się 19 i... w zasadzie 90% kierowców nie robi nic więcej. Jeśli ma ktoś wątpliwości to instrukcję można ściągnąć z netu.
Jeśli coś mogę pomóc to śmiało piszcie.
PS: Jako krótkofalowiec przekonałem się, że radio jest drugorzędne w instalacji CB, lepiej mieć dobrą antenę (niekoniecznie drogą) i dobrze zamontowaną. A radio ze średniej półki cenowej wystarczy 99% kierowcom.
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: CB antena

Post autor: PLaSTI »

A to jako .. krótkofalowiec ...
co byś polecił ciekawego...
jak teraz mam ALANa199a i Sirio 125

jest OK
ale antena mi zbyt duza i radio zajmuje duzo miejsca, miedzy fotelem pasazera i tunelem, zaslania caly glosnik
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB antena

Post autor: igorw »

Jako krótkofalowiec amator ;) ech już nieaktywny to polecam dobrą antenę. Im dłuższa tym lepiej - fizyki się nie oszuka. Do tej pory jeździłem z helikalną Sirtel Gamma i złego słowa nie dam powiedzieć na nadawanie/odbiór. Niestety od 70km/h gwizdała aż kolega myślał że tylny most się rozleciał ;) Helikalne z racji tego że są grube dają efekt pustej butelki na wietrze.
Jak radio jest za duże czy za małe to zmień na inne ;) co do takich szczegółów to nie pomogę bo nie jestem elektronikiem żeby umieć porównać budowę radia. Przekonałem się jednak, że drogie radio nie równa się automatycznie że będzie lepsze od tańszego.
Wracając do anten: jeśli chcesz krótszą to z doświadczenia z CB na drodze powiem, że antena długości ok 1m jest wystarczająca do zadowalającej łączności. Pod warunkiem, że będzie zestrojona. Helikalna będzie lepsza od prętowej o tej samej długości mniej więcej tak: 1m helikalnej=1,5m prętowej. Zatem np antena Pirat 0,6m będzie działała mniej więcej jak dobra metrowa prętowa.
Jeśli będą pytania co do szczegółów to poszukam linków do forum o CB na którym szukam informacji.
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: CB antena

Post autor: PLaSTI »

OK
Rozumiem...
a co powiesz o tej antenie Virginia, bo bardzo elegancka i mala,
ale czy po mojej sirio 125 odczuje duze pogorszenie i w jakim zakresie

A o rozmiarach radia myslalaem raczej o zmianie z radia tradycyjneg na MULTI-Gruszke ;)
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB antena

Post autor: igorw »

Nic bym nie kupił od Presidenta. A z podobnych anten jest Triflex można zamienić antenę fabryczna.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: CB antena

Post autor: JanuszSz »

Nie zawsze da się zamienić.Mój i każdy Superb z fabryczną navi ma na dachu płetwę od navigacji,a anteny radiowe są wklejone w szyby.

Przejrzałem specyfikacje Lafayette'a Venus i Apollo Road Blues i to drugie nie ma podświetlenia przycisków.
Co do Presidenta, to po przeczytaniu kilkunastu opisów i zasięgnięciu opinii u znawców stwierdzam,że nie warto.
Obrazek
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB antena

Post autor: igorw »

Faktycznie masz rację, zatem prawdopodobnie znów wybiorę Venus. Jednak nie omieszkam porównać obu. Szerokości.
ODPOWIEDZ