CB antena

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB antena

Post autor: igorw »

Nie wiem skąd jesteś żeby coś proponować. Ogólnie raczej ja nie chciałbym aby sklep decydował za mnie jakie radio czy antena mam kupić do tego się to sprowadzi jeśli przyjdziesz i powiesz że chcesz "komplet z montażem".
Radio to już inna bajka - wybierzesz co zechcesz pod kontem montażu i obsługi, ja od siebie dodam, że nie warto dopłacać do znanej marki - vide President (a zwłaszcza tyczy się to anten).
Do kombi montowałbym niedługą antenę helikalną do relingu ale: musi być naprawdę dobrze założona ze względu na trudna umasowienie. Ja z krótkich anten wybrałbym Solarcon 202 lub "Pirata" - ok 60 cm. Krótszych nie ma sensu jeśli chcesz coś słyszeć a dłuższa niewygodna bo będzie zawadzać. Po złożeniu (nie-helikalne są z mechanizmem szybkiego złożenia) będzie chować się przy relingu.
W warszawie mam dobry sprawdzony sklep z antenami Sirtela taniej niż w necie, ale helikalnej nie ma chyba krótszej niż 90cm.
Radio - mnie Venus wystarcza, szału nie ma ale jakość zamieniłem na dyskretny montaż.

Sprawdziłem, jeśli faktycznie jesteś z Wawy to jest mały sklepik w centrum: dak.com.pl/ facet ma Sirtele w dobrej cenie (ja polecam Gamma I i II - bardzo dobre anteny bez strojenia), Venus kupiłem w autoradia.pl na Al Jerozolimskich jest łebski gość, na pewno coś doradzi i zamontuje.
Pietra
Posty: 134
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 15:10
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Radek
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB antena

Post autor: Pietra »

Już uzupełniłem profil, jestem z Warszawy, z praskiej strony ale mogę podjechać gdziekolwiek.

Bardzo podobał mi się presidemt wiliams z uwagi na możliwość schowania bazy i sterowania wszystkim z gruszki.
Jak teraz widać są tańsze alternatywy, na przykład venus albo kobra z taką samą funkcjonalnością.

Wolałbym kupić cały komplet u tego kto go będzie montował, dodatkowo monter powinien być na tyle umny że załączanie CB puści przez taki bezpiecznik aby zasilanie na nim było tak jak zasilanie radia samochodowego - czyli jak zapłon włączony i x minut po wyłączeniu zapłonu.

Dlatego jestem ciekaw czy ktoś może polecić jakiś gramotny sklep z serwisem który mi zestaw sprowadzi zamontuje i dostroi.

Jeżdzę głównie w trasie po 50kkm rocznie, miasto to sporadzycznie.
co do anteny to nie po to mam bramę od garażu na pilota żeby wysiadać i antenę składać za każdym razem jak do niego wjeżdzam.

Z góry dzięki za polecenie

Pozdrawiam
Radek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5814
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: CB antena

Post autor: pab567 »

Mogę polecić sklep / wartszat w Warszawie w Al. Jerozolimskich jak się jedzie na Pruszków. Wjeżdżasz jak do McDonald's i w prawo. Maja też swoje punkty w innych miejscach Warszawy. Tu masz ich aukcję http://allegro.pl/cb-radio-lafayette-ve ... 71794.html
Awatar użytkownika
Puch4
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2014, o 07:46
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa (Bemowo)

Re: CB antena

Post autor: Puch4 »

pab567 pisze:Mogę polecić sklep / wartszat w Warszawie w Al. Jerozolimskich jak się jedzie na Pruszków. Wjeżdżasz jak do McDonald's i w prawo. Maja też swoje punkty w innych miejscach Warszawy. Tu masz ich aukcję http://allegro.pl/cb-radio-lafayette-ve ... 71794.html
polecam
kupowałem u nich antenę i widziałem jak prowadzą instalację w jakimś samochodzie - wyglądało na ok
SKODA Superb III FL 2.0 TDI Obrazek
Pietra
Posty: 134
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 15:10
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Radek
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB antena

Post autor: Pietra »

Dzięki koledzy, trzeba się będzie w chwili czasu na Modlińską przejechać
Pietra
Posty: 134
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 15:10
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Radek
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB antena

Post autor: Pietra »

A który jest główny? Bo ze strony www wygląda że modlińska - no i mam tam wiele bliżej.
Pietra
Posty: 134
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 15:10
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Radek
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB antena

Post autor: Pietra »

oki doki - zadzwonię i się umówię
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB antena

Post autor: igorw »

To właśnie autoradia.pl - na Alejach gość wymiata wiedzą, deklarował również podłączenie na stałe CB za 150 zł. Antenę dobierz do wysokości bramy - opisywane składanie to dla wygody.

[edit] jak się nie boisz zrobić dziury w dachu załóż sobie taka antenę: Sirio Taifun 27, Paweł ma taką - widziałem jest ok. Piszą że zasięg ok 5 km.
Pietra
Posty: 134
Rejestracja: 13 wrz 2013, o 15:10
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Radek
Lokalizacja: Warszawa

Re: CB antena

Post autor: Pietra »

Z tą dziurą to trochę słabo - auto jeszcze na gwarancji, rok będzie dopiero miało w marcu tak więc bym nie chciał.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: CB antena

Post autor: kamracik »

To nie ma nic do rzeczy, jeśli dobrze będziesz mieć zabezpieczony otwór to nie będzie żadnego problemu. Nawet jeśli to jak wyjdzie Ci rdza na klapie to gwarancja dalej obowiązuje.
Awatar użytkownika
Puch4
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2014, o 07:46
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa (Bemowo)

Re: CB antena

Post autor: Puch4 »

Panowie pytanie trochę z innej beczki ...
czy stosujecie pod anteny magnesowe jakąś folię, podkładkę magnetyczną czy tylko samą antenkę bezpośredni ona blachę.

Gość z autoradia.pl w Alejach powiedział mi, że stosowanie foli bezbarwnych prowadzi do uszkodzenia tej bezbarwnej powłoki lakierniczej. Myślałem, że jak się folia porysuje to można ja odkleić i wymienić na nową ale podobno naklejka odejdzie z bezbarwnym lakierem.
Boję się porysować nowy i w dodatku czarny lakier stawiając antenę bezpośrednio na blachę.

Nie wiem co będzie najlepsze a bez CB to jak bez świateł w nocy.
SKODA Superb III FL 2.0 TDI Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: CB antena

Post autor: szms »

Ja mam taką gumową nakładkę. Od zawsze takie stosowałem, nigdy nie ma żadnej rysy. :roll:
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: CB antena

Post autor: kamracik »

Podkładka magnetyczna się sprawdza, ale tylko jeśli guma na antenie jest cienka.

Bez różnicy czy podkładka czy antena najwięcej szkodzi piach i syf pomiędzy anteną, a lakierem. W obuprzypadkach dobrze jest mieć płyn np. do szyb i przed każdym postawieniem anteny przetrzeć antenę i lakier w miejscu, gdzie będzie stać.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: CB antena

Post autor: szms »

No ja antenę ruszam tylko do mycia samochodu.
Poza tym jak mówisz, te gumki są strasznie cienkie, trzeba uważać, bo delikatne zahaczenie o cokolwiek przerywa gumę.
Awatar użytkownika
Puch4
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2014, o 07:46
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Warszawa (Bemowo)

Re: CB antena

Post autor: Puch4 »

Szymek, mówisz o gumie, która jest standardowo przy antenie?
Czy lakier pod anteną nie odparza się (nie przebarwia)? Raz miałem w Avensisie, że antenka postała na samochodzie w deszczu i potem było zaraz słońce i na granatowym lakierze zrobił się taki jakby jaśniejszy zaciek.
SKODA Superb III FL 2.0 TDI Obrazek
ODPOWIEDZ