programowalna dezaktywacja START/STOP

Awatar użytkownika
walterps
Posty: 44
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 16:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Białystok

programowalna dezaktywacja START/STOP

Post autor: walterps »

Witam
Czy może ktoś udostępnić dokumentację elektryczną i rysunki licznika, konsoli środkowej, przy lewarku zmiany biegów do SII FL. Planuję w wolnym czasie stworzyć projekt systemu dezaktywacji systemu START/STOP. Założenia mam takie:
1. działanie normalne ( przez 10 sek. miga dioda w przycisku na zielono po tym czasie świeci stale na zielono)
2. jeżeli w ciągu 10 sek. nie naciśniemy i nie przytrzymamy powiedzmy 10 sek przycisku system działa jak fabryka, czyli po krótkim naciśnięciu przycisku dezaktywujemy jednorazowo do ponownego uruchomienia silnika.
3. jeżeli w czasie migania diody na zielono naciśniemy i przytrzymamy przez 10 sek. przycisk S/S następuje miganie diody na pomarańczowo i wtedy system automatyczne będzie wyłączał S/S, dioda zapali się na pomarańczowo. Ten stan będzie trwał ciągle do momentu dezaktywacji automatyki poprzez naciśnięcie i przytrzymanie 10 sek. przycisku S/S.
Układ będzie kontrolował uruchomienie silnika np. z kontrolki ładowania albo jakiegoś innego sygnału, na razie jeszcze nie wiem co będzie lepsze. To tyle z założeń, jeżeli ktoś ma uwagi co do idei to uwagi mile widziane.
Pozdrawiam

********************************************
Piotr
Jędrula

Re: programowalna dezaktywacja START/STOP

Post autor: Jędrula »

10 sekund to za długo.

Jeśli chodzi o ideę - więcej niż zajebista :)
Awatar użytkownika
walterps
Posty: 44
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 16:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Białystok

Re: programowalna dezaktywacja START/STOP

Post autor: walterps »

Jędrula pisze:10 sekund to za długo.

Jeśli chodzi o ideę - więcej niż zajebista :)
Te 10 sek to złożenie, w praktyce na procku Atmela można zastosować mniejsze czasy, kwestia programu i prób.
Pozdrawiam

********************************************
Piotr
Awatar użytkownika
walterps
Posty: 44
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 16:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Białystok

Re: programowalna dezaktywacja START/STOP

Post autor: walterps »

walterps pisze:Witam
Czy może ktoś udostępnić dokumentację elektryczną i rysunki licznika, konsoli środkowej, przy lewarku zmiany biegów do SII FL. Planuję w wolnym czasie stworzyć projekt systemu dezaktywacji systemu START/STOP. Założenia mam takie:
1. działanie normalne ( przez 10 sek. miga dioda w przycisku na zielono po tym czasie świeci stale na zielono)
2. jeżeli w ciągu 10 sek. nie naciśniemy i nie przytrzymamy powiedzmy 10 sek przycisku system działa jak fabryka, czyli po krótkim naciśnięciu przycisku dezaktywujemy jednorazowo do ponownego uruchomienia silnika.
3. jeżeli w czasie migania diody na zielono naciśniemy i przytrzymamy przez 10 sek. przycisk S/S następuje miganie diody na pomarańczowo i wtedy system automatyczne będzie wyłączał S/S, dioda zapali się na pomarańczowo. Ten stan będzie trwał ciągle do momentu dezaktywacji automatyki poprzez naciśnięcie i przytrzymanie 10 sek. przycisku S/S.
Układ będzie kontrolował uruchomienie silnika np. z kontrolki ładowania albo jakiegoś innego sygnału, na razie jeszcze nie wiem co będzie lepsze. To tyle z założeń, jeżeli ktoś ma uwagi co do idei to uwagi mile widziane.

Po przeanalizowaniu jeszcze raz algorytmu działania koncepcja się trochę zmienia, poniżej opis algorytmu. Myślę, że tak będzie lepiej.

1. działanie normalne świeci dioda w przycisku na zielono Start/Stop aktywny (konfiguracja fabryczna)
2. naciśnięcie przycisku powoduje zaświecenie diody na pomarańczowo i dezaktywacja Start/Stop (konfiguracja fabryczna)
3. naciśnięcie i przytrzymanie 10sek. przycisku (miganie diody na pomarańczowo przez 10sek. po 10sek dioda zapala się stale na pomarańczowo) automatycze wyłączenie systemu Start/Stop
4. naciśnięcie i przytrzymanie 10sek. przycisku (miganie diody na zielono przez 10sek. po 10sek dioda zapala się stale na zielono) automatycze włączenie systemu Start/Stop
5. po automatycznej aktywacji lub dezaktywacji systemu Start/Stop nie ma możliwości następnej zmiany stanu automatycznego do momentu wyłączenia zapłonu.
Zrezygnowałem z badania stanu pracy silnika ponieważ w oryginale załączenie lub wyłączenie Start/Stop można zrobić po podaniu zasilania.
Zrezygnowałem z migania diody po podaniu zasilania ponieważ są samochody (tak jak mój) na gwarancji i dobrze by było ażeby ASO nie wiedziało o przeróbkach.
Pozdrawiam

********************************************
Piotr
Awatar użytkownika
arturkrakow
Posty: 1497
Rejestracja: 14 lip 2014, o 15:36
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: wreszcie odebrany!
Imię: Artur
Lokalizacja: Kraków

Re: programowalna dezaktywacja START/STOP

Post autor: arturkrakow »

pomysł zajebisty, jak temat rozgryziecie to jak też takie chce :)
Skoda Superb II FL Combi 2.0 TDI 170KM DSG White Moon
wątek mojej kury: GALERIA
wątek o uchwytach magnetycznych: EASYMOUNT i oficjalna strona: WWW.EASY-MOUNT.PL
trochę moich zdjęć: AR2Rphoto
Awatar użytkownika
walterps
Posty: 44
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 16:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Białystok

Re: programowalna dezaktywacja START/STOP

Post autor: walterps »

Temat jest już rozkminiony, czekam na laminat i właśnie piszę program. Na testach wszysko wypadło prawie wszystko wypadło pozytywnie. Sprawa może się przedłużyć ponieważ nie mogę nigdzie dostać schematu elektrycznego i rysunków jak się dostać do klawisza Start/Stop i wiązki do tego przycisku.
Pozdrawiam

********************************************
Piotr
spacewalker
Posty: 231
Rejestracja: 29 lip 2014, o 18:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 184KM 420Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: LDZ

Re: programowalna dezaktywacja START/STOP

Post autor: spacewalker »

ale przeciez programowo mozna wylaczyc te funkcje juz danwno.
....
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: programowalna dezaktywacja START/STOP

Post autor: Enriquez »

Ściągnij boczek tunelu.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
walterps
Posty: 44
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 16:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Białystok

Re: programowalna dezaktywacja START/STOP

Post autor: walterps »

Spacewalker to powiedz jak to zrobić, bo pytałem w wielu miejscach i odpowiedź była jedna Nie Ma Takiej Możliwości. Jeżeli można to dziadostwo wyłączyć na stałe to po co ja się produkuje i wymyślam jakiś sterownik ażeby oszczędzić wydatków iluś tam potencjalnych chętnych którzy nie chcą za szybko wymieniać rozrusznika, akumulatora i Bóg wie czego jeszcze. Mój sterownik (taki zamysł) ma obsługiwać może nawet i większość marek samochodów.
Pytanie do Enriqeza jak zdjąć boczek tunelu ażeby czegoś nie połamać.
Pozdrawiam

********************************************
Piotr
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: programowalna dezaktywacja START/STOP

Post autor: szms »

no, ale przecież ludzie normalnie vcds'e, wyłączają start/stop, więc nie rozumiem po co te kombinacje :lol:
Awatar użytkownika
walterps
Posty: 44
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 16:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Białystok

Re: programowalna dezaktywacja START/STOP

Post autor: walterps »

Możesz podpowiedzieć w którym miejscu bo nie mogę tego namierzyć.
Pozdrawiam

********************************************
Piotr
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: programowalna dezaktywacja START/STOP

Post autor: pab567 »

Awatar użytkownika
walterps
Posty: 44
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 16:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Białystok

Re: programowalna dezaktywacja START/STOP

Post autor: walterps »

Vcds'a mam w wersji chyba 12, taki pożyczyłem na chwile od zaprzyjaźnionego mechanika. Na swój czekam aż przyjedzie z Chin.
Pozdrawiam

********************************************
Piotr
whity

Re: programowalna dezaktywacja START/STOP

Post autor: whity »

iwan-energia pisze:Długo już wisi w innym wątku, dla porządku wrzucam tutaj.

Deaktywacja start/stop

[19] CAN Gateway
Long Adaptation - 0A
Kanał 13
Wartość fabryczna kodowania będzie 002000, u góry mamy obie temperatury ustawione na -50.0 C.
Zmieniamy na C820C8 (ce-osiem-dwa-zero-ce-osiem).
Uwaga, u mnie nie chciało się wpisać z klawiatury, proponuję skopiować stąd i wkleić Ctrl+V do okienka w VCDS.
Test, obie temperatury zmienią się na (plus)50.0 C.
Save. Read dla pewności.
Wychodzimy ze sterownika i z VCDS.

Na każdym postoju w prawym górnym rogu Maxi-Dota wyświetla nam się przekreślone (A), start/stop nie działa. Przycisk podświetlony na zielono.
Nie trzeba naciskać przycisku.
Sprawdzone na roczniku 2014.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: programowalna dezaktywacja START/STOP

Post autor: Enriquez »

ja tam siedziałem cicho, bo byłem przekonany, że projekt ma defaultowo wyłączać start/stop przy odpalaniu fury, ale jak się userowi zachce jednak z niego skorzystać, to naciska guzik...
wyłączenie na stałe to już przećwiczone na kilku autach
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ