Webasto w S

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
RSKRIS
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2011, o 17:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200/400Nm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Webasto w S

Post autor: RSKRIS »

Jeśli ktoś z was posiada "fabryczne" Webasto , pls kilka informacji,

-czy jesteś zadowolony, ew Wady
-czy zrobiłbyś to jeszcze raz
-czy założyłbyś po zakupie auta
-jakie funkcje posiada

bo zastanawiam się, bo mało kto nawet w ASO nie wiedzą prawie nic o fabrycznym;/

Jaki to model, i czy lepiej by było w tej samej cenie osobno założyć np. lepszy model
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: Webasto w S

Post autor: Stembor »

Rozważam zakup pod warunkiem, że nie bedzie się "gryzło" z podgrzewaną szybą no i czy sie da bez jakiejś destrukcji i druciarstwa.
Zadałem pytanie na forum, ale na razie nie mam info, czy się da, czy już nie.
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Webasto w S

Post autor: frytol »

Z ogrzewania postojowego jestem bardzo zadowolony. W Skodzie montowany jest na 99% Eberspacher. Ogrzewanie zamówiłem jako opcję podczas konfiguracji i gdybym drugi raz wybierał to zrobiłbym tak samo.

Są 3 metody sterowanie ogrzewaniem:

1. Sterowanie z pilota. Zasięg według Skody to chyba 800m jeżeli nic po drodze nie zasłania auta. W praktyce działa to całkiem nieźle, mi mieszkając w kamienicy udaje się włączyć auto, które stoi całkiem po drugiej stronie całkiem dużego budynku. Sterowanie to proste on i off, fajnie, że potwierdza czy się włączył czy nie: miga - nie ma zasięgu, zapala się na stałe - system włączony.

2. Na konsoli jest przycisk, którym można włączyć/wyłączyć ogrzewanie

3. Istnieje możliwość programowania ogrzewania z poziomu MFD. można ustawić sobie godziny grzania w konkretnych dniach tygodnia jak też 2 ustawienia dodatkowe. Możliwy jest też do ustawienia czas grzania i opcja przełączenia systemu w tryb wentylacji - latem można tak jak z ogrzewania korzystać z dmuchawy do przewietrzania wnętrza (niestety klimatyzacja nie działa, bo kompresor nie ma napędu z silnika).

Odebrałem auto na początku grudnia, gdzie już wtedy pogoda była mocno zimowa. W kolejnych dnia użytkowania pierwszego samochodu z takim systemem uznałem, że to podstawa w naszym klimacie, w którym zimy potrafią być ostre. Ustawiam sobie uruchomienie na 20-30 minut przed czasem, kiedy będę wychodził i przy mrozie -20C wsiadam do ciepłego auta. Ogrzewana jest woda silnika, kiedy osiągnie 50C uruchamiana jest dmuchawa i zaczyna ogrzewać wnętrze. Przy okazji odpalam auto, które ma przynajmniej częściowo rozgrzany blok, dalej jadąc z włączonym systemem wspomagam rozgrzewanie silnika - mocno to przyspiesza cały proces.

Stembor, jeżeli będziesz dokładał nie ma jak się gryźć, to są dwie zupełnie niezależne rzeczy. Ta zależność z konfiguratora nie jest uwarunkowana technicznie, tylko jakoś 'systemowo'. Na zasadzie, że 'jak ma ogrzewanie postojowe to po co mu grzana szyba'.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Webasto w S

Post autor: eX »

Stembor pisze:Zadałem pytanie na forum, ale na razie nie mam info, czy się da, czy już nie.


w ktorym miejscu zadales takie pytanie?
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: Webasto w S

Post autor: bandit57 »

Ja bardzo chcialem zamowic sobie ten dodatek..Niestety kupowalem gotowe auto i nie mam ani webasto ani grzanej szyby. Ale juz nie raz docenilem webasto w poprzednich autach i wiem ze taka inwestycja sie oplaca. Dolozenie ebersprachera w zewnetrznej firmie to koszt okolo 5k pln. czyli praktycznie tyle co w cenniku - 4500 pln. Niestety panowie w ASO jasno mi sie okreslili - nie bedzie gwarancji na silnik bo bedzie ingerencja..Dlatego sobie odpuszczam bo nie wierze w bezawaryjnosc swojej Baski.Jedynymi minusami webasto to, to z czego pamietam, ze musisz zrobisz droge tyle czasu ile chodzilo webasto by doladowac akumulator..Ja w multivanie mialem 2 akumulatory, oddzielny do webasto wiec nie wiem jak jest w superbie.No i zuzycie paliwa ale to bardzo male ilosci a to jak oszczedzasz i odciazasz silnik w mrozy - bezcenne.
Awatar użytkownika
RSKRIS
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2011, o 17:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200/400Nm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Webasto w S

Post autor: RSKRIS »

Dzięki chłopaki, znaczy już wiem że Trzeba montować :)
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: Webasto w S

Post autor: Stembor »

eX

tutaj:
http://forum.superbclub.pl/viewtopic.php?f=18&t=515" onclick="window.open(this.href);return false;
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Webasto w S

Post autor: bogge »

Jest jeszcze tańsza wersja webasto, którą z powodzeniem stosuje się w Skandynawii - mieszkałem przez 6 lat w Finlandii i tam autka, którymi jeździłem były już fabrycznie wyposażone w ogrzewacz wnętrza i silnika, ale nie zasilane paliwem, a prądem pod domem - w skrócie grzałka w bloku silnika, lub w misce olejowej i dodatkowo zamontowana swoista "farelka" we wnętrzu samochodu. Działało to znakomicie, ustawiało się timer włączający np, na 30-45 minut przed wejściem rano do autka i luz :) Ciepły silnik, ciepło w aucie i zero skrobania. Oszczędność środowiska i samochodu bezsprzeczna - radość posiadacza bezcenna :)
Wieczorem stawiając auto na miejsce parkingowe podpinałem przewód do wtyczki w samochodzie (eleganckie wejście np. w zderzaku zaślepione zaślepką), a rano odpinałem i chowałem kabel albo do bagażnika, albo do swojej skrzynki na parkingu.

Chętnie bym sobie takie coś zainstalował teraz w Polsce, ale niestety u nas na osiedlu wyrwaliby skrzynki z prądem, albo co gorsza podłączyliby się pod nią :) więc takie rozwiązanie raczej dla kogoś, kto ma możliwość pociągnięcia przewodu z prądem, a jest to o tyle fajne, że nadaje się do każdego modelu auta i zestawy są powszechnie dostępne. Cena z montażem w Szwecji o ile pamiętam, nie przekraczała na PLN 1500 złotych zarówno z ogrzewaczem silnika, jak i wnętrza.
bezduszny

Re: Webasto w S

Post autor: bezduszny »

frytol pisze: 1. Sterowanie z pilota.
masz może zdjęcie tego pilota ?
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Webasto w S

Post autor: frytol »

Taki tylko z właściwym logo:

Obrazek
bezduszny

Re: Webasto w S

Post autor: bezduszny »

dzięki :)
Awatar użytkownika
RSKRIS
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2011, o 17:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200/400Nm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Webasto w S

Post autor: RSKRIS »

mam i ja i jestem zachwycony :)
BBB się przydało last zimy :) Tylko pamiętać trzeba aby nie było rezerwy, bo wtedy się nie uruchomi...
Awatar użytkownika
k77
Posty: 36
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 18:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: wpisz skąd jesteś

Re: Webasto w S

Post autor: k77 »

Mam w SII i bardzo sobie chwalę.
Jedynie w garażu nie uruchamiam że względu na spaliny.
Rozmawiałem ostatnio z właścicielem Passata B5, który mówił, że jego auto ma przejechane 200kkm i zaczęły się objawy problemów z dmuchawą, długo szukali przyczyny ponieważ wymiana dmuchawy nic nie dała.
Okazało się, że w bagażniku pod schowkiem w lewym nadkolu jest dodatkowy akumulator z Webasto i był kompletnie rozładowany. Z tego powodu robił zwarcie i zaczęły się problemy.
Podejrzewam, że w SII też będzie dodatkowy aku w tym miejscu, ale czy może ktoś to potwierdzić?
U mnie czasem też ogrzewa tylko silni, a wnętrze jakby nie odpala ale po w izbie ku "auto" na AC lub przekręceniu kluczyka wszystko jest OK.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Webasto w S

Post autor: maureliusz »

Oczywiście WEBASTO jest cool...!

Chociaż... jakbym miał automat ... jeszcze bym rozważał odpalanie auta zdalnie / pytanie czy Skoda coś takiego oferuje / napewno można sobie to dołożyć...ale to ma sens tylko w automacie.
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Webasto w S

Post autor: Sdss »

maureliusz pisze: 17 lut 2021, o 19:57 Oczywiście WEBASTO jest cool...!

Chociaż... jakbym miał automat ... jeszcze bym rozważał odpalanie auta zdalnie / pytanie czy Skoda coś takiego oferuje / napewno można sobie to dołożyć...ale to ma sens tylko w automacie.
Zgodnie z przepisami nie można odpala auta zdalnie.
Volvo można na 10 minut, Ford na 5 minut.
ODPOWIEDZ