Suberb 1.8T AWT blad 17705 nieszczlnosc help

Maly1669
Posty: 40
Rejestracja: 10 paź 2014, o 23:39
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 180km
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Ząbki/WWL

Suberb 1.8T AWT blad 17705 nieszczlnosc help

Post autor: Maly1669 »

Witam wszystkich uzytkownikow superb:)Pacjentem jest moj superb 1.8t AWT: problem moj polega na nierownej pracy silnika na biegu jalowym;/ silnik nie rowno pracuje a czasem nawet szarpnie. Komp pokazuje blad 17705 czyli nieszczelnosc miedzy turbo a przepustnica powiem szczerze ze nie wiem gdzie tego szukac bo w 1.8t jest tyle tych rurek ze to poemat. do tego komp pokazuje o wypadaniu zaplonu ale tylko jak silnik zaczyna nierowno pracowac i zaczyna migac CHECK. Przepustnice wyczyscilem rure od intercoolera tez odma czysta ten grzybek na odmie rowniez wyczyszczony filtr powietrza czysciutki niewiem juz gdzie szukac przyczyny:
Co juz zrobilem to jak zdejme rure od przepustnicy ta co idzie do intercoolera i zatkam reka przepustnice auto zaczyna idealnie pracowac i nie gasnie (co dziwne bo powinno zgasnac)
Cewki sprawdzane teoretycznie sa okej ( jak by byla ktoras uszkodzona to auto by kulalo w calym zakresie obrotow? tak sie dzieje jak np odepne jedna.
Co ciekawego zauwazylem to z kolektora ssacego wychodza dwie gumowe rurki jak zacisne jedna zeby nie puszczala cisnienia z klektora ssacego dalej to auto chodzi idelanie nie ma zadnych bledow na kompie ani nic, Tylko jak puszcze kombinerki i rurka jest nie zacisnieta auto zaczyna wariowac i zapala sie chec engine lub mryga. i do tego wyskakuja bledy 17705 oraz bledy od wypadania zaplanow kazdy pokolei;/ juz nie wiem co z tym zrobic auto nie traci mocy nie kopci ani nic.
Byc moze ktorys z kolegow z forum rozwiazal u siebie taki problem bylbym wdzieczny o odpowiedz czego jeszcze mam szukac w mojej skodzie:(
Dziwna sprawa jest tylko jak ta rurka jest zacisnieta to silniczek chodzi jak zegareczek nie telepie nim ani nic tylko puszcze rurke i objaw powrac. Pozdrawiam i z gory dziekuje
Maly1669
Posty: 40
Rejestracja: 10 paź 2014, o 23:39
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 180km
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Ząbki/WWL

Re: Suberb 1.8T AWT blad 17705 nieszczlnosc help

Post autor: Maly1669 »

Dodam tylko jeszcze ze dzisiaj jak zdjolem ta rurke z kolektora ssacego i zaslepilem grzybek na odmie i zaczolem dmuchac w to rurke co wychodzi z kolektora to gdzies pod kolektorem slychac ewidentnie syczenie powietrza czy to tak jest czy gdzies pod kolektorem jest jakas nieszczelnosc? A powiedzcie mi od czego pod kolektorem ssacym jest jakis zaworek co z niego wychodza chyba 2 wezyki
Maly1669
Posty: 40
Rejestracja: 10 paź 2014, o 23:39
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 180km
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Ząbki/WWL

Re: Suberb 1.8T AWT blad 17705 nieszczlnosc help

Post autor: Maly1669 »

Ogolnie to dzieki za odpowiedzi haha:) temat rozwiazany superb juz zrobiony. Do zakmniecia
Banderaz71

Re: Suberb 1.8T AWT blad 17705 nieszczlnosc help

Post autor: Banderaz71 »

No właśnie kolego jak możesz to podziel się wiedzą, mam ten sam motor i tym bardziej mnie to interesuje.
Maly1669
Posty: 40
Rejestracja: 10 paź 2014, o 23:39
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 180km
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Ząbki/WWL

Re: Suberb 1.8T AWT blad 17705 nieszczlnosc help

Post autor: Maly1669 »

Banderaz71 pisze:No właśnie kolego jak możesz to podziel się wiedzą, mam ten sam motor i tym bardziej mnie to interesuje.
Problem lezal po stronie tego grzybka co jest przy deklu silnika (wchodzi w niego odma) chyba to sie nazywa zawor odpowietrzajacy skrzynie korbowa dostepny tylko w aso
ODPOWIEDZ