Weekendowy X-TRAIL 2014

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: szms »

rafal11 pisze:jak dla mnnie auto zewnetrznie moze sie podobac choc jest jak lekko wyrosniety Quashkai. wewnatrz jest ok. to co mnie odbilo od tego auta choc czekalem na nie ogladajac wczesniej zdjecia to naped. smieszny silniczek 1.6 i brak mozliwosci konfiguracji 4x4 z autamatyczna skrzynia. no i cena zwala z nog!

Powiem Ci, że jest przepaść między Kaszkiem a X-trailem. Począwszy od rozmiarów, przez zastosowane materiały do możliwości wyposażenia go.
Skrzynia automatyczna x-tronic jest w konfiguracji z 4x4.

Cena może i zwala, ale to co Nissan daje do tego to naprawdę dużo przydatnych rzeczy, które w Skodzie nawet przez najbliższe 5 lat się nie pojawią...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: szms »

whity pisze:nie, to był peugoet, ale juz zakończyli współpracę... Trwa tylko jeszcze do 2016
ok, ok... PSA znaczy się ;)
rafal11
Posty: 616
Rejestracja: 21 maja 2013, o 18:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.2cdi 170KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: rafal11 »

mowie o wygladzie zewnetrznym ze jest napompowana kopia. nie jezdzilem, nie siedzialem, nie dotykalem.
chyba sie jednak mylisz mowiac o mozliwosci posiadania 4x4 z automatem. choc to i tak nie jest automat tylko CVT.
http://www.nissan.pl/content/dam/servic ... ik_POL.pdf
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: szms »

Nie, nie mylę.
Ja wrzucam ją do wora ogólnego jako "wygoda w wachlowaniu biegami" ;)

To skrajnie inaczej działająca skrzynia, ale nadal zalicza się do grupy automatów ogólnie rzecz ujmując ;)
rafal11 pisze:mylisz mowiac o mozliwosci posiadania 4x4 z automatem. choc to i tak nie jest automat tylko CVT.
jeszcze raz, bo nie czaję :D
rafal11
Posty: 616
Rejestracja: 21 maja 2013, o 18:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.2cdi 170KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: rafal11 »

szms pisze:Nie, nie mylę.
Ja wrzucam ją do wora ogólnego jako "wygoda w wachlowaniu biegami" ;)

To skrajnie inaczej działająca skrzynia, ale nadal zalicza się do grupy automatów ogólnie rzecz ujmując ;)
rafal11 pisze:mylisz mowiac o mozliwosci posiadania 4x4 z automatem. choc to i tak nie jest automat tylko CVT.
jeszcze raz, bo nie czaję :D

prawda, to pseudoautomat ale faktycznie w jednym worku jak to ujales.
mozna miec albo 4x4 i manual albo ten smieszny automat i tylko FWD. nie ma innej kombinacji jak na ten moment.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: Misiek Fisiek »

Na upartego to i DSG nie jest automatem tylko zautomatyzowanym manualem.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szczypior

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: szczypior »

Mej pisze:
cebula pisze:tylko patrol to prawdziwy nissan ...
To prawda ... ale tylko do czasu gdy silnik Nissana nie został zastąpiony (2002 rok ?) tą jakże "wspaniałą 3litrówką" z "wirującymi panewkami" :shock: ... .
Czyje było to ciulstwo - nie od PSA właśnie :?: :!:
(pomijam silniki benzynowe - nie mam na ten temat żadnej wiedzy)
Misiek Fisiek pisze:
Mej pisze:Misiek Fisiek, wybacz jeśli istnieje taka możliwość ale tak się składa, że jestem praktykiem i jakoś żadne tabelki, skądkolwiek by nie były zaczerpnięte, nigdy nie odzwierciedlały rzeczywistości ... . Także dla mnie Twoje linki to kompletnie żaden argument.
Praktykiem to byś był gdybyś miał pod sobą flotę (co najmniej) 50 Qashqaiów i 50 Tiguanów, ewentualnie pracował w serwisie zajmującym się Vw i Nissanem i serwisującym je w takich samych ilościach. Fakt, że naprawiasz VAGi nie daje Ci żadnego poglądu na niezawodność Nissana.
Brawo :!: :!:
I na tym właśnie poprzestańmy :lol: ... . Mi pasuje, jak najbardziej ;) .

ZGADZA SIE DLATEGO ZAPOMNIALEM DODAC TYLKO I WYLACZNIE 3.3 LITRA DIESEL PATROLA W K160 MNIAMMMMMM reszta nissana to gejowskie auta... No ewentualnie jeszcze Titan tyle ze tam trzeba cysterne na haku ciagać... zamiescilbym fote mojego ale zajmie mi to jakies 40 minut zanim przesle wiec ...moze kiedyś...jak Szymek znowu z jakims gejowskim autem wyskoczy ;-)
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: grzesiu26 »

Nooo cebula bez jaj...
GTR mi nie wygląda na gejowskie auto

Obrazek
whity

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: whity »

Zależy jak sie patrzy Grzes ;)
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: sjak »

Szczypior patrzy z tyłu :lol:
szczypior

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: szczypior »

;-)
Jędrula

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: Jędrula »

Szymek dzięki za test! Gabarytami auto dla mnie, jednak problemy widzę trzy:

- cena
- 1.6 diesel
- cena za 1.6 diesel

i jak już Ci pisałem - kolejny SUV w odstawkę...CRV może fajne dla babeczki, RAV4 wygląda jak czołg Leopard (w ogóle nowe Toyoty zupełnie do mnie nie przemawiają) - obydwa japończyki nie mają żadnej mocniejszej wersji, Forek super ale CVT nie dla mnie, Outlander nowy jest obrzydliwy do tego mega plastikowy i paskudny w środku (wielka szkoda po całkiem fajnym poprzedniku), Tiguan to absolutny mistrz szarości i braku polotu do tego ciasnawy...pozostają X3/Q5, tyle że tam za 150 000 zł dostajemy wersję z ABS i kołami - po dodaniu bez ekstrawagancji wychodzi 220 000 zł a to już "letka" przesada za tej wielkości autko.

i znów zostaje siakieś kombi, te SUVY za drogie są za to, co oferują czy mi się wydaje?
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: sjak »

A dla mnie (wiem, że jestem monotematyczny ;) ) - jest to baaaardzo drogo w porównaniu do Forestera. I to nie ważne - Diesla, benzyny czy turbobenzyny :)
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: grzesiu26 »

Jędrula - chcesz być modny (tzn. mieć modne auto SUV-owe) to płać.
Taka tendencja więc ceny z kosmosu. Producenci korzystają.
Jędrula

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: Jędrula »

Grzesiu może coś w tym jest, ale Sjak zresztą już zna moje zdanie - Forek jest baaardzo bliski świetnego SUVA w dobrze skrojonej cenie. Problem jest ze skrzynią - manualna była by tańsza - wersja Platinium z manualem powinna kosztować około 140 000 zł i w tej cenie Forek XT byłby wart każdej złotówki. Wybaczyłbym mu już te taborety - może przeszczep z STI by się nadał :)

Ale oczywiście nie ma, bo po co dawać wybór?
ODPOWIEDZ