prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
whity

prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: whity »

Wątek ten jest jest twój;) raczej ogólny ;) własne watki są w nasze auta.... Jednakże przyznaje ze kolega k1 coś.tam.coś.tam za bardzo pojechał !!!;)
Jędrula

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: Jędrula »

Nowy prowokator na forum ;)
whity

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: whity »

Jędrula pisze:Nowy prowokator na forum ;)
ja?
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: Matt »

Widziałem kilka w Pradze. Nikt się za nimi nie oglądał, bo to dalej tylko skoda...
Awatar użytkownika
arturkrakow
Posty: 1497
Rejestracja: 14 lip 2014, o 15:36
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: wreszcie odebrany!
Imię: Artur
Lokalizacja: Kraków

Re: Odp: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: arturkrakow »

whity pisze:Wątek ten jest jest twój;) raczej ogólny ;) własne watki są w nasze auta.... Jednakże przyznaje ze kolega k1 coś.tam.coś.tam za bardzo pojechał !!!;)
to mialem wlasnie na mysli :)
Skoda Superb II FL Combi 2.0 TDI 170KM DSG White Moon
wątek mojej kury: GALERIA
wątek o uchwytach magnetycznych: EASYMOUNT i oficjalna strona: WWW.EASY-MOUNT.PL
trochę moich zdjęć: AR2Rphoto
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: Chorzyn »

a ja otrzymalem historie zamowienia swojego...39 tydzien...46...po jakiejs interwencji 42...ech :/

wywalczyl ktos cos za opoznienia ?
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: Mej »

Chorzyn pisze:

wywalczyl ktos cos za opoznienia ?
Podpowiem Ci tak - napisz mądre, poparte silnymi argumentami pismo do Skoda Polska ale z zachowaniem ścieżki służbowej, czyli za pośrednictwem swojego dealera.
Naturalnie nie chodzi o wylewanie jadu i rzucanie mięsem pod ich adresem tylko o logiczne zasadne argumenty wiarygodnie dokumentające niekorzystny ciąg zdarzeń wynikających z opóźnienia.
Trudno mi powiedzieć jak i czy w ogóle cokolwiek ugrasz za 3 tygodniowe spóźnienie, ale zredagowanie silnego pisma w sumie nic Cię nie kosztuje i moim zdaniem warto spróbować.

Nie licz też za bardzo na to, że załatwisz skutecznie taką sprawę na przykład za pośrednictwem infolinii. Musi być konkretny papier i pasujące do siebie argumenty choć (ale to moja prywatna opinia) 3 tygodnie tak szczerze mówiąc nie jest jakimś "strasznym" spóźnieniem.
Pozdrawiam.
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: Chorzyn »

Mej, nie zamierzam ani wylewać jadu, ani robić jakiś awantur (zawsze zamawiając auto, trzeba wziąć pod uwagę ewentualne opóźnienia). Wychodzę z założenia, że wszystko lepiej załatwiać na "poziomie".

Pytam z czystej ciekawości czy w ogóle warto tracić czas i zaprzątać sobie tym głowę...

A od daty produkcji po jakim czasie auto realnie trafia do salonu ? (1-2 tygodnie ? )
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: Mej »

Chorzyn pisze:Pytam z czystej ciekawości czy w ogóle warto tracić czas i zaprzątać sobie tym głowę...
80% sukcesu (moim skromnym zdaniem) zależy od jakości argumentów, których użyjesz w ewentualnym piśmie.
Stracić nie stracisz niczego, a zyskać możesz. Realnie.
Pamiętaj żeby przeszło przez dealera, który i tak musi wyrazić swoje stanowisko.
Wszystko możesz załatwić mejlowo, w kapciach.
Chorzyn pisze:A od daty produkcji po jakim czasie auto realnie trafia do salonu ? (1-2 tygodnie ? )
W moim przypadku było to 9 albo 7 dni (nie pamiętam dokładnie na chwilę obecną, jedno z dwóch) ale są na forum zgoła odmienne przypadki.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odp: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: noso »

k1mb0 pisze:Witam serdecznie. Jestem dopiero nowym forumowiczem Skody, czekam na odbiór superba II outdoor 170KM TDI DSG 4x4 , full opcja okolo 192000 zł , Nie wiem czemu niekktórzy piszą tutaj że to tylko gadżetomania zamówić tego superba a ja powiem tak, dla mnie wygląd zewnętrzy ma decydujący wpływ na wybór modelu oraz marki samochodu, potem cena itd. natomast superb w wersji outdoor wygląda o niebo lepiej niż zwykły superb, ( Takie pytanie : czy widział ktoś na żywo ten samochód ? chyba nie bo tak by nikt nie napisał że to gadżeto mania ) natomiast wersja outdoor to nie tylko plastiki, to również system ruszania pod wzniesienia, system pomiary ciśnienia , to osłona na silnik , ja wiem że zaraz sie odezwie ktoś i napisze że sam sobie osłona na silnik założy, ok , zakładaj masz czas , ) jest to moja pierwsza skoda, zakupiełem ją w związku z tym że pobrałem się i prawopodobnie jeśli Bóg da to rodzina mi się powiększy dlatego wybór padł na samochód najlepiej funkcjonalny pod tym względem, mam również domek w górach gdzie trzeba 2 km dojechać kamienistą drogą. Ja osobiście jezdziłem tą skodą w czechach, dotykałem widziałem więc proszę niektórych aby udzielali skutecznych rad dotyczących wyboru samochodu który chociaż widzieli i dotykali a nie oceniali samochodu ze zdjęć .
Przesyłam również bardzo dobry test Angielskiej firmy w wersji outdoor.
Pozdrawiam

http://www.carwow.co.uk/blog/Skoda-Supe ... Review-936
Zmień dilera :-) piszesz takie bzdury z outdoor ze chyba jesteś botem albo...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: Misiek Fisiek »

Dlaczego? Widać, że towar nierozrabiany.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
whity

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: whity »

Był raz i juz nie wróci ;)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: rezon »

k1mb0 pisze:Witam serdecznie. Jestem dopiero nowym forumowiczem Skody, czekam na odbiór superba II outdoor 170KM TDI DSG 4x4 , full opcja okolo 192000 zł , Nie wiem czemu niekktórzy piszą tutaj że to tylko gadżetomania zamówić tego superba a ja powiem tak, dla mnie wygląd zewnętrzy ma decydujący wpływ na wybór modelu oraz marki samochodu, potem cena itd. natomast superb w wersji outdoor wygląda o niebo lepiej niż zwykły superb, ( Takie pytanie : czy widział ktoś na żywo ten samochód ? chyba nie bo tak by nikt nie napisał że to gadżeto mania ) natomiast wersja outdoor to nie tylko plastiki, to również system ruszania pod wzniesienia, system pomiary ciśnienia , to osłona na silnik , ja wiem że zaraz sie odezwie ktoś i napisze że sam sobie osłona na silnik założy, ok , zakładaj masz czas , ) jest to moja pierwsza skoda, zakupiełem ją w związku z tym że pobrałem się i prawopodobnie jeśli Bóg da to rodzina mi się powiększy dlatego wybór padł na samochód najlepiej funkcjonalny pod tym względem, mam również domek w górach gdzie trzeba 2 km dojechać kamienistą drogą. Ja osobiście jezdziłem tą skodą w czechach, dotykałem widziałem więc proszę niektórych aby udzielali skutecznych rad dotyczących wyboru samochodu który chociaż widzieli i dotykali a nie oceniali samochodu ze zdjęć .
Przesyłam również bardzo dobry test Angielskiej firmy w wersji outdoor.
Pozdrawiam
Zastanawiam się co ma takiego po za skórą i plastikami, czego nie mam w swojej. I już wiem - diesla i psa w bagażniku ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: szms »

no nie tak ciul wie...
jak czytujesz forum to już wiesz, że w 1.8 tsi a 2.0 tdi różnica polega nie tylko na silniku. Być może jest coś jeszcze niż tylko to co my widzimy.


Co nie zmienia faktu, że za SII takie pieniądze to przesada ;)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: prośba o pomoc - konfiguracja Superba

Post autor: rezon »

szms pisze:no nie tak ciul wie...
jak czytujesz forum to już wiesz, że w 1.8 tsi a 2.0 tdi różnica polega nie tylko na silniku. Być może jest coś jeszcze niż tylko to co my widzimy.Co nie zmienia faktu, że za SII takie pieniądze to przesada ;)
Diesel ma coś więcej nie związanego z układem zasilania niż benzyna? Większy akumulator, inne przełożenia, inne sprzęgło - ale benzyna też ma i akumulator i skrzynię biegów ze sprzęgłem :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ