S2 DSG 4x4???

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: Misiek Fisiek »

Jak tam sobie chcesz.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Odp: S2 DSG 4x4???

Post autor: dolko »

PLaSTI pisze:
whity pisze:Głupie pytanie.... Służbowego auta w Polsce narazie jeszcze się nie opodatkowuje... Przynajmniej nikt tego nie robi...więc poco miałbyś oszczędzać i tego nie brać ????
To nie chodzi o oszczedzanie, tylko standardowo u nas tej opcji nie ma i pytam czy opłaca mi sie "walczyc" z szefem o dodanie TEJ opcji. Bo jak znam życie będę musiał coś poświęcić.
A poza tym szukam dobre argumentacji...

Wyjazdy służbowe w okolice jeleniej góry zimą oraz do niemiec do naszego oddziału w Alpach mogą go przekonać.

Dlatego tylko pytam....
Muszę ułożyć jakąś dobrą gadkę 8-)
Jako szef był powiedział "na drzewo!" Żaden pracownik mnie nie przekona by mu 4x4 kupil. Co, podniesie to jego wydajność, wzrośnie sprzedaż, efektywność pracy???

Inna sprawa, jak chciałbym mu zrobić gift w ramach motywacji, premii etc., ale to co innego...
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: Camillinhio »

Ja jako szef dałbym się namówić. W końcu to poprawa bezpieczeństwa pracownika, a to też ważne.
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: szms »

w S-klasie byłby jeszcze bezpieczniejszy ;)

nie róbmy z 4x4... ABS czy poduszki kierowcy... ;)

Ułatwia jazdę, ale znowu nie włącza trybu nieśmiertelności 8-)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: S2 DSG 4x4???

Post autor: rezon »

dolko pisze:
PLaSTI pisze:
whity pisze:Głupie pytanie.... Służbowego auta w Polsce narazie jeszcze się nie opodatkowuje... Przynajmniej nikt tego nie robi...więc poco miałbyś oszczędzać i tego nie brać ????
To nie chodzi o oszczedzanie, tylko standardowo u nas tej opcji nie ma i pytam czy opłaca mi sie "walczyc" z szefem o dodanie TEJ opcji. Bo jak znam życie będę musiał coś poświęcić.
A poza tym szukam dobre argumentacji...

Wyjazdy służbowe w okolice jeleniej góry zimą oraz do niemiec do naszego oddziału w Alpach mogą go przekonać.

Dlatego tylko pytam....
Muszę ułożyć jakąś dobrą gadkę 8-)
Jako szef był powiedział "na drzewo!" Żaden pracownik mnie nie przekona by mu 4x4 kupil. Co, podniesie to jego wydajność, wzrośnie sprzedaż, efektywność pracy???

Inna sprawa, jak chciałbym mu zrobić gift w ramach motywacji, premii etc., ale to co innego...
znam firmę, która wszystkie Superby i część Octavii ma 4x4. W innej kierownicy projektów też jeżdżą czterołapami - w tej firmie bardzo często jeżdżą do Niemiec. wyjaśnienie jest bardzo proste - mniejsza zależność od warunków pogodowych. wg mnie jak ktoś dużo jeździ i często umawia się na godziny to tylko czterołap. Dopóki nie kupiłem pierwszego czterołapa to też twierdziłem po co mi to, skoro jeżdżę po asfalcie. Powodem zakupu pierwszego 4x4 były oczywiście narty, ale różnica na asfalcie była na tyle duża, że każde kolejne autko to też czterołap. Przy S2 było to podstawowe kryterium doboru autka - Avensis i Accord odpadły z tego powodu. Koszty AWD to nie tylko te 9kzł przy zakupie ale również 1l/100km więcej. Mnie tam się opłaci - nikt nie płaci mi za godziny spędzane w samochodzie ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: PLaSTI »

whity pisze:Głupie pytanie.... Służbowego auta w Polsce narazie jeszcze się nie opodatkowuje... Przynajmniej nikt tego nie robi...więc poco miałbyś oszczędzać i tego nie brać ????
No to sie mylisz ....
Właśnie wchodzą przepisy, na razie ponoc bedzie stala kwota 440PLN /miesiecznie Brutto i od tego placimy co miesiac podatek.
Oczywiscie za uzywanie auta sluzbowego do celow prywatnych.
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: Chorzyn »

PLaSTI - możesz coś więcej napisać ?

edit: już mam http://www.vat.pl/aktualnosci-podatkowe ... ych-10097/
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: PLaSTI »

Chorzyn pisze:PLaSTI - możesz coś więcej napisać ?

edit: już mam http://www.vat.pl/aktualnosci-podatkowe ... ych-10097/
No wlasnie ... I ja tez nie rozumiem dlaczego wyznacznikiem jest pojemnosc do1.6 i >1.6

Wszedzie jesli cos jest to jest od wartosci auta ....
Taki prezes zaplaci tyle co ja a zarabia pewnie 10x tyle i ma auto za 500TPLN
a ja jeli mam 1,8 czy 2,0 cccm zaplace podobnie choc mam auto za 100TPLN i zarabiam znacznie mniej.

Po diabla wymyslaja wlasne rozwiazania zamiast korzystac ze sprawdzonych.

A poza tym....
tyle lat bylo za free i komu Panie to przeszkadzalo ..... ? 8-)
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
whity

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: whity »

W Niemczech jest bardzo prosto i fajnie rozwiązane: (wg mnie uczciwe) 1% od wartości auta przed zniżkami. Dodatkowo liczy sie 0,03 x ten jeden procent x kilometry Ile masz od domu do pracy najkrótsza drogę: czyli przykład: 400€ (wartość auta) + 240€€ ( kilometry przy założeniu 20km) = przychód 640 € brutto i tyle miesięcznie do opodatkowania czyli wychodzi uzależnione od klasy podatkowej około 320€netto mniej z wypłaty netto
whity

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: whity »

I jak masz dalek do pracy to wiadomo ze to droższe....w końcu prywatnie tez bys płacił więcej za paliwo i esploatacje
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: PLaSTI »

whity pisze:I jak masz dalek do pracy to wiadomo ze to droższe....w końcu prywatnie tez bys płacił więcej za paliwo i esploatacje
No to jak sie dzisz za biurkiem, ale jak ja mam region pracy np. Dolny Slask a mieszkam w Poznaniu, czy jak mialem wczesniej zach polowe Polski ? To auto jest dla mnie narzedziem pracy .... A prywatnie to w weekendy i ew. wakacje, uwierz , ze mam dosc jazdy na codzien i staram sie Nie jezdzic ....
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
whity

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: whity »

U Nas Regionalni maja home-office i płaca tylko 1%... ale wtedy nie mozesz mieć biura stałego
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: S2 DSG 4x4???

Post autor: PLaSTI »

whity pisze:U Nas Regionalni maja home-office i płaca tylko 1%... ale wtedy nie mozesz mieć biura stałego
No to ja nie mam stalego, biuro mam w domu w Poznaniu a region pracy dolny slask, a wczesniej tez wielkopolska
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: S2 DSG 4x4???

Post autor: RemekS »

whity pisze:W Niemczech jest bardzo prosto i fajnie rozwiązane: (wg mnie uczciwe) 1% od wartości auta przed zniżkami. Dodatkowo liczy sie 0,03 x ten jeden procent x kilometry Ile masz od domu do pracy najkrótsza drogę: czyli przykład: 400€ (wartość auta) + 240€€ ( kilometry przy założeniu 20km) = przychód 640 € brutto i tyle miesięcznie do opodatkowania czyli wychodzi uzależnione od klasy podatkowej około 320€netto mniej z wypłaty netto
...a drugie 320euro miesięcznie płaci Twój pracodawca... Przypuszczam, że decydując się na pracę uwzględniłeś, że będziesz płacił 320euro podatku i o mniej więcej tyle "podniosłeś " swoją stawkę. W takim wypadku, to Twój pracodawca nie płaci 320euro tylko 640 i o tyle mniej może Tobie zapłacić.
Opodatkowanie jakiegokolwiek skladnika wynagrodzenia pracownika zawsze jest ponoszone przez pracodawcę, bo pracownika interesuje ile dostanie netto, a nie brutto. Oczywiście w dłuższej perspektywie, przy zbyt wysokich podatkach odbija się to na obu stronach.
whity

S2 DSG 4x4???

Post autor: whity »

Remek, ale dla mnie samochod słuz. jest częścią wynagrodzenia...ja te auto tylko prywatnie używam...nie mam żadnych klientów lub delegacji do jeżdżenia... Dla pracodawcy to tańsze i wrzuci w 100% w koszty niż dać mi podwyżkę o 200€ netto...

Edit: Pracodawca nie płaci juz żadnego podatku, ja całkowicie opłacam opodatkowanie,,,pracodawca płaci za leasing i wszystko z tym związane.
W moim przypadku gdzieś średnio 1200-1300€ netto miesięcznie.
ODPOWIEDZ