Pomozcie przy zakupie.

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
lisciu1210
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2014, o 13:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pomozcie przy zakupie.

Post autor: lisciu1210 »

digman pisze:Mi spalanie po Gdansku wychodzi 10-11l przy raczej normalnej jezdzie i trasach w wiekszosci ponizej 10 km (z w wiekszosci wlaczona klima). Wiec zle nie jest. Stara astra z 1.4 silnikiem lyka 9 na tych samych trasach.
Skrzynie biegów masz manualna czy automat? Jesli automat to jak ci sie poboba.
digman
Posty: 34
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 20:29
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Łukasz

Re: Pomozcie przy zakupie.

Post autor: digman »

Mam manuala. Taki akurat sie trafil bo i manuala raczej szukalem. W ogole to szukalem czegos wiekszego po powiekszeniu rodzint. Rozgladalem sie za octavia, mondeo, laguna albo insignia. Insignia i laguna odpadly, bo bardzo ciezko o uzywki w benzynie. Mondeo nic ciekawego przez te kilka miechow nie znalazlem w okolicy. Az przypadkowo trafil sie superb w dobrej cenie i stanie:-) No i trafila sie benzyna bo tego szukalem biorac pod uwage przebieg roczny pewnie sporo ponizej 10 tys.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Pomozcie przy zakupie.

Post autor: Enriquez »

Moja opinia o Insignii jest tu niepopularna - nie polecam - rok 2010, przebieg 57.000 km, ciągle coś - generalnie pierdoły, których serwis nie potrafi usunąć skutecznie. Podobno teraz jest lepiej, zobaczę w marcu ... niestety będzie nowa. Poza tym, że wygląda naprawdę ładnie (jak dla mnie), to zalet nie zauważam żadnych tego samochodu (oops, układ kierowniczy zdecydowanie lepszy i lepsze ksenony), porównując do Superba i mając go do dyspozycji na co dzień. Na szczęście jeździ tym żona.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Michumm
Posty: 306
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Kiełczów

Re: Pomozcie przy zakupie.

Post autor: Michumm »

Swiatła lepsze? Hmmmmm W superbie jasno jak w dzien przy tych swiatłach, i tak sie zastanawiam, jak moga swiecic lampy w tych superdrogich audicach, mietkach, i beemkach, a jak wprowadzą te laserowe swiatło to juz nie wiem.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Pomozcie przy zakupie.

Post autor: Enriquez »

Lepsze.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Michumm
Posty: 306
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Kiełczów

Re: Pomozcie przy zakupie.

Post autor: Michumm »

Enriquez pisze:Lepsze.
No dobra, ale jak lepsze, dlaczego, co lepiej widać?
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomozcie przy zakupie.

Post autor: Camillinhio »

Lepsze, bo każdy wie że jedziesz Insignią, tak po oczach daje :lol:

Powinni normalnie jakiś mega mandat tym od opla dać ;)
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pomozcie przy zakupie.

Post autor: szms »

Enriquez pisze:Moja opinia o Insignii jest tu niepopularna - nie polecam - rok 2010,
Jak już kiedyś pisałem - Astra IV i Insignia do 2010 roku miała problemy z zawiasem i układem kierowniczym, podobno też z EGR (czyli jak Superb w sumie...)

Camillinhio pisze:Lepsze, bo każdy wie że jedziesz Insignią, tak po oczach daje

Powinni normalnie jakiś mega mandat tym od opla dać

Wiesz na czym polega myk? Opel ma tak zrobione, że powyżej 90-100 km/h włącza się już tryb autostradowy i światła wtedy świecą wysoko, imho fabrycznie zbyt wysoko ustawione... jak na Polskie warunki :lol:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Pomozcie przy zakupie.

Post autor: Enriquez »

nie wiem jak oni to zrobili, ale nawet na postoju lepiej dają czadu, choć palniki jak u nas D1S
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pomozcie przy zakupie.

Post autor: szms »

to pewnie NL też kradną klosze z Insigni jak z prosiaków do dobrego doświetlania i hodowania maryśki :lol:
lisciu1210
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2014, o 13:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pomozcie przy zakupie.

Post autor: lisciu1210 »

Rozumiem ze Insignie mozna sobie raczej odpuscic.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Pomozcie przy zakupie.

Post autor: Misiek Fisiek »

Isia to chyba potencjalnie największe ryzyko. Wystarczy spojrzeć ile jej jest na rynku wtórnym.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
LOPEZZ83
Posty: 117
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 08:55
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomozcie przy zakupie.

Post autor: LOPEZZ83 »

Podpinam się pod temat, bo nie chcę zakładać nowego.Co sądzicie o cenie 43tys. Za SuperB 2009r 170KM CBBB sedan wersja Ambition kolor czarny? Pytam, bo na minus jest wyposażenie- jednym slowem golas . Z drugiej strony auto jest od nowosci u jednego wlasciciela, przebieg 127tys, glownie na trasie 60 km w jedną strone i powrot, jeździ tylko wlasciciel . Czlowieka znam i wiem, ze niczego nie ukrywa. Przypadkiem dowiedzialem sie, ze sprzedaje,bo zamowil nowego SuperB i w salonie zaproponowali mu wlasnie 43 tys. Czekamna opiniei sugestie naco zwrócić uwage w tym modelu.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pomozcie przy zakupie.

Post autor: szms »

No niestety, nie można mieć wszystkiego. Cena raczej po prostu normalna. A jak jest pewniak to wolałbym jeździć takim. Daj jakieś zdjęcia, cokolwiek... niestety nie ma z nami wróżbity macieja :(
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Pomozcie przy zakupie.

Post autor: Misiek Fisiek »

Jak w salonie dają 43 000 to realna wartość będzie z 50 000.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ