Superb II vs A6 vs C200

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb II vs A6 vs C200

Post autor: szms »

emay pisze:Ostatnio kolega kupił 2 insignie do firmy. Obie w pół roku zrobiły 50 kkm. Jak w jednej padła pompa ABS po 20 kkm tak w drugiej to samo po 25kkm. Progi są tak słabo zabezpieczone, że już ma odpryski zaśniedziałe piękną rudą. Nie wiem, ale takie rzeczy tylko w oplu :D Nie ma się co oszukiwać opel to jak włoski fiat.

Astra III (poza sedanem, który miał doklejaną dupę w Brazyli) nie gniła, nawet 20kilkoletnia Frontera nie okazuje jakiś ognisk korozji.

A te Insignie faktyczne paździerze, mógł lepiej kupić te niemalowane.
W VC (piszę to po raz kolejny) miałem odprysk po przygodzie parkingowej niezabezpieczony przez 3 lata, który nie zaszedł rurdą, generalnie rudej nie uświadczyłem nawet na wydechu w postaci nalotu, co w niejednym SII delikatnie widać.
Zaj007 pisze:Nigdy nie byłem anty Oplowy, ale jak te opinie czytam... Hmmm refleksja mnie dopada odmienna.
Poczytaj jeszcze te z forum Opla, tam jest odmienna relacja.
Raczej kwestia podejśćia - przykład gachula - 3letnie auto - wymienany silnik, całe trzeszczy, poprzez bąble nadaje się do malowania.... a chłopak nadal jest zadowolony z Superba :lol:
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Superb II vs A6 vs C200

Post autor: Zaj007 »

Czyli np. ja. :lol:

W Combi o tyle jest dobrze, że rozgląd masy jest korzystniejszy. :)

@szms Dlatego zachowuję neutralność i hejtuję tylko Passaty B5. Ale to z zawiści. :mrgreen:
Obrazek
whity

Re: Superb II vs A6 vs C200

Post autor: whity »

Cklase jak i 1-ka BMW najgorzej sobie radzą z rwd
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb II vs A6 vs C200

Post autor: szms »

zaj007 pisze:@szms Dlatego zachowuję neutralność i hejtuję tylko Passaty B5. Ale to z zawiści.

ja też próbuję zachować równowagę na forum, bo Insignia psuje się tak samo jak i Superb... są lepsze i gorsze egzemplarze, podobne problemy, więc nie ma co demonizować.

Jako służbówkę kolega ma i40 i jeździ bez zarzutu - ma już 90 kkm i poza standardowymi przeglądami i problemami z jednymi drzwiami jeździ bezawaryjnie, a ktoś jakiś czas temu pisał, że to też straszny paździerz, choć tego akurat aż tak dużo jak Isi i SII nie jeździ ;)



A be5... stan umysłu ich właścicieli trzeba tępić :D
Ostatnio zmieniony 11 sie 2014, o 18:05 przez szms, łącznie zmieniany 1 raz.
whity

Re: Superb II vs A6 vs C200

Post autor: whity »

Hej co ty cytowales Szymek???;) to nie mój post;)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb II vs A6 vs C200

Post autor: szms »

poprawione :D
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb II vs A6 vs C200

Post autor: Chorzyn »

emay pisze:Ostatnio kolega kupił 2 insignie do firmy. Obie w pół roku zrobiły 50 kkm. Jak w jednej padła pompa ABS po 20 kkm tak w drugiej to samo po 25kkm. Progi są tak słabo zabezpieczone, że już ma odpryski zaśniedziałe piękną rudą. Nie wiem, ale takie rzeczy tylko w oplu :D Nie ma się co oszukiwać opel to jak włoski fiat.
Ja byłem bliski zakupu Insigni ST, ale przez mały bagażnik oraz m.in. opinie mojego kolegi od flot, w której jeździ kilka egzemplarzy trochę mnie ostudziły i ostatecznie zamówiłem Superba.

We wspomnianych Insigniach: po ok. 30 tys km wymieniano całe komplety tarcz i klocków (masa auta i moc na pewno robi swoje - egzemplarze 2.0T 4x4 250KM ), usuwano awarie elektroniki (panela środkowego), jakaś wymiana turbo w dieslu (niby na gwarancji ale), trzeszczące plastiki + spadek wartości z uwagi na liczebność we flotach i liczbę aut sprowadzonych...

Na tym tle Superb wypadł moim zdaniem korzystniej. Nawet sama lektura obydwu for jest na korzyść "czeskiego Bentleya" :mrgreen:

Przy swoim wyborze starałem się kierować zdrowym rozsądkiem, więc nie wszystkie uwagi i komentarze brałem do siebie. Kurze też można wiele rzeczy zarzucić...Wybór rozsądku bo o trwałości i wyższości jednego auta nad drugim można dyskutować lata i ile ludzi, tyle opinii. Prawda jest taka, że kwestia jaki egzemplarz się trafi ...

Znajomy posiada E-klase o którą dba, dmucha i chucha...po 3 latach powiedział, że nigdy więcej...Popsuty "aktywy fotel", problemy z Run-flatami, wtryskiwacz, jakieś kłopoty z elektroniką...Jak widać nie ma reguły
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb II vs A6 vs C200

Post autor: szms »

Insignie zarówno jak Astry IV miały choroby wieku dziecięcego w latach 2009-2010/2011.
Hamulce i zawias, oraz układ kierowniczy z tego co wiem, ale wszystko w ramach gwarancji było wymieniane jak ktoś nie jeździł z tym do bólu.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb II vs A6 vs C200

Post autor: Misiek Fisiek »

Insignia jest przeciętna i tyle. Nie sypie się bardziej niż średnia dla segmentu:
http://www.reliabilityindex.com/reliability/search/364 - ma 112 pkt

Dla porównania Superb:
http://www.reliabilityindex.com/reliability/search/315 - 133 pkt

Citroen C5:
http://www.reliabilityindex.com/reliability/search/73 - 152 pkt

Zdecydowanie lepiej wypadają Laguna:
http://www.reliabilityindex.com/reliability/search/285 - 74 pkt
i Mondeo:
http://www.reliabilityindex.com/reliability/search/114 - 69 pkt

Liderem jest oczywiście C-klasa (50 pkt).

Wprawdzie lubię podpuszczać Szymka, ale prawda jest taka, że Insignia w dziedzinie niezawodności w niczym nie jest gorsza od Superba, może nawet jest odrobinę lepsza (choć i tak cycków nie urywa bo do Mondziaka i Laguny jej daleko).
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb II vs A6 vs C200

Post autor: szms »

Misiek Fisiek pisze:Insignia w dziedzinie niezawodności w niczym nie jest gorsza od Superba

ale mi właśnie o to chodzi :D
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Superb II vs A6 vs C200

Post autor: grzesiu26 »

Warto dodać, że pierwsze Superby z lat 2002-2008 mają wynik 253 pkt
Vectry z lat 200-2-2009 mają wynik 162 pkt.
Więc chyba coś z tego co powtarza Szymek jest na rzeczy ;)
Jędrula

Re: Superb II vs A6 vs C200

Post autor: Jędrula »

Zuber nie bierz statystyk za dobra karte - zauwaz, ze w różnych statystykach te same auta roznie wypadaja bo metodologia i proby inne. Jesli Laguna jest tu niemal liderem w klasie...to skad obiegowe opinie??
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb II vs A6 vs C200

Post autor: szms »

Z Laguny I i Laguny II? :roll:


urban legends to nie najlepsze wyjście i faktyczny stan obecny ;)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb II vs A6 vs C200

Post autor: Misiek Fisiek »

Dlatego biorę tę konkretną statystykę, że metodologia mi odpowiada. Laguna liderem nie jest. Liderem jest c-klasa, a poza premium honda accord.

Złe opinie o Lagunie biorą się z tego, że druga była kiepawa (głównie przed FL). I to widać w rankingu (laga II ma 208 pkt). Jeśli chodzi o III gen. to z kim by nie rozmawiać wszyscy są z niej zadowoleni.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Szoi77
Posty: 42
Rejestracja: 3 cze 2014, o 14:39
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Superb II vs A6 vs C200

Post autor: Szoi77 »

Ja miałem Lagunę II z 1.9 dCi i byłem z niej zadowolony. Sprzedawałem ją jak miała 185 kkm i nie było z nią problemów. No może jeden że za kierownicą kierowca kompletnie nie czuł się związany z drogą i łatwo było przesadzić :)
ODPOWIEDZ