Superb w wersji comfort - co oferuje.

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
kris_pp
Posty: 30
Rejestracja: 19 sty 2011, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Superb w wersji comfort - co oferuje.

Post autor: kris_pp »

Ze względu na węża w kieszeni zamówiłem, jak wiele innych osób Superba Kombi w wersji Comfort.

Co do silnika to każdy dopasowuje do czego potrzebuje, mój to: 2,0tdi 170KM DSG.

W wątku chciałbym usłyszeć opinie czego w tej wersji najbardziej użytkownikowi brakuje (oczywiście najbardziej cenione bedą opinie tych co maja ta wersję a nie tych co napiszą że ja bez skóry bym się nie obszedł.... itd.)

Z moich koniecznych dodatków to:
- klimatronik
- skórzana kierownica wielofunkcyjna obsługująca GSM II ( dużo rozmawiam przez tel)
- Maxi Dot - wymagany do GSM II i chyba bardzo przydatny
- podgrzewane przednie fotele - to jedyny powiew luksusu dla mnie
- koło zapasowe i dywaniki - to oczywiste

Co waszym zdaniem jest jeszcze konieczne??
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Superb w wersji comfort - co oferuje.

Post autor: rowerek »

Największą wadą tej wersji jest wg mnie brak świetnych, adaptacyjnych bi-ksenonów. Jeżeli możesz sobie pozwolić na ten dodatkowy wydatek to zdecydowanie polecam (ja osobiście byłbym skłonny zrezygnować z climatronika na rzecz tych świateł). Jeżeli chodzi o dodatki mniejszego kalibru to zainwestowałbym w podgrzewane dysze spryskiwaczy, zestaw siatek do bagażnika (bardzo przydatne w tak dużym bagażniku). Dodatkowo widzę, że w Comforcie nie ma w standardzie regulacji foteli na odcinku lędźwiowym więc też bym zamówił.
kris_pp
Posty: 30
Rejestracja: 19 sty 2011, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Superb w wersji comfort - co oferuje.

Post autor: kris_pp »

Mnie np. ciekawi:
- dlaczego czasami widuje wersje comfort z obramowaniami chromowanymi wkoło szyb, od czego to zależy
- czy w tej wersji są chromowane osłonki na progach, te których nie widać podczas wsiadania
- co znaczy, że w wersji comfort brak schowków za tylnymi nadkolami (brak schowków zamykanych czy ich nie ma wcale)
- co z siedzeniami czy to to samo co w ambiente tylko inny kolor??

Wkurza mnie że w salonie nigdy nie ma wersji najprostszej aby zobaczyć na żywo w czym jest różnica...
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Superb w wersji comfort - co oferuje.

Post autor: rowerek »

1. Wersja Comfort od roku modelowego 2011 nie posiada już chromów wokół szyb
2. Nie ma chromowanych osłonek, zwykły plastik
3. Brak schowków zamykanych, tylko wnęki
4. Inny kolor i brak regulacji na odcinku lędźwiowym w standardzie. Kształt fotela taki sam.

Nie ma najprostszej bo jak człowiek wsiądzie do najlepszej to mu się wszystko ladniejsze wydaje;]
kris_pp
Posty: 30
Rejestracja: 19 sty 2011, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Superb w wersji comfort - co oferuje.

Post autor: kris_pp »

Różnica w moim przypadku (licząc elementy dobrane) to 5 tyś zł i cały czas się waham czy dopłacić do wersji ambition.

Czy te światła są naprawdę takie super??

Cena auta mi wyszła z silnika i DSG :(
Ostatnio zmieniony 29 sty 2011, o 21:27 przez kris_pp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: Superb w wersji comfort - co oferuje.

Post autor: Krzysiek »

Ja mam ambition i światła są boskie. A poza tym 4x4
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Superb w wersji comfort - co oferuje.

Post autor: rowerek »

Te światła są wg mnie genialne. Bi-ksenony więc zarowno mijania jak i długie masz na ksenonie, dodatkowo skrętne i oferujące 4 tryby pracy w zależności od prędkości i tego czy pada (tryb miejski-bardziej na boki świeci, tryb pozamiejski-tryb standardowy, autostradowy-powyżej 90km/h albo 110km/, nie pamietam i deszczowy jak masz wycieraczki włączone przez 2 minuty i jedziesz do 70km/h to się światła obniżają i świecą bardziej na boki). Mozna o nich w internecie poczytać. Albo na stronie skody.
Generalnie całą klasę tych świateł widać najbardziej jak się z Superba przesiądziesz do samochodu o standardowych światłach. Wtedy tam gdzie Superb oświetlał drogę to w innym aucie widzisz ciemność.

Jeżeli możesz sobie na to pozwolić to myślę, że warto.
W Ambition masz dodatkowo tempomat, który bywa przydatny w trasie, czujnik deszczu (średni bajer), samościemniające się lusterko (super sprawa), alufelgi, chromy i inne pierdoły.
Generalnie musisz ustalić czy te dodatki w ambition Ci się przydadzą. W każdym razie ja gorąco polecam te bi-ksenony;)
patryk_wawa
Posty: 115
Rejestracja: 18 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb w wersji comfort - co oferuje.

Post autor: patryk_wawa »

Popieram, te biksenony są genialne.
Na mijania są boskie, a jak włączyłem długie to aż mi szczęka opadła i myślałem, że wszystkie zwierzęta z lasu wypłoszę.
Nie wyobrażam sobie teraz jazdy bez nich :)
Poza tym silniczek i DSG też pracują genialnie.
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: Superb w wersji comfort - co oferuje.

Post autor: Stembor »

W wielu cennikach innych pojazdów 5 tys kosztują same xenony.
Sam mam wersję Platinum (moim zdaniem najkorzystniejszy stosunek ceny do ilości dodatków - oczywiście jeśli ktoś lubi skóry) plus pare dodatków, ale wiem jedno - teraz bez xenonów (takich jak w superbie) nie kupiłbym nowego auta. Mam też drugi pojazd - Volvo S40 ale ze zwykłymi żarówkami. Jak nim jadę nocą, to mam wrażenie jakbym świecił sobie latarką...

Jesli jeżdzisz daleko (a tak sądzę, bo bierzesz diesla) to tempomat jest jak znalazł, a o tym czy czujnik deszczu to bajer przekonasz się jak Ci TIR lub inny pojazd z naprzeciwka zrobi niespodziewany prysznic. Wycieraczki startują zanim połapiesz się co się stało. Alufelgi też są ważne - poczytaj opinie nt spraw związanych z korozją, a jak nie chcesz czytać - zadaj sobie pytanie - ile razy myłeś stalowe felgi pod kołpakami... Może jestem wyjątkiem, ale ja nigdy - i to bardzo przyspiesza ich korozję, a alu to alu - i ładne i o niebo lepiej zabezpieczone.

Myślę, że jak decydujesz się na Superba w wersji 170 konnej, to nie masz straaasznego węża w kieszeni, ale jak nie zależy Ci na topowej wersji - bierz Ambition.
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Superb w wersji comfort - co oferuje.

Post autor: frytol »

Również dorzuciłbym bi-xenon, a właściwie wybrał wersję Ambition zamiast Comfort, zyskując dodatkowo:

- statyczne doświetlanie zakrętów (gadżet)
- podłogę z systemem mocującym (świetna rzecz, koniec z rzeczami latającymi po całym bagażniku, a w tym aucie mają gdzie latać ;))
- czujnik deszczu (kilka aut i nie mogę się do tego przekonać, najbardziej drażni jak wycieraczki zasuwają po szybie na której są 2 kropelki...)
- regulacja fotela w odcinku lędźwiowym (doskonale poprawia komfort siedzenia, nawet jeżeli będziesz brał Comfort to dorzuć te 300pln)
- 16" Spectrum (na stalowych felgach auto będzie wyglądało cienko, niby zawsze możesz później dokupić jakieś alu, ale po co masz to robić jak dostaniesz je 'gratis' biorąc bi-xenon :))
- chromy i relingi (tutaj akurat co kto lubi)
kris_pp
Posty: 30
Rejestracja: 19 sty 2011, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Superb w wersji comfort - co oferuje.

Post autor: kris_pp »

Muszę zobaczyć na żywo comforta, i porównać, nadmieniam że już puściłem zlecenie tydzień temu, ale przez ok dwa tygodnie mogę zrobić zmiany, więc pozostał jeszcze tydzień.

Kto tu ma superba z xenonem aby zobaczyć jak to świeci w nocy, bo salon to tylko jazda w dzień.
Jelenia Góra.
Awatar użytkownika
macki111
Posty: 171
Rejestracja: 17 cze 2010, o 19:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Superb w wersji comfort - co oferuje.

Post autor: macki111 »

Cześc kriss_pp, ja mam S2 Kombi 2.0 TDI 170KM, Elegance, jeśli masz czas i ochotę zapraszam do Zgorzelca, ja mam ksenonki, tak jak koledzy pisali są rewelacyjne, jeździłem już autami z ksenonem ale takich jak w S2 jeszcze nie grali. Jeśli jesteś zainteresowany oględzinami to zapraszam. Najlepiej w weekend.
Awatar użytkownika
FunGous
Posty: 64
Rejestracja: 17 cze 2010, o 06:55
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: marcin
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: Superb w wersji comfort - co oferuje.

Post autor: FunGous »

nikt nie wspomnial wiec ja napisze o podgrzewanej przedniej szybie
jak parkujesz pod chmurka to naprawde rewelacja.
mam to a gdybym nie mial to oddalbym xenony zeby miec :)
naprawde polecam
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Superb w wersji comfort - co oferuje.

Post autor: frytol »

Zamieniając za bi-xenon wolałbym Webasto. U mnie ze względu na taką, a nie inną pogodę chodzi praktycznie non-stop, w szoku też jestem jeżeli chodzi o zasięg pracy pilota. Odpada całe upierdliwe odśnieżanie auta, wystarczy zdjąć tylko śnieg z dachu, a nie ma nic milszego jak wsiadanie do ciepłego samochodu przy kilkunastostopniowym mrozie :)

Tyle, że nie zamieniłbym nigdy bi-xenonów na Webasto czy podgrzewaną szybę :)
grzes74
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2010, o 09:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1.2 CJZD

Re: Superb w wersji comfort - co oferuje.

Post autor: grzes74 »

Trochę spory przeskok cenowy między Comfortem i Ambitionem

ja nie należę do super wymagających.

Jak dla mnie Comfort +
- podgrzewane spryskiwacze - tego nie mam ale widzę co się dzieje w zimie jak wszystko zmarznięte a trzeba siknąć na szybę.
- pakiet na złe drogi - to mam i uważam że jest bardzo praktyczne i zdaje egzamin poza miastem czy w górach.
- skóra na kierownicę
- auto klima
- czujnik parkowania przód - jednak to dość spora "łódka"
ewentualnie alarm.........

- gdyby była taka możliwość 3 niezależne fotele z tyłu.


Alusy hm oryginalne z deka drogie, za mniejsze pieniędze można mieć zamienniki w 16 całkiem nieźle się prezentujące i wszystko mające. Motor bez zmian.
OII FL 1.4 TSI, Renault GrandScenic 1.4 TCe, Rapid LB 1.2 TSI...
ODPOWIEDZ