Zmienne okresy przeglądów

Awatar użytkownika
jqr
Posty: 206
Rejestracja: 23 sie 2014, o 14:45
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM & 321Nm
Imię: Janusz
Lokalizacja: far far away

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: jqr »

szms pisze: Mam nadzieję, że zda relację po kolejnych 750 km. 8-)
oczywiście że dam znać jak się to będzie zmieniać, auto teraz będzie więcej jeździć.

Dziwi mnie w sumie odliczanie czasu, bo oznacza, że przegląd wyjdzie rok i 3 miesiące od "wystartowania" inspekcji przez serwis. Czy czas też pływa ?

Autem jeżdżę najczęściej w weekend, bo w tygodniu nie ma czasu albo się z żoną mijamy. Zerknąłem dziś i średnie spalanie żony to 7.9l/100km, więc nie ciśnie go jakoś mocno i nie ma specjalnych powodów do skracania okresów przeglądu.
Jak pisałem samochód jest najczęściej odpalany 3 razy dziennie i robi dziennie 70km (do pracy i nazad)
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: sko89 »

Bo zmienne okresy wymiany oleju to bzdura. U mnie od nowości pokazuje wymianę oleju przy dokładnie 30900 i tak jest cały czas przez 23500 km przebiegu. A style jazdy bywały różne. Po FL na pewno nic w SII nie mierzy stylu jazdy, temp oleju itp. co by miało wpływ na okresy wymian. Jest zakodowany interwał, że wymiana co 30 tys lub co dwa lata i koniec filozofii. Jak komuś pokazuje inaczej to znaczy, ze coś się spieprzyło albo źle był skalibrowany w fabryce. Ewentualnie diler wepchnął odświeżony używany z przekręconym licznikiem:))
Awatar użytkownika
jqr
Posty: 206
Rejestracja: 23 sie 2014, o 14:45
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM & 321Nm
Imię: Janusz
Lokalizacja: far far away

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: jqr »

jqr pisze: 750km przebiegu i wskazuje 18800km lub 422 dni do przeglądu.
chyba u mnie jednak działają zmienne przebiegi do przeglądu,
bo po 1850km jest 22300km do przeglądu lub 528 dni
czyli sporo "przyrosło"
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: rezon »

sko89 pisze:Bo zmienne okresy wymiany oleju to bzdura. U mnie od nowości pokazuje wymianę oleju przy dokładnie 30900 i tak jest cały czas przez 23500 km przebiegu. A style jazdy bywały różne. Po FL na pewno nic w SII nie mierzy stylu jazdy, temp oleju itp. co by miało wpływ na okresy wymian. Jest zakodowany interwał, że wymiana co 30 tys lub co dwa lata i koniec filozofii. Jak komuś pokazuje inaczej to znaczy, ze coś się spieprzyło albo źle był skalibrowany w fabryce. Ewentualnie diler wepchnął odświeżony używany z przekręconym licznikiem:))
U mnie też to działa - i zmienia się. Jak masz mniej więcej podobne nie tyle styl jazdy co miejsca to nic dziwnego, że się nie zmienia. Ale jak pojeździsz okresowo w mieście później w trasie to zobaczysz różnicę. W O2 wymiany wychodziły 18-27kkm w zależności od miejsc jazdy.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
mavericks
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2015, o 22:29
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Michał

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: mavericks »

Panowie, odebrałem wczoraj świeżynkę z salonu - niby ustawione przebiegi na zmienne... zrobiłem już 350 km, jednak informacje o serwisie pakuzje --- / --- zarówno dni jak i km.
Czy to się zmieni? Kiedy to się zmienia? Po ilości przejechanych kilometrów/dni?
Maverick

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: Maverick »

Tego najstarsi Indianie nie wiedza. Trzeba by bylo miec wglad do kodu zrodlowego softu, ktory za tym stoi. Ale mysle, ze przed 30kkm sie cos pojawi ;-)
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: paulus60 »

mavericks pisze:Panowie....
Czy to się zmieni? Kiedy to się zmienia? Po ilości przejechanych kilometrów/dni?
Zmieni się. Za niedługo. Przy ok. 500 km się wskazanie pokaże, jak komputer sobie pomierzy jak jeździsz (ilość uruchomień, dystanse tras, styl jazdy itepe.... itede...).
mavericks
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2015, o 22:29
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Michał

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: mavericks »

Ok, dzięki za odpowiedzi. w piątek dołożę ze 300 km to już coś powinien wskazać, mam taką nadzieję.
Ps.: witam wszystkich :)
Maverick - ciekawy nick ;)
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: sko89 »

Nic sobie nie pomierzy. W S2 po FL jest tak jak w najnowszym Passacie, czyli "Wskaźnik serwisowy 30.000 km lub 2 lata" - cytat z wyposażenia standardowego. Czujniki kosztują.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: paulus60 »

Pomierzy, nie pomierzy - pokazywać zacznie.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: sko89 »

Oczywiście za 100 lub 300 km zacznie pokazywać ile zostało do przeglądu i wymiany oleju. Ale nie będzie to wynik analizy stylu jazdy i jakości oleju tylko proste odmierzenie czasu i przebiegu.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2015, o 10:02 przez sko89, łącznie zmieniany 1 raz.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: paulus60 »

Czyli krótko mówiąc - w SII FL mamy dwa stałe okresy przeglądów. Po 15 i po 30 kkm.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: sko89 »

Na to wygląda.
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 943
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: Zapp »

.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2015, o 16:42 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: Enriquez »

Mojemu koledze powiedzieli na przeglądzie w O3, że jest czujnik zasiarczenia oleju w misce. Wierzyć mi się nie chce, ale coś musi być na rzeczy, bo przestawiłem mu kilometry do przeglądu, tak żeby mógł przez weekend pojeździć te 200km, ale po kilku kilometrach miał z powrotem zero :/

Na razie nie ma za dużo schematów do O3, żeby taki czujnik znaleźć, natomiast w S2 nigdy mi się nie rzucił w oczy.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ