Zmienne okresy przeglądów

sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: sko89 »

U mnie jest podobnie tylko dokładnie odwrotnie. Od nowości wyświetliło się, że jest 30000 do przeglądu i ----- do wymiany oleju. Po 100 km pokazało się 30900 km do wymiany oleju i 29900 do przeglądu. Po 15 tys jest dokładnie taka sama różnica minus 15 tys. Czyli z tego by wynikało, że w FL uproszczono wskazania do liczby km bez względu na styl jazdy.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: paulus60 »

Po ostatnim przeglądzie (zmienny okres) Maxi Dot w pozycji "vehicle status" wyświetla tylko kreski zamiast ilości kilometrów i dni do kolejnego przeglądu. W ASO mówią, że jest to prawidłowe i dane się wyświetlą dopiero wtedy, gdy komputer na podstawie ogólnie mówiąc mojego stylu jeżdżenia (trasa, ilość uruchomień itd.) sobie wyliczy, kiedy i po ilu kilometrach trzeba zrobić kolejny serwis.
Czy rzeczywiście jest to prawidłowe? Od przeglądu minęły 2 dni, przejechałem ok. 120 kilometrów.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: szms »

Mi do pierwszego przeglądu też pokazywało tylko kreski a potem wyskoczyło - serwis za 500 km.
A teraz mam normalnie, ciul wie od czego to zależy ;)
Maverick

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: Maverick »

Nawet w ASO zapewne nie wiedza jak zaimplementowany jest algorytm przeliczajacy dystans do kolejnego przegladu. Mozemy wiec gdybac :) Chyba, ze Enriquez zdekompiluje ten soft i podesle nam kod :D
whity

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: whity »

TTTM :D
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: Enriquez »

przecież i tak każdy wymienia olej kiedy mu pasuje - jeden po 10, drugi 15, trzeci 20 a leniwi i w dupie mający jak pokaże komputerek
więc IMHO nie ma się nad czym rozwodzić

co do samego mechanizmu działania to w adaptacjach licznika jest taka tajemnicza pozycja "Thermal Load" wyrażona w kilometrach, która się zwiększa od zera po resecie kompa. Oczywiście zwiększa się o ilość różną niż przejechane kilometry od przeglądu. Jak dojdzie do 30.000 km to wtedy daje gonga. Ale jak to sobie liczy to już tylko nieliczni wiedzą. Podejrzewam, że kluczową rolę odgrywa temperatura pracy oleju, ilość rozruchów, ilość wypalań DPF, jazda na pełnym ogniu itp.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: rezon »

jest to możliwe, bo w O2 1,6, która jeździła więcej krótkich tras nawet po 18kkm był serwis. Więcej tras to ok 24-27kkm, a S2 - który jeździ głównie trasy to ponad 30kkm
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: paulus60 »

Enriquez pisze:"...... a leniwi i w dupie mający jak pokaże komputerek..."
Cenię Cię jako fachowca (co do tego nie ma żadnych watpliwości), ale: nie jestem leniwy i w dupie mający :evil: . Zawsze wykonywałem obsługi zgodnie z zaleceniami producenta. To jest moje trzecie auto z QG1, przy czym Superba po 15 kkm przekodowałem z QG2 na QG1 i wtedy Maxi Dot pokazał niemal od razu, że kolejny przegląd za 30 kkm lub za 730 dni, a teraz, po kolejnym przeglądzie przy 45 kkm, przejechałem ponad 200 km i są tylko kreski i dlatego zadałem pytanie, czy to jest OK. W dwóch poprzednich TDI przebiegi do sprzedaży ponad 180 kkm praktycznie bezawaryjnej eksploatacji, auta sprzedane w nienagannym stanie, więc jakie to jest lenistwo i w dupie "manie"? Już nie przesadzajmy, skoro producent daje możliwość serwisu co 30 kkm na olejach z beczki oferowanych przez ASO (w Oplu Meriva mojego kumpla nawet co 50 kkm z CDTi na takich samych olejach), to znaczy, że żadnej szkody wybierając ten interwał i stosując ten olej, nie wyrządzamy naszym autom. Te opinie o wykańczaniu silników przy wymianie oleju później, niż po 15 kkm to jest już jakaś histeria, chyba, że nasze Skody chcemy eksploatować jak pojazdy F1. :)
Awatar użytkownika
jqr
Posty: 206
Rejestracja: 23 sie 2014, o 14:45
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM & 321Nm
Imię: Janusz
Lokalizacja: far far away

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: jqr »

moja fura ma niecały miesiąc i na początku nie pokazywało przebiegu do przeglądu, a teraz (po niecałym miesiącu i 750km przebiegu) wskazuje 18800km lub 422 dni do przeglądu.

Porównując do tego co pisali koledzy, to jakoś mało, szczególnie jeśli chodzi o czas.
Nie martwi mnie to, szczególnie że do samochodu jest pakiet serwisowy 4 letni i poprostu szybciej skoda będzie musiała wykonać przegląd.
Jak bardzo to się zmienia w zależności od stylu jazdy ? (autem jeździ żona i ma styl ... zależny od humoru). Samochód jeździ krótkie trasy (co drugi dzień 2 razy po 35km)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: szms »

to co ile w końcu ma to TSI serwis olejowy?

Ostatnio pisaliście, że 30 kkm jak klekot a teraz tu z kolegi wpisu wnioskuję, że 20... :roll: :roll:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: Misiek Fisiek »

Szymek przecież Ty jesteś ekspertem od tsi to po co nas pytasz?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: szms »

Musisz tak ironizować? Mój kac ciężko to znosi :lol:

A ja poważnie pytam.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: Misiek Fisiek »

Przecież Ci pisaliśmy, że 30 000. Jqr z małżowiną pojeździli i komputer policzył, że przy ich stylu jeżdżenia i charakterystyce przebiegów przegląd będzie po około 750+18800 km.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: szms »

Dziwne trochę, bo po tak krótkim odcinku komp stwierdził, że okres skraca o 1/3? ;)
Przecież ten algorytm cały czas pływa, nie jest stały.

Mam nadzieję, że zda relację po kolejnych 750 km. 8-)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Zmienne okresy przeglądów

Post autor: Misiek Fisiek »

Najwyraźniej do kompa szybciej dociera to co się do niego mówi ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ