Różnice między silnikami 2,0TDI CR 140KM a 170KM.

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Różnice między silnikami 2,0TDI CR 140KM a 170KM.

Post autor: szms »

Z każdych stron spływają informacje, że Kraków rules :mrgreen: :mrgreen:

Nie, no... jak i na 4x4 się uparłeś to trudno :P
Krótka piłka - jeździsz bardzo dynamicznie? :mrgreen:
Rok z Bagien
Posty: 120
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 14:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Różnice między silnikami 2,0TDI CR 140KM a 170KM.

Post autor: Rok z Bagien »

Nie. Nie jeżdżę bardzo dynamicznie.
Lubię charakterystykę diesla i dostępność wysokiego momentu obrotowego. Dla mnie to taka gwarancja bezpieczeństwa w trasie.
Jak mi będzie brakować, zastanowię się nad chipsem. Jak nie, będę jeździł serią.

Auto ma być komfortowe, relatywnie dynamiczne (jeżdżę BXE w serii 105 KM w O II), pozwalać bezstresowo wyprzedzać i dawać radę w zimie.
Spalanie też ma znaczenie, choć drugorzędne, gdyby mnie było stać na zakup 3,6 260KM, 4x4, DSG to spalanie bym przełknął.

Jak patrzyłem na niemiecki sprintmonitor, to tam całkiem dużo jeździ właśnie 140 KM (pewnie niższe podatki mają znaczenie) i spalania są baaaardzo przyzwoite.
Popatrz jeno - rzekł Szarlej, zatrzymując się. - Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota. - cyt. A. Sapkowski
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Różnice między silnikami 2,0TDI CR 140KM a 170KM.

Post autor: szms »

Tym silnikiem da się jeździć w zupełności!
To się nie zastanawiaj. ;) Jak nie jeździsz 2,20 to wystarczy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Różnice między silnikami 2,0TDI CR 140KM a 170KM.

Post autor: Vedius »

Rok z Bagien pisze:Jak patrzyłem na niemiecki sprintmonitor, to tam całkiem dużo jeździ właśnie 140 KM (pewnie niższe podatki mają znaczenie) i spalania są baaaardzo przyzwoite.
Silnik ze 140 KM ma niższy podatek niż 170 :?: :shock: Hmmm dziwne. :mrgreen:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Różnice między silnikami 2,0TDI CR 140KM a 170KM.

Post autor: szms »

Nooo... raczej od pojemności biega, niż od mocy.
A bajer polega na tym, że 140stki są tańsze i idą do flot, gdzie walą po 200 kkm w 3 lata i fruuuuuuuuuuuu do Polski za grosze. 8-)
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 336
Rejestracja: 3 lut 2013, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Różnice między silnikami 2,0TDI CR 140KM a 170KM.

Post autor: Gonzo »

No w takiej Belgii podobno właśnie od mocy mają podatki, więc w DE niewykluczone...

Mi tam 140 dobrze się jeździ (odpukać), braków momentu czy nadmiernej głośności nie zauważyłem. Na wygodny dupowóz w zupełności wystarczy :D .Zużycie całkiem w porządku, nawet jak trochę się dociśnie. Ale na pewno +30 koni ma swoje zalety ;).
Głosuj na mnie wtedy dostaniesz
prawie za darmo każde śniadanie
Człowiek na odpowiednim miejscu
powiedzie ciebie ku szczęściu
Kult "Kesitszen kepet onmagarol"
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Różnice między silnikami 2,0TDI CR 140KM a 170KM.

Post autor: szms »

Mocniejszy motor się przydaje na trasie jak są większe prędkości, wtedy się łatwiej wyprzedza... poniżej obydwa idą fajnie i sympatycznie ;) Poza tym 170tki... wychodzą grubo ponad serię, nie wiem jak 140tki :)
Arturoo21
Posty: 131
Rejestracja: 4 mar 2013, o 18:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Artur
Lokalizacja: Krk

Re: Różnice między silnikami 2,0TDI CR 140KM a 170KM.

Post autor: Arturoo21 »

No to mnie trochę uspokoiliście tymi ostatnimi wypowiedziami bo jak tak od jakiegoś czasu czytałem o silnikach to miałem wizję 140 że to wgl nie rusza ani nie jeździ :p
Be yourself, be strong and never give up.
Rok z Bagien
Posty: 120
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 14:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Różnice między silnikami 2,0TDI CR 140KM a 170KM.

Post autor: Rok z Bagien »

Arturoo21

Co zamierzasz nabyć ?

Generalnie grupa VAG dość dobrze wychodzi na pomiarach i większość jednostek ma gift.
Dla mnie przeskok ze 105 na 140 kucy będzie odczuwalny. Nawet przy cięższym samochodzie z napędem na 4 łapy.

A do tego, jak tak czytam o DSG, to sobie myślę, że ona nie wie co to dwumasa i turbina. A ja tak. :mrgreen: :geek: ;)
Popatrz jeno - rzekł Szarlej, zatrzymując się. - Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota. - cyt. A. Sapkowski
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Odp: Różnice między silnikami 2,0TDI CR 140KM a 170KM.

Post autor: dato »

Artur, Rok...
Ja nie chcę nikogo nawracać na swoją czarną stronę, ale zanim zamówicie to przejedźcie się jednym i drugim. Dla mnie 140 nie jedzie, nie wyprzedza, ale wali po uszach. 170 jeździ chętniej (szału nie ma) i wyraźnie ciszej. Więcej się nie odzywam ;-)
Arturoo21
Posty: 131
Rejestracja: 4 mar 2013, o 18:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Artur
Lokalizacja: Krk

Re: Różnice między silnikami 2,0TDI CR 140KM a 170KM.

Post autor: Arturoo21 »

Ja planuję za niedługo nabyć Superb'a oczywiście :p Ambition i w sumie jeszcze się nie zdecydowałem czy 140 czy 170, tak czytam to forum i zamiast coś wyjaśnić to jeszcze bardziej staję się niezdecydowany xD. Co prawda ma być to samochód na lata, więc 140 powiedzmy że będzie mniej doprężonym silnikiem ale znowu to 170 kusi :p. Obecnie mam Octavie 1 po fl z 1.9 tdi 90 km :p . Budżet koło 95 tysięcy. Co do dodatków jak patrzyłem w cenniku to może felgi 17 ewentualnie przednia szyba podgrzewana, i po zakupie już sam sobie wymienię radyjko na Bolero.
Be yourself, be strong and never give up.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Różnice między silnikami 2,0TDI CR 140KM a 170KM.

Post autor: szms »

Darek... ale dla Ciebie zawsze będzie za mało... :mrgreen: :mrgreen:
Jak ktoś jeździ "rodzinnie" i bez szarżowania to da radę. A do 80-100 km/h to 140stka da radę ;)
Arturoo21
Posty: 131
Rejestracja: 4 mar 2013, o 18:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Artur
Lokalizacja: Krk

Re: Różnice między silnikami 2,0TDI CR 140KM a 170KM.

Post autor: Arturoo21 »

No te 90 km które mam teraz to da się tym jeździć, pewnie że czasem trzeba depnąć, wyprzedzić i wtedy czasem brakuję tego "kopa" no ale daję radę :p I wychodzę z założenia że ile by się tam pod maską nie miało to zawsze po jakimś czasie będzie za mało i będzie się chciało więcej :D
Be yourself, be strong and never give up.
Rok z Bagien
Posty: 120
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 14:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Różnice między silnikami 2,0TDI CR 140KM a 170KM.

Post autor: Rok z Bagien »

dato pisze:Artur, Rok...
Ja nie chcę nikogo nawracać na swoją czarną stronę, ale zanim zamówicie to przejedźcie się jednym i drugim. Dla mnie 140 nie jedzie, nie wyprzedza, ale wali po uszach. 170 jeździ chętniej (szału nie ma) i wyraźnie ciszej. Więcej się nie odzywam ;-)
Co ciekawe w sieci znalazłem opinie skrajne na temat 140. Jedne są mniej więcej, w tonie Twojej wypowiedzi.
Drugie wręcz chwalą słabszą jednostkę za bardziej liniowe rozwijanie mocy i w zupełności wystarczającą moc.
Rzeczywiście najlepiej się machnąć jednym i drugim. Wiśta wio, łatwo powiedzieć. Tak ze 4 km. to mnie Enriquez przewiózł swoim Superbem. Łaaaaaaaaaaaadnie było....IMHO.


Arturoo21 pisze:Ja planuję za niedługo nabyć Superb'a oczywiście :p Ambition i w sumie jeszcze się nie zdecydowałem czy 140 czy 170, tak czytam to forum i zamiast coś wyjaśnić to jeszcze bardziej staję się niezdecydowany xD.
O to cecha wszystkich for. Znalezienie złotego środka dla siebie, to nie lada wyczyn. :lol:
Też mam różne pomysły, co Superba, którego rozważam tylko dlatego, że po lifcie mi się podoba. 8-)
Popatrz jeno - rzekł Szarlej, zatrzymując się. - Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota. - cyt. A. Sapkowski
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Różnice między silnikami 2,0TDI CR 140KM a 170KM.

Post autor: Enriquez »

U Bednarka w Dobroniu jeździłem przed zakupem demówką - wersją 140KM. Dla mnie (wtedy) było bardzo sympatycznie po przesiadce z 1.6 MPI. Teraz to nie wiem jakby to było - Octavia 3 2.0 TDI DSG 150KM dla mnie nie jedzie, więc w moim przypadku apetyt wzrósł w miarę jedzenia, albo dupowatą DSG miała ta O3. Z resztą była chyba o tym dyskusja gdzieś.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ