Peugeot 508 czy superb 2??

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Adamm
Posty: 127
Rejestracja: 24 sie 2013, o 10:45
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: Adamm »

Jak się dba, to można jeździć i jeździć ale...

"Ale" jest dzisiaj wielkie. Można chuchać i dmuchać, trafić na trefne paliwo i common rail szlag trafi.

Gdyby wykluczyć problem złego paliwa, to dobre silniki CR robiłyby o wiele większe uśrednione przebiegi.

Ja w jednym autku nie mam 170k km, a już nie długo po raz drugi trzeba będzie robić wtryski. Pierwszy komplet padł ok 110k km. A silniki 2.0 HDI, bez problemu paliwa, robią spokojnie pół bańki. Ja nie zrobiłem nawet sety na jednym komplecie wtrysków :lol:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: szms »

no to pytanie - co tutaj robisz :lol: :lol: :lol: :lol:



:roll:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: Camillinhio »

szms pisze:no to pytanie - co tutaj robisz :lol: :lol: :lol: :lol:



:roll:
Szpieguje pewnie ;)
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: szms »

:mrgreen:
fantom133
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 10:24
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: fantom133 »

ja rozważyłbym oba bo nie ma co nastawiać się na marke
markopradom.pl
Ostatnio zmieniony 16 cze 2014, o 21:45 przez fantom133, łącznie zmieniany 2 razy.
bezduszny

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: bezduszny »

jak zawsze..
kwestia priorytetów jakie oczekujesz od auta
Awatar użytkownika
pitt
Posty: 158
Rejestracja: 1 maja 2013, o 23:04
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: krk

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: pitt »

Ogłoszenie usunięto.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2014, o 09:10 przez pitt, łącznie zmieniany 1 raz.
...czasem trzeba zwariować...żeby nie zwariować...

Obrazek
Adamm
Posty: 127
Rejestracja: 24 sie 2013, o 10:45
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: Adamm »

szms pisze:no to pytanie - co tutaj robisz :lol: :lol: :lol: :lol:



:roll:
...O co Ci chodzi??

Co robię? Od ponad 3 lat użytkuję Superba, a to forum jest właśnie o Superbie. Chyba że coś mi umknęło?

Daruj kolego, jeśli twierdzisz, że jestem tu po to żeby sprzedać obecną kurę. Na forum jestem od ponad pół roku, kiedy zacząłem się rozglądać za nowym Superbem. Co każdy znajdzie w "uzyskanych rabatach". Nowa czeka na odbiór, obecna idzie na sprzedaż...
whity

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: whity »

Luzik Adamm ;) szymek nigdy nie myśli to co pisze :D
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: szms »

Adamm pisze:...O co Ci chodzi??

O co mi chodzi? 2.0 HDI jest zajebiste, 2.0 CR jest chooojowe.... więc jeżdzisz 2.0 CR. :shock: :shock: :shock:

Generalnie jak uważam, że coś jest gorsze to tego nie wybieram, o to mi chodzi.
8-)
Adamm pisze:Co robię? Od ponad 3 lat użytkuję Superba, a to forum jest właśnie o Superbie. Chyba że coś mi umknęło?
Chyba umknęło... chyba, że masz swapa na 2.0 HDI :roll:

Adamm pisze:Daruj kolego, jeśli twierdzisz, że jestem tu po to żeby sprzedać obecną kurę. Na forum jestem od ponad pół roku, kiedy zacząłem się rozglądać za nowym Superbem. Co każdy znajdzie w "uzyskanych rabatach". Nowa czeka na odbiór, obecna idzie na sprzedaż...

A gdzie ja napisałem takie coś? :shock:

Onieśmielasz mnie w interpretacji bardziej niż Szymborska na maturze.

:shock:
Adamm
Posty: 127
Rejestracja: 24 sie 2013, o 10:45
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: Adamm »

Kolego :cry: :cry: , przeczytaj jeszcze raz mój post odnośnie ogromnego wpływu jakości paliwa na układ Common Rail.
Jeśli Ci to umknęło, to 2.0 HDI też ma CR. I jak byk napisałem, że wtryski padają bardzo szybko.
Tak, francuskie diesle, uważam, są lepsze od tych niemieckich. Mają wyższą kulturę pracy, biorą mniej oleju. W sumie 2.0 i 2.2 HDI zrobiłem prawie 300k km. Więc wiem co mówię.

Dlaczego Superb? Proste. Bo pierwszy Peugeot ma dwa segregatory zleceń serwisowych, a podejście do klienta jest żenujące.
W Skodzie, za wyjątkiem skóry i listwy bagażnika nic nie uległo awarii, zepsuciu etc. Jestem b. zadowolony dlatego kupiłem następnego. Chyba trudno o lepszą opinię?
Superb, to obok mazdy 6 najlepiej wydane pieniądze, w tej klasie.

Z tym też będziesz dyskutował?

A druga część postu, jest naturalnie nie do Ciebie. Czemu miałaby być? Jest do kolegi niżej, który reklamuje niepotrzebnie moje ogłoszenie.
Czytaj proszę na spokojnie bo jak trafisz na kogoś mniej spokojnego, to zrobi się niezły bałagan, na forum.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: szms »

Wiem, że HDI też są common rail, ale to nie zmienia faktu.

Adamm pisze:Z tym też będziesz dyskutował?
Z niczym nie dyskutuję, tylko próbuję zrozumieć co piszesz.
8-)


Gdzie, kto co ? Nie wiem kto Cię reklamuje i nawet nie byłem świadom do teraz, że Ty cokolwiek chcesz sprzedawać, wyluzuj. Sam jesteś przewrażliwiony i byle słówko interpretujesz jako atak na swoją osobę. Halo?! :roll: :shock:

Adamm pisze:Czytaj proszę na spokojnie bo jak trafisz na kogoś mniej spokojnego, to zrobi się niezły bałagan, na forum.

No i co się wtedy stanie? 8-) :lol:
Nie jedną Hiroszimę&Nagasaki już na tym forum przetrwałem, spokojnie. ;)
Rok z Bagien
Posty: 120
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 14:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: Rok z Bagien »

Adamm pisze: Dlaczego Superb? Proste. Bo pierwszy Peugeot ma dwa segregatory zleceń serwisowych, a podejście do klienta jest żenujące.
Mam podobne zdanie na temat Peogeota jak Ty.
I to na kanwie własnych doświadczeń z 307.

Mając do wyboru 508 i Superba nie zastanawiałbym się i wybrał Skodę.
Pamiętam test 508, w którejś z gazet motoryzacyjnych, na dystansie 50.000 km. Stwierdzili, że super auto, a jedyna awaria została usunięta w ramach gwarancji. Tyle, że ta awaria to wymiana sprężarki klimatyzacji, a koszt szedł w tysiące zł. :o :shock:
No i jeszcze urwał się uchwyt od rolety bagażnika w combi.

Będąc kilka razy w ASO z 307 -ką miałem okazję porozmawiać z kilkoma klientami, sympatyczny był zwłaszcza jegomość będący z 407 - ką po raz, bodaj, 11 w serwisie jeszcze na gwarancji.
Popatrz jeno - rzekł Szarlej, zatrzymując się. - Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota. - cyt. A. Sapkowski
Cinecki1984
Posty: 96
Rejestracja: 26 sty 2014, o 09:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: wpisz skąd jesteś

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: Cinecki1984 »

odnośnie 307. Miałem 307 1.6 HDI 90 km i 295tyś km. Auto jeżdżone bardzo intensywnie. W 4 lata zrobiłem prawie 200tyś. Bardzo fajne auto. Brak poważnych awarii. Jedynie to co to wkurzająca elektryka ale w superbie mam to samo. Gdybym miał do wyboru 508 a s2 to teraz pod domem stała by 508. Koniec
Awatar użytkownika
KriSSo
Posty: 287
Rejestracja: 1 paź 2011, o 21:31
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: Inny
Aktualnie: 310 KM / 400 Nm
Imię: Kriss
Lokalizacja: ZS

Re: Peugeot 508 czy superb 2??

Post autor: KriSSo »

Oczywiście. Rozumiem Twoje podejście. Nie ma znaczenia, które auto sie wybierze, bo psują sie podobnie wszystkie. Trzeba kupić takie, które się podoba i takie, w którego ASO ma się dobre i przyjazne układy. Tyle ;)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Golf Variant mk7.5
Obrazek
ODPOWIEDZ