Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Misiektt »

A może pójdzie to jakoś zareklamować bo to kpina myję auto tylko na myjce ręcznej a wygląda jak syf. Kot wlazł na maskę i od razu rysy
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: chudy »

Wydaje mi się, że na jakimś forum Octavii coś się starali reklamować ten czarny lakier, ale nie pamiętam już...
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: gachul »

u mnie brąz mocca i też juz są rysy
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Big »

Oooo widze ze wątek dla mnie :)
Jesli macie jakieś pytania odnosie car-detailingu to zapraszam, chętnie pomoge i doradzę.
emay

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: emay »

Panowie pytanko


czy jest jakis wosk koloryzujacy BIALA PERLA ????

kurcze mam taki lakier przesiadlem sie z czarnego i teraz bialej pasty koloryzujacej nie moge dorwac ???


pozdrawiam
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Arci9 »

Mam pytanie o glinkowanie, czy jak "zglinkowałem" część auta i glinka jest czysta to oznacza, że nie ma sensu glinkować go wogóle?
Czy jednak przed położeniem wosku lepiej to zrobić?

W tam tym roku glinkowałem całe i kładłem wosk w płynie meguiars'a.
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Big »

szczypior pisze:czy jest jakis wosk koloryzujacy BIALA PERLA ????

kurcze mam taki lakier przesiadlem sie z czarnego i teraz bialej pasty koloryzujacej nie moge dorwac ???
Daj sobie spokój z czymś rtakim jak woski koloryzujące. To jedna wielka ściema i mogę cie zapewnić że to nie działa !!!
Kup porządny wosk porzadenj firmy np. Meguiars, Dodo Juice, Chemical Guys, Zymol, czy Swisswax i będziesz zadowolony.
Powiedz ile chcesz wydac to bede mógł ci coś podpowiedzieć.
Arci9 pisze:Mam pytanie o glinkowanie, czy jak "zglinkowałem" część auta i glinka jest czysta to oznacza, że nie ma sensu glinkować go wogóle?
Czy jednak przed położeniem wosku lepiej to zrobić?
Glinkuj dalej !! Przed woskim zdecydowanie nalezy to zrobić !! To, że glinka wydaje się być czysta nie oznacza, że nic nie zebrała z lakieru ;)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Misiek Fisiek »

Big a mozesz mi polecic jakis srodek, ktorym moglbym potraktowac auto ale tylko raz w roku? Wyglinkowac i jaki wosk polozyc zeby zabezpieczyc na dlugo? Rozumiem, ze moze byc meguiars ale jaki konkretnie?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Big »

Zuber, jeśli chodzi o woski które mają być przede wszystkim trwałe to polecam np. Zymola Carbon, a z niższej półki Collonite 476s. Jednak przy Collonite nie będzie tak pięknego połysku i głębi koloru jak przy Zymolu. Pamiętaj jeszcze o jednym. Po umyciu i wyglinkowaniu auta, pod wosk powinien być położony pre-wax czyli podkład który umożliwi porządne związanie wosku z lakierem. Dla Zaymola Carbon będzie to Zymol HD Cleanse. Dla Colli moze być np. Dodo Lime Prime.
Co do tego : "raz w roku", to jednak troche za mało. Takim niezbędnym miniumum dla porządego zadbania o lakier auta jest przeprowadzenie kompletnego procesu wraz z zabezpieczeniem 2 razy w roku. Najlepiej po zimie np. w kwietniu i przed zimą np. w październiku/listopadzie. wynika to chociazby z tego, że trwałość najlepszych wosków to ok. 5-6 miesięcy.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Arci9 »

Arci9 pisze:Mam pytanie o glinkowanie, czy jak "zglinkowałem" część auta i glinka jest czysta to oznacza, że nie ma sensu glinkować go wogóle?
Czy jednak przed położeniem wosku lepiej to zrobić?
Glinkuj dalej !! Przed woskim zdecydowanie nalezy to zrobić !! To, że glinka wydaje się być czysta nie oznacza, że nic nie zebrała z lakieru ;)[/quote]

no i tak zacząłem robić, narazie starczyło mi czasu na pół auta :D
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
emay

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: emay »

Big pisze:
szczypior pisze:czy jest jakis wosk koloryzujacy BIALA PERLA ????

kurcze mam taki lakier przesiadlem sie z czarnego i teraz bialej pasty koloryzujacej nie moge dorwac ???
Daj sobie spokój z czymś rtakim jak woski koloryzujące. To jedna wielka ściema i mogę cie zapewnić że to nie działa !!!
Kup porządny wosk porzadenj firmy np. Meguiars, Dodo Juice, Chemical Guys, Zymol, czy Swisswax i będziesz zadowolony.
Powiedz ile chcesz wydac to bede mógł ci coś podpowiedzieć.
Arci9 pisze:Mam pytanie o glinkowanie, czy jak "zglinkowałem" część auta i glinka jest czysta to oznacza, że nie ma sensu glinkować go wogóle?
Czy jednak przed położeniem wosku lepiej to zrobić?
Glinkuj dalej !! Przed woskim zdecydowanie nalezy to zrobić !! To, że glinka wydaje się być czysta nie oznacza, że nic nie zebrała z lakieru ;)

Najwazniejszy jest koncowy efekt do tej pory pastowalem Seata Altee czarny metalik calymi dniami rece czarne ale jakos na dwa dni zawsze wygladal ok a potem znowu od nowa.... jak mozesz polecic cos co sam uzywasz z mila checia to kupie ... byle bylo dobre....

i gdzie mozna takie srodki kupic wolalbym gdzies w trojmiescie manualnie to kupic niz przez np allegro ....

pozdrawiam
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Big »

Szczypior, samochód będize w 2 dni po "woskowaniu" wyglądał tak samo jak przed gdy:
1. Nie przygotujesz porządnie powierzchni pod wosk. Czyli po umyciu auta nie wyglinkujes zporządnie lakieru i nie połozysz pod wosk podkładu który pomoze woskowi porządnie zwiżac sie z lakierem.
2. Bedizes zuzywał tzw. "wosków" z marketów np. F1, trutle wax, woski koloryzujace czy inne wynalazki.
Pytasz o sklep w Trójmieście. Hmmm, no nie mieszkam tam, choc bywam bo mam w Gdyn i Gdansku rodzinę. Ale myslę ze swe kroki powinieneś skierowac tu:
http://www.car-spa.pl/kontakt,index.html" onclick="window.open(this.href);return false; - Gdynia ul. Chwaszczyńska 172. Znam tą firmę i jej właściciela z Warszawy.
Co do sklepów polecam własnie albo skle z powyżej podanej strony, albo: http://www.meguiars.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; tu masz oddział w trójmieście: http://www.meguiars.pl/punkty-sprzedazy/pomorskie.html" onclick="window.open(this.href);return false; albo http://www.swissvax.pl/index.php?id=26" onclick="window.open(this.href);return false;
emay

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: emay »

dzieki serdeczne faktycznie moje przygotowanie opieralo sie na umyciu bryczki i to wszystko teraz bedzie super superb ;-)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Big »

Szczypior, na przykładzie Clio II mojej żony mogę zademenstrowac jak zmienia się lakier (jego głebia koloru i połysk) po regularym uzywaniu porządnych kosmetyków i stosowaniu filozofi zabiegów car-detailingu. Oto fotki:
Clio w dniu zakupu:
Obrazek
i stan w chwili obecnej:
Obrazek
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Watek, o tym jak dbac o nasze limuzyny.

Post autor: Piterko »

Roznica kolosalna na tym clio! ja bede musial swoja B tez ogarnac na lato bo teraz nie mam jeszcze czasu. Jak narazie tylko mycie mi wystarcza. A ma ktos rade na drobne biale ryski na czarnym lakierze? bo mowicie ze te woski koloryzujace to g*wno. Czy trzeba malowac? ale wg mnie nie warto malowac elementu ze wzgledu na pare rys
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
ODPOWIEDZ