Columbus problem

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
jacek3107
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2014, o 11:46
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Columbus problem

Post autor: jacek3107 »

Witam wszystkich jestem od niedawna posiadaczem używanej Skody superb z 2010 roku i pewnie jak to każdy chciałem zobaczyć jakie ciekawe funkcje ma ten cały Columbus. I od tego się zaczęło w instrukcji obsługi wyczytałem o obsłudze głosowej i mimo iż nie miałem zamiaru jej użytkować chciałem ją sprawdzić. Na początku wyświetlił mi się komunikat o tym że nie działa ona w języku polskim więc wszedłem w ustawienia i zmieniłem język na angielski (zmiana języka systemu zmieniła się poprawnie) po krótkiej lekcji angielskiego wróciłem na j.polski (tym razem również język systemu zmienił się poprawnie), ale było mi mało więc spróbowałem jeszcze raz wejść na angielski ale tu już się pojawił problem trwający do teraz a mianowicie po wybraniu języka na polski czy angielski pasek pobierania dochodzi do końca i długo myśli po czym wyskakuję błąd w którym jest napisane: "błąd pobierania języka" (czy jakoś tak już nie pamiętam z tych nerwów ale przekaz ten sam) i zaraz po wciśnięciu przycisku "przerwij" (bo tylko taki tam jest) pojawia się drugi komunikat mówiący o błędzie w głosie nawigacji (również nie pamiętam jak brzmiał dokładnie ten komunikat). Menu całego Columbusa zmienia się na język jaki wybiorę jednak gdy chcę włączyć nawigację głos nie pojawia się, nie ma ani "pani" która mówi po polsku ani po angielsku po prostu nie mam głosu w nawigacji (oczywiście dźwięk jest bo radio gra). Próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne nawigacji oraz systemu jednak bezskutecznie. Czy wiecie co zrobić aby głos nawigacji zabrzmiał w moim Columbusie ?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Columbus problem

Post autor: pab567 »

A "hard reset" trzema klawiszami robiłeś?
jacek3107
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2014, o 11:46
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Columbus problem

Post autor: jacek3107 »

nie nie robiłem a jak to klawisze ? i co utracę przez wykonanie tej czynności ?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Columbus problem

Post autor: pab567 »

jacek3107 pisze:nie nie robiłem a jak to klawisze ? i co utracę przez wykonanie tej czynności ?
viewtopic.php?f=7&t=2256
jacek3107
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2014, o 11:46
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Columbus problem

Post autor: jacek3107 »

Uff... dziękuję ci pab567 ale obyło się bez hard resetu włączyłem teraz od nowa (wcześniej też wyłączałem i włączałem ale będąc cały czas w samochodzie a teraz włączyłem po dłuższej przerwie zamykając samochód --> nie wiem czy to ma jakieś znaczenie) i działa jest już wszystko ok moja nawigacja znów do mnie przemówiła jeszcze raz dziękuję za chęć podjęcia się próby pomocy mi. Jeżeli ktoś będzie miał taki problem i chce się go pozbyć to niech wyłączy samochód, zarygluje, i pójdzie na kawę a jak skończy i wróci do swojego cudeńka wszystko powinno być w jak najlepszym porządku.
Pozdrawiam i życzę wszystkim szerokiej drogi
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Columbus problem

Post autor: Enriquez »

No to miałeś szczęście. Ja kiedyś spotkałem się z tym, że dostępny był tylko rosyjski. Fakt, że właściciel ukrainiec, ale się uparł że ma być jak Bóg przykazał. Nic nie pomagało, dopóki nie wgrałem mu firmware resetującego wszystko.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Columbus problem

Post autor: dato »

Jacek, ale hard reset raz na jakiś czas działa jak domestos na kibel - warto używać ;)
jacek3107
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2014, o 11:46
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Columbus problem

Post autor: jacek3107 »

Możliwe nie znam się na tym ale tym razem odbyło się po prostu bez tego. A tak na przyszłość to co utracę robiąc hard reset ??? wszystkie rzeczy z twardziela ??? zapisane stacje radiowe ??? zapisane trasy ??? A jeszcze tak z innej beczki jak mam Columbusa bez Bluetootha i przez to nie mogę korzystać z funkcji telefonu to czy jest szansa by móc dokupić BT i samemu go założyć bądź czy jest w ogóle taka możliwość ??? i czy przycisk na kierownicy odpowiadający za odbieranie połączenia (kierownica bez funkcji telefonu ma inny przycisk w miejscu gdzie znajduję się przycisk odbierania w samochodzie z tą funkcją) jest potrzebny czy tą funkcję można wtedy będzie przypisać temu przyciskowi który jest zamiast przycisku "telefonu" czy jednak cała kierownica do wymiany ???
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Columbus problem

Post autor: Enriquez »

kierownica do wymiany (no chyba, że nie przeszkadza Ci odbieranie przyciśnięciem prawej rolki zamiast dedykowanym przyciskiem) i moduł BT z mikrofonem do dołożenia np. taki zestawik:

http://www.carsystems.pl/vw-bluetooth-k ... id701.html

tyle, że piankę kupujesz do Passata B6 a tą z Golfa wywalasz.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
jacek3107
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2014, o 11:46
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Columbus problem

Post autor: jacek3107 »

ok dzięki wielkie a da się to samemu założyć czy raczej jest z tym dużo grzebania i lepiej aby serwis skody się tym zajął ???
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Columbus problem

Post autor: Enriquez »

Serwis to Ci powie ze sie nie da :D
Sam sobie założysz - żadna filozofia.

Wysłane z Tapatoka - może nie być polskich liter.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Columbus problem

Post autor: dolko »

W ogóle po co ten twardziel i te 18 GB mega przestrzeni. Co można z tym zrobić???
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Columbus problem

Post autor: dato »

MP3 powgrywać.
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Columbus problem

Post autor: dolko »

Kurde, ale jak? Czytam instrukcję, szperam w menu i dupa...
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Columbus problem

Post autor: dato »

Jak włożysz kartę to po prawej obok utworu pobaw się ikonkami :)
ODPOWIEDZ