Gumy Na rzegubach

piotrekwitek1
Posty: 78
Rejestracja: 11 sty 2013, o 14:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: piotr
Lokalizacja: poznań

Gumy Na rzegubach

Post autor: piotrekwitek1 »

Witam jakie gumy na przegubach kupić zeby się nie rozwalały? nawet lobro padło po 1oookm?
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Gumy Na rzegubach

Post autor: motogold »

Ja kupiłem SKF i jestem zadowolony.Cena jakoś nie powala a jakość bardzo dobra.Z tego,co się orientuję,jedna z najlepszych firm na rynku.
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Gumy Na rzegubach

Post autor: Matt »

Musiałeś dużo szaleć po zaspach, że padły. Ja jednej zimy zajechałem oba przeguby :lol:
Teraz mam bodajże właśnie lobro i już ok. 35 tys nic się nie dzieje.
piotrekwitek1
Posty: 78
Rejestracja: 11 sty 2013, o 14:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: piotr
Lokalizacja: poznań

Re: Gumy Na rzegubach

Post autor: piotrekwitek1 »

No Właśnie nie szaleje,pomiędzy harmonijką zrobiła mi się dziurka tak jakby od noża! spróbuje skf teraz Dzięki.masakra te gumy w skodach i vw:(
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Gumy Na rzegubach

Post autor: Mej »

piotrekwitek1 pisze:No Właśnie nie szaleje,pomiędzy harmonijką zrobiła mi się dziurka tak jakby od noża! spróbuje skf teraz Dzięki.masakra te gumy w skodach i vw:(
Bo zamienniki to "czysta guma", a ori z ASO mają w sobie "coś z plastiku" (używam języka potocznego dla zobrazowania o co mi chodzi) i przez to ich wytrzymałość jest zdecydowanie lepsza pomimo takiego samego logo producenta (Lorbo, Spidan, etc.) .

PS: Żeby było jasne - nie jestem przeciwnikiem zamienników i sam korzystam z nich hurtowo ale na niektórych częściach akurat nie warto oszczędzać ... .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
QulaRem
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2014, o 16:35
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: przbieg 420000km

Re: Gumy Na rzegubach

Post autor: QulaRem »

Polecam sprawdzony spidan, guma dobra i jakość bez zarzutów, a w zestawie Manżeta 2 worki smaru po 80g, udbój przegubu, podkładka odboju, dwie opaski, śruba przegubu,
Czas wymiany ok 1,5h - najdłużej schodzi się przy usuwaniu starego smaru z przegubu, chyba że zakładamy nowy przegub.
nr katalogowy Spidan 26094 - dla przegubu 92mm
ODPOWIEDZ