Tanie czujniki parkowania

Awatar użytkownika
drill
Posty: 108
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 11:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Tanie czujniki parkowania

Post autor: drill »

a czy da się w Vagu wyłączyć fabryczny parktronic? jeśli założe no-name zestaw to i tak przy włączaniu wstecznego będzie za każdym razem dzwięk a komp będzie cały czas łapał błąd/błedy czujników...
Pozdrawiam
Krzysiek
--------------
Jest: Skoda Superb 2 FL (3T - CFFB)
Jest: VW Passat B5FL (3BG - AVB)

Było: Skoda Superb (3U - AWX)
Było: BMW 3 (E46 - M47D20TÜ)
Było: Audi A3 (8L - AGU)
Było: VW Polo II (86c2F - AAU)
Było: VW Golf III (1H1 - AAM)

libanek
Posty: 28
Rejestracja: 25 sty 2014, o 18:22
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: BSV r 2007
Imię: Marek
Lokalizacja: libiąż 32-590
Kontakt:

Re: Tanie czujniki parkowania

Post autor: libanek »

A mam pytanie bezpośrednio związane z tematem czujnika parkowania. Chciałbym się dostać do centralki. Jak doczytałem znajduje się w bagażniku za tapicerką po prawej stronie. I właśnie problem polega na tym, że nie wiem jak ten boczek zdemontować. Ktoś to rozbierał?
Dzisiaj skasowałem błąd parktronica, wrzuciłem wsteczny, podpiąłem kompa ponownie i nadal ten sam błąd, prawy czujnik brak komunikacji. Wspomnę, że pół roku temu zamieniałem ten czujnik z innym miejscami i nadal krzyczy, że brak komunikacji z tym czujnikiem (pomimo, że wpięty był inny).
Uzdrowiłem dzisiaj mechanizm szyby od strony kierowcy i chce się wziąć za parktronic. Jakby ktoś coś, to piszcie. Miłej niedzieli :)
radoslawk
Posty: 49
Rejestracja: 9 sty 2015, o 19:51
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Podłęże/Kraków

Re: Tanie czujniki parkowania

Post autor: radoslawk »

Nic łatwiejszego odkręcasz srebrne ucho do mocowania bagaży (dwie śruby torx) znajdujące się pod klapą po prawej stronie, aby z pod plastikowego elementu wyciągnąć obicie bagażnika, plastikowy element delikatnie odginasz, trzyma się na zatrzaskach.. Z prawej strony u góry bagażnika w okolicy uszczelki odkręcasz czarną nakrętkę i wyciągasz kołek trzymający tapicerkę. Tyle wystarczy by odgiąć tapicerkę i wydostać centralkę.
libanek
Posty: 28
Rejestracja: 25 sty 2014, o 18:22
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: BSV r 2007
Imię: Marek
Lokalizacja: libiąż 32-590
Kontakt:

Re: Tanie czujniki parkowania

Post autor: libanek »

A mam pytanie jeszcze odnośnie zaczepów, oryginalnych czujników. Jak je zdemontować? Czujke wiem jak wypiąć, ale nie wiem jak uwolnić zaczepy.
Zakupiłem czujniki wraz z centralką i buzzerem fimy Stig i mają nieco inne mocowanie, niż ori czujniki i muszę zrobić podmianę.
libanek
Posty: 28
Rejestracja: 25 sty 2014, o 18:22
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: BSV r 2007
Imię: Marek
Lokalizacja: libiąż 32-590
Kontakt:

Re: Tanie czujniki parkowania

Post autor: libanek »

Jestem już po wymianie czujników. Dwie godziny zabawy i po kłopocie. :-)
Zakupiłem czujniki firmy stig z tejh aukcji :http://allegro.pl/show_item.php?item=5158436232
Czujniki mają średnicę wewnętrzną 20mm, a zewnętrzną 22mm. Troszke z tym kłopot, ponieważ oryginalne zaczepy mają inne średnice. Patrz rysunek!
nr 1 na rysunku to przekrój przez czujnik STIG, łącznie z wymiarami.
nr 2 na rysunku to przekrój, przez oryginalny zaczep, jak widać nijak nie idzie wcisnąć czujnika o średnicy 20mm w oczko o średnicy 16mm.
Postanowiłem rozwiercić oryginalny zaczep, dołączoną do zestawu otwornicą, do średnicy 20 mm( w zasadzie to tylko pozbyłem się tego rantu na końcu)
Rysunek nr 3 wskazuje ori zaczep, po rozwierceniu.
Rysunek nr 4 pokazuje jak został zamocowany (wciśnięty) czujnik w wywiercony otwór i zamocowany na silikonie, by w razie czego móc czujnik wyjąć- silikon się podda)

Obrazek
Miałem problem z buzzerem, gdzie go umieścić. W bagażniku pod tapicerką, troche słabo słyszalny z poziomu kierowcy (tym bardziej przy włączonym radiu). Gdy wrzuciłem go w róg, przy pasach pasażera tylnej kanapy, obok zagłówka, to był znowu za głośny. (w tym miejscu mam zamontowany fotelik dla dziecka). Postanowiłem jednak zostawić go w tym miejscu, lecz rozebrać z niego całą obudowę i wcisnąć go lekko w tapicerkę, by przytłumić nieco dźwięk- teraz jest idealnie. Nie za głośno, nie za cicho. wpiąłem się do instalacji i czujniki śmigają na sucho.
Jednak, gdy chciałem wypróbować czujniki w praktyce, okazało się..... że słuchając muzyki przy pootwieranych wszystkich drzwiach, rozładowałem akumulator :D
Teraz się ładuje, później zrobię test i się odezwę.
Pozdrawiam
libanek
Posty: 28
Rejestracja: 25 sty 2014, o 18:22
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: BSV r 2007
Imię: Marek
Lokalizacja: libiąż 32-590
Kontakt:

Re: Tanie czujniki parkowania

Post autor: libanek »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
radoslawk
Posty: 49
Rejestracja: 9 sty 2015, o 19:51
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Podłęże/Kraków

Re: Tanie czujniki parkowania

Post autor: radoslawk »

Kolego Libanek orientujesz się czy oryginalne czujniki mają osobny głośniczek czy działają na tym samym co komunikaty systemowe? Jak pozbyłeś się ori czujników ? Wyrzucając tylko centralkę czy trzeba coś zmieniać w module komfortu ?
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Tanie czujniki parkowania

Post autor: elmi_k »

X
Ostatnio zmieniony 17 lip 2016, o 20:37 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
radoslawk
Posty: 49
Rejestracja: 9 sty 2015, o 19:51
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Podłęże/Kraków

Re: Tanie czujniki parkowania

Post autor: radoslawk »

Widać ktoś już grzebał przy moim systemie bo głośniczka nie ma przy centralce.
libanek
Posty: 28
Rejestracja: 25 sty 2014, o 18:22
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: BSV r 2007
Imię: Marek
Lokalizacja: libiąż 32-590
Kontakt:

Re: Tanie czujniki parkowania

Post autor: libanek »

Ja zdemontowałem centralkę, ale głośniczka nie odnalazłem. Choć musi gdzieś być bo dźwięk był.
Modułu komfortu nie ruszałem. Po prostu odpiąłem centralke i ją usunąłem fizycznie z auta. Pewnie vag-com pokaze blad, ale nie przejmuję się tym ważne, że mam działający system.
radoslawk
Posty: 49
Rejestracja: 9 sty 2015, o 19:51
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Radek
Lokalizacja: Podłęże/Kraków

Re: Tanie czujniki parkowania

Post autor: radoslawk »

Jak zabiorę się za czujniki zrobię tak samo, na razie wyrzuciłem tylko centralkę. Szukając źródła dźwięku wychodzi że ktoś ukrył głośniczek gdzieś z przodu jednak nie chce rozbierać pół auta. Jak oceniacie czujniki Valeo ? Dokładnie takie http://allegro.pl/czujniki-cofania-park ... 44361.html ?
montego
Posty: 20
Rejestracja: 28 paź 2014, o 23:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: W-wa

Re: Tanie czujniki parkowania

Post autor: montego »

Etka pokazuje, że głośniczek montowany jest przy pasie tylnym, ewentualnie po lewej stronie wnęki na koło zapasowe (niedokładne zdjęcie). Nie ma go przy centralce.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Tanie czujniki parkowania

Post autor: elmi_k »

X
Ostatnio zmieniony 17 lip 2016, o 20:38 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
montego
Posty: 20
Rejestracja: 28 paź 2014, o 23:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: W-wa

Re: Tanie czujniki parkowania

Post autor: montego »

Passat i Superb to niby to samo a jednak różne.
synus7
Posty: 20
Rejestracja: 24 paź 2013, o 12:06
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Kontakt:

Re: Tanie czujniki parkowania

Post autor: synus7 »

Jeśli kupię takie coś http://www.iparts.pl/czesc/czujniki-par ... 81242.html to wystarczy czy trzeba dokupić coś jeszcze? No i drugie pytanie, czy to są jakieś uniwersalne czujniki czy lepiej kupić coś dedykowanego do SuperB (o ile w ogóle są dedykowane czujniki parkowania)?
ODPOWIEDZ