Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
zalezi
Posty: 392
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Sdss pisze:
zalezi pisze: 14 mar 2024, o 10:23 Chociaż niestety znając siebie to na ostatniej prostej mogę „obsrać zbroję” i pewnie padnie na Superba.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na stronie AR dalej jest 101 % zapomnieli zaktualizować ?
Ponoć już nie ma. A jak chciałeś promo leasing to był dużo mniejszy rabat na Stelvio.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

Wszystkie drogi prowadzą do VAGa jak chce się wszystko w jednym ;)
zalezi
Posty: 392
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Golf faktycznie za ciasny. Odpada. Zostaje na placu boju Superb i Arteon, ale VW z 35 tys droższy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

zalezi pisze: 19 mar 2024, o 18:27 Golf faktycznie za ciasny. Odpada. Zostaje na placu boju Superb i Arteon, ale VW z 35 tys droższy.
Arteon chociaż ma w miarę sensowne zawieszenie.
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 105
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: StRaDiVaRiUs »

zalezi pisze: 19 mar 2024, o 18:27 Golf faktycznie za ciasny. Odpada. Zostaje na placu boju Superb i Arteon, ale VW z 35 tys droższy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wyłącz wewnętrznego sknerę i bierz Arteona. Na pewno nie będzie gorszy od Superba.
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

Arteona to wypadałoby R skoro jest, ale to już dużo więcej od Superba niestety ;)
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Arteonem koniecznie jazda próbna z autostradowymi prędkościami. Szyby bezramkowe są piękne, ale potrafią szumieć i jest zauważalnie głośniej niż w zwykłych modelach.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Nic takiego nie zauważyłem. Hałas podobny jak w Superbie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
pawels
Posty: 18
Rejestracja: 19 mar 2016, o 23:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pawels »

A jak teraz wygląda ACC w Arteonie? 3 lata temu był to problem:



od ok. 3 minuty zaczyna mówić o ACC (ok. 5:30 mówi, że na autostradzie wychamował bez powodu do 40 km/h)

Czy teraz jest jakiś inny układ/oprogramowanie ACC? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie?
komoornik
Posty: 1026
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

Nie ma znaczenia Arteon, Superb czy dowolnne inne auto MQB. W każdym takim aucie z predykcyjnym ACC auto tak może się zachować.

Wszystko zależy od aktualności map + tego co sobie odczyta kamera :)

Ze swojej strony dodam że to dalej tylko "asystenci" a nie jazda autonomiczna, czasem trzeba zrobić override pedałem gazu i tyle.
pawels
Posty: 18
Rejestracja: 19 mar 2016, o 23:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pawels »

Jestem po jeździe próbnej Arteonem. Testowałem głównie systemy wspomagania, i wg mnie ACC zbyt asekuracyjnie zmniejsza prędkość ze względu na gemetrię drogi (zakręty). Poza tym mało dynamicznie rusza z zatrzymania za poprzedzającym samochodem.

Na szczęście nie zaobserwowałem zjawiska wspomnianego w filmie. Gdy gubi informacje o dopuszczalnej prędkości najpierw wyświetla ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości i łagodnie zwalnia jeżeli brak reakcji.

Użytkowników Superbów z Travel Asist High proszę o podzielenie się wrażeniami jak to działa w Skodzie.

Chałas w środku przy prędkości atostradowej porównywalny z Superbem, ale wydaje się stabilniejszy (to do porównania przy dłuższej eksploatacji).

Najsłabszym punktem jest cena 15-16 tysięcy które trzeba dopłacić za pełen pakiet skórzany, żeby mieć fotele z funkcją pamięci (samochód za 200k+ z ręcznym ustawianiem foteli wygląda słabo, trochę rekompensuje opcja masażu która w przeciwienstwie do skody nie wymaga pakietu skórzanego).
komoornik
Posty: 1026
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

Tak jak już wspomniałem wcześniej - nie doszukuj się różnić w Travel Assist pomiędzy Superbem a Arteonem, bo nie ma prawa ich być.

Zjeździłem kawałaczek świata Superbem (byłem w Turcji czy Maroko) bardzo mocno korzystając z predykcyjnego tempomatu i osobiście uważam że spisał się bardzo dobrze, mogłem jechać przez wiele godzin głównie zajmując się obsługą samej kierownicy.

Co do ruszania - można to trochę zmienić poprzez tryby jazdy lub ustawienia samego ACC jeśli trybów jazdy nie ma. Ja za to ze swojej strony muszę dodać że pod tym kątem np. systemy Professional w BMW wręcz mi się nie podobają - tam reakcje są dużo bardziej żywe ale w praktyce oznacza to głównie znacznie mniejszą płynność jazdy (i nie udało mi się zmienić zachowania ACC trybami jazdy).
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

pawels pisze: 25 mar 2024, o 23:30 Jestem po jeździe próbnej Arteonem. Testowałem głównie systemy wspomagania, i wg mnie ACC zbyt asekuracyjnie zmniejsza prędkość ze względu na gemetrię drogi (zakręty). Poza tym mało dynamicznie rusza z zatrzymania za poprzedzającym samochodem.

Na szczęście nie zaobserwowałem zjawiska wspomnianego w filmie. Gdy gubi informacje o dopuszczalnej prędkości najpierw wyświetla ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości i łagodnie zwalnia jeżeli brak reakcji.

Użytkowników Superbów z Travel Asist High proszę o podzielenie się wrażeniami jak to działa w Skodzie.

Chałas w środku przy prędkości atostradowej porównywalny z Superbem, ale wydaje się stabilniejszy (to do porównania przy dłuższej eksploatacji).

Najsłabszym punktem jest cena 15-16 tysięcy które trzeba dopłacić za pełen pakiet skórzany, żeby mieć fotele z funkcją pamięci (samochód za 200k+ z ręcznym ustawianiem foteli wygląda słabo, trochę rekompensuje opcja masażu która w przeciwienstwie do skody nie wymaga pakietu skórzanego).
ACC ma 3 tryby.
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

pawels pisze: 21 mar 2024, o 19:33 od ok. 3 minuty zaczyna mówić o ACC (ok. 5:30 mówi, że na autostradzie wychamował bez powodu do 40 km/h)

Czy teraz jest jakiś inny układ/oprogramowanie ACC? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie?
Ja po prostu wyłączyłem hamowanie automatyczne oraz informację dźwiękową. Mnie w zupełności wystarcza informacja na ekranie, że ograniczenie prędkości zmieniło się na "X", nie potrzebuję aby ACC za mnie hamował.
komoornik
Posty: 1026
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

Uwaga, szach mat @zalezi kupuje jednak BMW.
ODPOWIEDZ