Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
zalezi
Posty: 407
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Takim jedynym autem, które da frajdę, piękny dźwięk silnika, dobre osiągi i porządną resztę to M340i. Ale cena 290 tys po rabacie to dużo + zwykły, nie promocyjny leasing determinują duże koszta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

zalezi pisze:Nie no, uczciwie pisząc to Tesla rozjebała system doszczętnie modelem 3 Performance. Serio. Osiągi na miarę BMW M3, a cena 218k + brak kosztów typu przegląd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hmm. Na stronie tesli jest 244900 pln.

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
komoornik
Posty: 1040
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

Zapewne skrót myślowy że taka cena z dotacją.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

No tak - kumam teraz.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4032
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: piramida »

Wszystkie te mocne fury szybko się znudzą, poza tym łatwo stracić prawko, jak się tym na codzień lata :lol: Więc chyba nie ma się co podniecać mega osiągami, tylko brać pod uwagę inne aspekty dupowozu ;-)
artho
Posty: 1123
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Kylo125 pisze: 24 kwie 2024, o 11:49 Jeszcze nawiązując do zasięgu to w superbie dieslu 1000km to naprawdę nic. Akurat dziś żona tankowała i dostałem taką fotkę. 8-)
Obrazek
Jako, że ostatnie tygodnie ciągle tankuję swojego Superba od pustego baku do pełna praktycznie co 2-3 dni to wrzucam dzisiejszy wynik niemal pustego baku, także ekran "od zatankowania". Superb 3 facelift 2021, 2.0 TSI 280KM 90% trasy (trasy mieszane, szybkie oraz wolne).

Ten wynik (czyli przejechanie 700km na baku) raczej uznaję, za niezły dla tego silnika, napędu i wersji wyposażenia. Na pewno nie rekordowo wysoki bo w samej trasie i to najlepiej na zachodzie robię ponad 800km ale nadal ten wynik uznaję za dość dobry. 1000km tym samochodem nigdy mi się nie udało. W mieście przejeżdżam bliżej 500km.

Obrazek
Awatar użytkownika
paulus
Posty: 151
Rejestracja: 22 sie 2011, o 14:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: marlej108
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: paulus »

komoornik pisze: 25 kwie 2024, o 15:31 Zapewne skrót myślowy że taka cena z dotacją.
Bzdury.

To jest cena PRZED DOTACJĄ.
Nowa Tesla Model 3 Performance (3,1 s do setki - prowadzilem Y Performance z 3,7 do setki - coś niesamowitego a co zabawne jakis kolezka w BMW (ci zawsze widac chca...) mial zamiar sie poscigac, po pierwszym odstawieniu totalnie, drugi raz juz nie probowal. Wiec IMO - Tesla Performance daje rade wlasciwie prawie wszystkiemu na drogach... jak ktos ma taka ochote, ale tez mozna jechac grzecznie.

W kazdym razie od tej ceny kupujac na firme odejmuje sie (albo na karte duzej rodziny) 27.000 = 218.000 zł brutto minus... polowa albo i caly VAT (jak kto sie rozlicza). Nie ma cenowo w tej chwili lepszego auta jesli chodzi o moc i przyspieszenie.

Zreszta jak mam byc szczery - czaje sie na Y Performance jak bedzie po fl.
artho
Posty: 1123
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Patrzył ktoś ostatnio na leasingi w Audi? A5 za 260k PLN wychodzi rata 2500zł brutto przy wkładzie własnym 10%... 😆 prawda to?
paulus pisze: 29 kwie 2024, o 13:05Wiec IMO - Tesla Performance daje rade wlasciwie prawie wszystkiemu na drogach... jak ktos ma taka ochote, ale tez mozna jechac grzecznie.
Nie "prawie". Dzisiaj i w Polsce na sprincie do setki to Model 3 Performance praktycznie każdemu pokaże tylne światła.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Może i pokaże, ale co z tego jak nad morze, czy do Chorwacji będzie jechał razem z tirami.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Kylo125
Posty: 200
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kylo125 »

paulus pisze: 29 kwie 2024, o 13:05
komoornik pisze: 25 kwie 2024, o 15:31 Zapewne skrót myślowy że taka cena z dotacją.
Bzdury.

To jest cena PRZED DOTACJĄ.
Nowa Tesla Model 3 Performance (3,1 s do setki - prowadzilem Y Performance z 3,7 do setki - coś niesamowitego a co zabawne jakis kolezka w BMW (ci zawsze widac chca...) mial zamiar sie poscigac, po pierwszym odstawieniu totalnie, drugi raz juz nie probowal. Wiec IMO - Tesla Performance daje rade wlasciwie prawie wszystkiemu na drogach... jak ktos ma taka ochote, ale tez mozna jechac grzecznie.

W kazdym razie od tej ceny kupujac na firme odejmuje sie (albo na karte duzej rodziny) 27.000 = 218.000 zł brutto minus... polowa albo i caly VAT (jak kto sie rozlicza). Nie ma cenowo w tej chwili lepszego auta jesli chodzi o moc i przyspieszenie.

Zreszta jak mam byc szczery - czaje sie na Y Performance jak bedzie po fl.
Sam piszesz wielkimi literami że cena przed dotacją, a po chwili że po odjęciu 27 tysięcy to cena wychodzi 218k. Chyba nie możesz się zdecydować :D
Enriquez pisze: 29 kwie 2024, o 13:55 Może i pokaże, ale co z tego jak nad morze, czy do Chorwacji będzie jechał razem z tirami.
Sporo jeżdżę eskami i jak jadę grzecznie 130 licznikowe to co raz częściej zdarza się że taka Tesla jedzie szybciej i mnie łyka.
Na chwilę obecną gdybym kupował auto to chyba byłaby to ta trójka performance.
Co prawda sporo jeżdżę w trasach i tu superb z dieslem mnie rozpieszcza, ale korci mnie spróbować.
Sdss
Posty: 535
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

A6 daj 20% rabatu za 250-300 można wyjechać sensowna wersja.
zalezi
Posty: 407
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Tak, wszyscy co tydzień jeżdżą do Chorwacji. No bez jaj.
Do Chorwacji bym leciał samolotem, a nie spędzał 18h w aucie w jedną stronę. Ale musimy się jeszcze jako społeczeństwo nauczyć szanować swój czas na wakacje.
Tesla osiągami i ceną odstawia wszystko, robi co chce z konkurencją.
Tylko niestety sporo traci na wartości, bo Elon co pół roku mocno obniża ceny, no i jak ktoś sporo jeździ to się ona nie sprawdzi patrząc na nasza infrastrukturę.
Ja bym bardzo chciał Y Perf po lifcie jak pewnie w ciągu roku nastąpi. Gdybym tylko mógł ją ładować w garażu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
anastazyy
Posty: 398
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

Kylo125 pisze:
paulus pisze: 29 kwie 2024, o 13:05
komoornik pisze: 25 kwie 2024, o 15:31 Zapewne skrót myślowy że taka cena z dotacją.
Bzdury.

To jest cena PRZED DOTACJĄ.
Nowa Tesla Model 3 Performance (3,1 s do setki - prowadzilem Y Performance z 3,7 do setki - coś niesamowitego a co zabawne jakis kolezka w BMW (ci zawsze widac chca...) mial zamiar sie poscigac, po pierwszym odstawieniu totalnie, drugi raz juz nie probowal. Wiec IMO - Tesla Performance daje rade wlasciwie prawie wszystkiemu na drogach... jak ktos ma taka ochote, ale tez mozna jechac grzecznie.

W kazdym razie od tej ceny kupujac na firme odejmuje sie (albo na karte duzej rodziny) 27.000 = 218.000 zł brutto minus... polowa albo i caly VAT (jak kto sie rozlicza). Nie ma cenowo w tej chwili lepszego auta jesli chodzi o moc i przyspieszenie.

Zreszta jak mam byc szczery - czaje sie na Y Performance jak bedzie po fl.
Sam piszesz wielkimi literami że cena przed dotacją, a po chwili że po odjęciu 27 tysięcy to cena wychodzi 218k. Chyba nie możesz się zdecydować :D
Enriquez pisze: 29 kwie 2024, o 13:55 Może i pokaże, ale co z tego jak nad morze, czy do Chorwacji będzie jechał razem z tirami.
Sporo jeżdżę eskami i jak jadę grzecznie 130 licznikowe to co raz częściej zdarza się że taka Tesla jedzie szybciej i mnie łyka.
Na chwilę obecną gdybym kupował auto to chyba byłaby to ta trójka performance.
Co prawda sporo jeżdżę w trasach i tu superb z dieslem mnie rozpieszcza, ale korci mnie spróbować.
Mit Tesli które jeżdżą za tirami chyba wziął się z tych wszystkich beznadziejnych testów na YT jak przejechać do Berlina bez ładowania etc.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

zalezi
Posty: 407
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

artho pisze:Patrzył ktoś ostatnio na leasingi w Audi? A5 za 260k PLN wychodzi rata 2500zł brutto przy wkładzie własnym 10%... Obrazek prawda to?
paulus pisze: 29 kwie 2024, o 13:05Wiec IMO - Tesla Performance daje rade wlasciwie prawie wszystkiemu na drogach... jak ktos ma taka ochote, ale tez mozna jechac grzecznie.
Nie "prawie". Dzisiaj i w Polsce na sprincie do setki to Model 3 Performance praktycznie każdemu pokaże tylne światła.
Nie dawaj się nabierać na baner na Facebooku, patrz na konkretny leasing od Audi. Mają albo leasing tradycyjny ( zazwyczaj rynkowy ), albo Audi Percect Lease ( tani procentowo i najczęściej z bardzo dużym wykupem ), ale liczony od ceny katalogowej. Więc dopytaj dealera to policzy taki, jak potrzebujesz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
komoornik
Posty: 1040
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

paulus pisze: 29 kwie 2024, o 13:05
komoornik pisze: 25 kwie 2024, o 15:31 Zapewne skrót myślowy że taka cena z dotacją.
Bzdury.

To jest cena PRZED DOTACJĄ.
Nowa Tesla Model 3 Performance (3,1 s do setki - prowadzilem Y Performance z 3,7 do setki - coś niesamowitego a co zabawne jakis kolezka w BMW (ci zawsze widac chca...) mial zamiar sie poscigac, po pierwszym odstawieniu totalnie, drugi raz juz nie probowal. Wiec IMO - Tesla Performance daje rade wlasciwie prawie wszystkiemu na drogach... jak ktos ma taka ochote, ale tez mozna jechac grzecznie.

W kazdym razie od tej ceny kupujac na firme odejmuje sie (albo na karte duzej rodziny) 27.000 = 218.000 zł brutto minus... polowa albo i caly VAT (jak kto sie rozlicza). Nie ma cenowo w tej chwili lepszego auta jesli chodzi o moc i przyspieszenie.

Zreszta jak mam byc szczery - czaje sie na Y Performance jak bedzie po fl.
Niech będzie że bzdury :roll:

Po czym jednak potwierdzasz to co napisałem - czyli że wychodzi 218k po odjęciu dotacji od ceny z konfiguratora :?
ODPOWIEDZ