iPhone nie łaczy się przez bluetooth z zestawem głośno mówia

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
olekab
Posty: 10
Rejestracja: 11 paź 2013, o 15:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Olek
Lokalizacja: Szczecin

Re: iPhone nie łaczy się przez bluetooth z zestawem głośno m

Post autor: olekab »

Ja byłem w ASO i powiedzieli mi ze trzeba wymienić sterownik bo mieli kiedyś taki przypadek ale klient zrezygnował bo koszt sterownika podobno wynosi 4000 zł:(.moze znajda jakieś rozwiazanie inne to wtedy będę działał.
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: iPhone nie łaczy się przez bluetooth z zestawem głośno m

Post autor: grzesiu26 »

Całkiem ich w tym ASO poj#$$ło !
Pewnie dali cenę zaporową żeby klient zrezygnował bo nie potrafią tego zrobić, albo nie wiedzą co w ogóle jest do zrobienia !
olekab
Posty: 10
Rejestracja: 11 paź 2013, o 15:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Olek
Lokalizacja: Szczecin

Re: iPhone nie łaczy się przez bluetooth z zestawem głośno m

Post autor: olekab »

Sadzę że masz rację, w moim przypadku to na wyświetlaczu pokazuje się iPhone 5 czyli system widzi telefon ale po potwierdzeniu nie łączy się z telefonem i podaje komunikat że telefon jest niekompatybilny z urządzeniem.
Trochę to irytujące, że samochód z wyższej klasy którym Skoda się chwali nie ma możliwości update oprogramowania.
To samo mam ze skrzynia biegów DSG 7 w benzynie , przy zmianie biegów np. przy jeździe po bruku słychać metaliczne dźwięki (wewnątrz w kabinie tego nie słychać ale przy opuszczonej szybie jest to słyszalne ) tak jak by coś w środku było obluzowane. Wymogłem w ramach przedłużonej gwarancji wymianę skrzyni na nową i jest to samo.Kombinują kolejnymi aktualizacjami oprogramowania skrzyni coś z tym zrobić ale to jest podobno znany problem w VW w skrzyniach "suchych"
A tak auto jeździ dobrze ,skrzynia zmienia biegi prawidłowo jak to się "zbiera się" ale problem jest.
Pozdrawiam
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: iPhone nie łaczy się przez bluetooth z zestawem głośno m

Post autor: rezon »

olekab pisze: Uwazam tez za rzecz ponizej krytyki ze Skoda najlepiej sprzedajaca sie marka wPolsce wypuszcza auta wyposazone za dodatkowa kase w zestawy glosno-mowiace bez mozliwosci aktualizacji, a co wiecej brak mozliwosci wgrania do ekranu z funkcjami polskiego menu :(.
.....
Znacznie bardziej renomowane marki robią dokładnie tak samo, na dodatek oferowane fabrycznie BT działają znacznie gorzej niż skodowski. I nie mam na myśli żadnej marki europejskiej. Najgorszy zestaw BT, jaki używałem to ori Mitsubishi.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: iPhone nie łaczy się przez bluetooth z zestawem głośno m

Post autor: szms »

Taka mała dygresja... i żarcik...
Olek!
Nowy ajfon to do E-klassy pasuje, a nie do SII, więc nie wymagaj za dużo. :mrgreen: :mrgreen:
Cena robi swoje i trzeba sobie zdać sprawę, że nie tylko ceną SII się różni od luksusowych limuzyn.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: iPhone nie łaczy się przez bluetooth z zestawem głośno m

Post autor: Zaj007 »

Ten problem ze skrzynią jest powszechny.

A ja się ostatnio zastanawiałem, czy moduł dokupić... :roll:
Obrazek
olekab
Posty: 10
Rejestracja: 11 paź 2013, o 15:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Olek
Lokalizacja: Szczecin

Re: iPhone nie łaczy się przez bluetooth z zestawem głośno m

Post autor: olekab »

Jeszcze odnośnie skrzyni DSG , mam auto 4 lata i obawiam się o żywotność tej skrzyni, żeby sie nie okazało że jak mi sie skończy dodatkowa gwarancja to skrzynia padnie.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: iPhone nie łaczy się przez bluetooth z zestawem głośno m

Post autor: sjak »

szms pisze:Nowy ajfon to do E-klassy pasuje, a nie do SII, więc nie wymagaj za dużo. :mrgreen: :mrgreen:
Cena robi swoje i trzeba sobie zdać sprawę, że nie tylko ceną SII się różni od luksusowych limuzyn.
Zaj007 pisze:Ten problem ze skrzynią jest powszechny.
olekab pisze:Jeszcze odnośnie skrzyni DSG , mam auto 4 lata i obawiam się o żywotność tej skrzyni.
Ale łosssssoo chozzzi? :shock:
Ten spam nawet mnie przerósł. I to w czyim wykonaniu :lol:
adeks
Posty: 32
Rejestracja: 24 sie 2011, o 08:44
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: iPhone nie łaczy się przez bluetooth z zestawem głośno m

Post autor: adeks »

Widzę, że trochę wyjaśnień trzeba odnośnie zestawów głośnomówiących:
Bodajże do MY 2010 były dwa rodzaje głośnonówiących:
GSM II - jest to zestaw, który powinien pracować właściwie z każdym telefonem. Działa on zasadzie zwykłej słuchawki BT. Cechy charakterystyczne to pojawiający się gong po połączeniu i rozłączeniu telefonu. Na columbusie nie ma przycisku SOS. Sterownik pod fotelem pasażera bez podłączonej anteny.
GSM III - Zwany również Premium. Do 2010 roku te zestawy obsługiwały jedynie telefony, które w BT posiadały profil rSAP. Chodzi o to, że telefon udzielał dostępu do karty SIM poprzez BT. Po podłączeniu telefonu następowało wylogowanie telefonu z sieci, przejęcie karty SIM poprzez BT i zalogowanie zestawu do sieci. Ten zestaw jest właściwie samodzielnym telefonem ale bez fizycznego gniazda na SIM. Profile rSAP posiadały głównie: starsze Nokie, Samsungi. Posiadały to również telefony HTC z Windows Mobile. Inne telefony nie mają możliwości współpracy z tym zestawem. Coś słyszałem, że telefony z Androidem mogą z tym współpracować ale trzeba zakupić jakąś aplikację. IPhony Oryginalnie nie mają takiej możliwości. Kiedyś robiłem jailbreka i jest wtedy aplikacja to obsługująca ale nie działało wtedy transfer kontaktów do samochodu. Cechy charakterystycznie to widoczne podłączenie anteny do zestawu pod siedzeniem pasażera i przycisk SOS na Columbusie. Ten zestaw bez telefonu może zadzwonić na 112 (antena na dachu).

Od MY2011 Zestawy Premium obsługują telefony z rSAP jak i bez.

Przydatne linki:
http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.p ... +bluetooth
http://www.jens-david-consulting.com/en ... pserver-en
http://iphone-rsap.com/

Jeżeli jakieś pytania to pytajcie.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: iPhone nie łaczy się przez bluetooth z zestawem głośno m

Post autor: Enriquez »

zajrzeć pod fotel, odczytać numer sterownika i następnie porównać z tabelką, z czym mamy u siebie do czynienia:

http://www.sovag.fr/index.php/marque-vw ... -bluetooth
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
mdrozd
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 14:03
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Polska

Re: iPhone nie łaczy się przez bluetooth z zestawem głośno m

Post autor: mdrozd »

Witam,

Który model sterownika BT będzie kompatybilny z Superb II '2010 oraz będzie najlepiej działał z iPhone 5S (HFP oraz A2DP) ?

Aktualnie posiadam 5N0 035 730 C, ale z tego co widzę, ten który posiadam raczej nie będzie działał. Pomyślałem zatem o wymianie modułu na inny (nawet jeżeli byłby to II a nie III). Pytanie tylko który z modułów (symbol) wybrać, aby zachować najwięcej funkcji (HFP, A2DP, wyświetlanie MaxiDOT, itp).

pozdr.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: iPhone nie łaczy się przez bluetooth z zestawem głośno m

Post autor: Enriquez »

3C8035730D
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5813
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: iPhone nie łaczy się przez bluetooth z zestawem głośno m

Post autor: pab567 »

Enriquez pisze:3C8035730D
Potwierdzam... a jak się odgryziesz od nadgryzionego jabłka (ewentualnie jailbraek się kłania) to nawet WiFi postawisz w samochodzie...
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPhone nie łaczy się przez bluetooth z zestawem głośno m

Post autor: Camillinhio »

Odgryźć się od jabłka to często ciężka sprawa. Dla większości przekonanych użytkowników to prawie religia ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: iPhone nie łaczy się przez bluetooth z zestawem głośno m

Post autor: Misiek Fisiek »

Są nawet takie świry co naklejkę se na auto przyklejajo ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ