S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Etranger
Posty: 51
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 15:55
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: Etranger »

Nalezy znalezc w zestawie narzedzi takie male koleczko z haczykiem, zaczepic o oprawke I energicznie pociagnac, zarowka wychodzi bez problemow.

Nie nalezy NIGDY ciagnac za zadne kable, to grozi porazeniem elektrycznym I zagraz Twojemu zdrowiu albo nawet zyciu.

Pozdrowienia.

Sent from my GT-P5113 using Tapatalk
.
Awatar użytkownika
g-o-q
Posty: 233
Rejestracja: 11 paź 2013, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Sylwester
Lokalizacja: UK/East Mids

Re: Odp: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: g-o-q »

Etranger pisze:Nalezy znalezc w zestawie narzedzi takie male koleczko z haczykiem, zaczepic o oprawke I energicznie pociagnac, zarowka wychodzi bez problemow.

Nie nalezy NIGDY ciagnac za zadne kable, to grozi porazeniem elektrycznym I zagraz Twojemu zdrowiu albo nawet zyciu.

Pozdrowienia.

Sent from my GT-P5113 using Tapatalk
Wooow aż mialem ochotę skonsultować się z ulotką lub zapoznać z lekarzem... tam jest tak wielki a w dodatku stały, prąd jeszcze do tego tylko jeden biegun że chyba mnie nie zabije...
Wiem że to nie jest najlepszy sposób ale działa. Nie mam czasu się pitolić w angielskim deszczu więc pociągłem...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
trix
Posty: 151
Rejestracja: 21 mar 2014, o 15:13
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Steinkjer Norge

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: trix »

Etranger pisze: Nie nalezy NIGDY ciagnac za zadne kable, to grozi porazeniem elektrycznym I zagraz Twojemu zdrowiu albo nawet zyciu.
Goq to stojąc w deszczu w kałuży odpinałeś kabel? No wiesz..... ja bym tak nie ryzykował :lol: toż to przecież prawie 14V
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: rezon »

jedyny wyjątek dla xenona i świec zapłonowych
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: Enriquez »

świece zapłonowe w benzyniaku fajnie dają...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
miron75
Posty: 59
Rejestracja: 7 kwie 2013, o 23:19
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: napisz skąd jesteś

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: miron75 »

Przeczytałem cały wątek i dalej nie mogę wyciągnąć tej dziadowskiej żarówki. Ciągnę za przewody to mam wrażenie, że pęknie plastik odblaskowy w reflektorze, ciągnąć za plastik, obejmę żarówki też nic nie daje to samo tyczy się kręcenia. Ludzie pomocy... co robić, jak żyć?
GRG
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2014, o 11:54
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: GRG »

U mnie było podobnie, chyba dopiero za trzecim podejściem udało mi się to wyszarpnąć .. a było to rozciągnięte w czasie na parę tygodni. Może warto spróbować z przyrządem o którym mowa powyżej.
boguslawm
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2014, o 15:26
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: boguslawm »

Witam
Dołączyłem do grona osób, które postanowiły samemu wymienić żarówkę przednią prawą pozycyjną. Po pół godzinie postanowiłem poczytać to forum i instrukcje obsługi pojazdu. Bardzo podoba mi się hasło wyjąć oprawkę właśnie nie wiem jak to zrobić. Zadzwoniłem do zaprzyjaźnionego elektryka skody i w 2 minuty wymieniłem. Mam akurat biksenony w Superb II 2009 więc myślałem że na serwisie wyląduje.
Cała zabawa to posiadać szczypce pod kątem ok 90 stopni i delikatnie ścisnąć oprawkę żarówki i wyciągnąć delikatnie ruszając na boki.
Nie ciągnąć palcami za przewody bo i tak nie wyjdzie a jest ryzyko wyrwania przewodów.
Później to tylko wymiana żarówki i włożenie palcami z powrotem.
Pozdrawiam.
slisman
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2013, o 11:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: slisman »

Ja odkopię - ale w celu potwierdzenia, wczoraj wymieniałem też u siebie pozycje.

Za oprawkę nie da rady, nie ma miejsca żeby złapać i przyłożyć odpowiednio dużo siły, więc trzeba było za kable. Cała operacja zajmuje 2 minuty :P (wymieniałem po lewej stronie. Po prawej trzeba by jeszcze obudowę dolotu powietrza do filtra usunąć chyba). Żarówki pozycyjne, wbrew temu co w internecie można znaleźć to w5w , a nie jakieś tam h5w. Mam xenony i jest taka sama pozycja jak w przypadku halogenowych :P
ralton
Posty: 15
Rejestracja: 12 lut 2015, o 14:55
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 205 KM
Lokalizacja: Wrocław

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: ralton »

wczoraj wymieniałem żarówkę zajęło mi to 3 minuty, mam grube paluchy ale to żaden problem, Panowie w czym problem, łapiesz za plastikowy korpus wyciągasz wymieniasz i cześć pieśni
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: whity »

ralton pisze: Panowie w czym problem, łapiesz za plastikowy korpus wyciągasz wymieniasz i cześć pieśni
widocznie kolega zna te "kocie ruchy " ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
koral111
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2015, o 09:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: koral111 »

Potwierdzam w pełni.
Należy złapać palcami za obudowę żarówki i zdecydowanie pociągnąć.
Wychodzi bez problemów.
Banalne, ale żeby do tego dojść walczyłem przez godzinę próbując obkręcać. :D

Dzięki za rade.
Awatar użytkownika
SSII
Posty: 90
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Mateusz
Lokalizacja: CB

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: SSII »

A ja powiem tak pociagnalem za kabalki i tak wymienilem pierwsza a druga wyciagnalem poprzez zaczepienie tego srebrnego koleczka z zestawu i pociagniecie oprawki. Wszystko dziala. Ciagnąć paluchami za oprawke czy jakies inne akrobacje z nia wykonywac to mozna pomarzyc o wyciagnieciu oprawki z zarowka.
Awatar użytkownika
Wujasz
Posty: 11
Rejestracja: 10 cze 2015, o 22:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Rad3k
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: Wujasz »

No dobra chłopaki (i dziewczyny, jeśli takowe tu są) - to ja odświeżam i podbijam stawkę - strzeliła mi (tak sądzę/sądziłem) prawa żarówka do jazdy dziennej (na oko H7). Co ciekawe, co jakiś czas się włącza (najczęściej przy jeździe na wstecznym) po czym gaśnie znowu. Jest w ogóle szansa wymienić są samemu? Od góry bez szans się tam dostać. od dołu mam osłonę silnika. Od kratki - siedzi chromowana zaraza na sztywno - aż się boję mocniej szarpać, bo auto mam raptem 2 tygi... Rozkminił ktoś to?
Pytanie czy to żarówka, skoro się włącza...
=====================================================================================================================

"Racja jest jak dupa - każdy ma swoją" J. Piłsudski.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2 wymiana żarówki pozycji z przodu - pomocy

Post autor: paulus60 »

Wyświetla ci się symbol żarówki na kokpicie i po przekręceniu kluczyka w pozycję "go" komunikat o przepalonej żarówce? Jeśli nie, to żarówka jest dobra. Pewnie włącza ci się doświetlanie zakrętów jak skręcasz kierownicą. Od dziennych to nie jest H7. W instrukcji jest wykaz jakie żarówki gdzie siedzą. Jest to w dziale "Bezpieczniki i żarówki " od ok. 237 strony (może być różnica zależna od wersji instrukcji). Jest też tam dokładnie opisane jak wyjąć dolną lampę i wymienić żarówki. :-)
ODPOWIEDZ