SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: szms »

Broker89, a sprawdzałeś MDRL?
Warto, naprawdę.
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Cobrettiiii »

MDRL ?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: szms »

Też nie zamówiłeś? :shock:
zubrzyk
Posty: 427
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: zubrzyk »

Musisz zapytać w salonie o tę opcję, Pani w salonie będzie wiedziała o co chodzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Misiek Fisiek »

Cobrettiiii nie przejmuj się. Szymek każdemu serwuje swoje fantazje ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: bezduszny »

szms pisze:Też nie zamówiłeś? :shock:
Pewnie zamówił
ale może nie zwrócił na to uwagi.
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Cobrettiiii »

A dowiem się co to jest MDRL ?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
pawuo

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: pawuo »

Tez zastanawialem sie nad O3, glownie z powodu nowego 1.8 tsi i przyzwoitych rozmiarow. Zabrałem żone na jazdę próbna i na szczeście żona stanowczo stwierdziła że woli Superb2 - nie protestowałem.
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Cobrettiiii »

Takiej żony to szukać ze świecą :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Rok z Bagien
Posty: 120
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 14:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Rok z Bagien »

Fajna rozterka....nie tak dawno też ją przechodziłem.

Najpierw zamówiłem Superba Tdi 170, DSG, 4x4, Combi, a potem - jak mi zamówienie popłynęło w niebyt terminowy - zmieniłem na O III Combi 1.8 Tsi, DSG, 4x4.

Co do miejsca z tyłu to - rzecz jasna - jest go więcej w SII. Podobnie rzecz się ma z komfortem jazdy, SII jest bardziej komfortowy.
Przy Twojej konfiguracji S II będzie też wolniejszy, mniej zwrotny i bardziej pijący...

Wybór zależy od Twoich preferencji. Jednak O III ma nowsze systemy multimedialne i jest zdecydowanie bardziej funkcjonalny dla rodzin (więcej schowków np. miejsce na butelki w kieszeniach drzwi, pod fotelami przednimi).

I jeszcze jedno, ostatnio widziałem kilka nowych S II po FL i to sedanów. Powiem szczerze, jak na zdjęciach to nie wygląda, tak na żywca naprawdę robi dobre wrażenie. Na tyle dobre, że zastanowiłbym się nad taką wersją. S II po FL w sedanie sprawia wrażenie mniejszego i lżejszego niż jest w rzeczywistości.

pzdr
Popatrz jeno - rzekł Szarlej, zatrzymując się. - Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota. - cyt. A. Sapkowski
Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Cobrettiiii »

Rok z Bagien pisze:Fajna rozterka....nie tak dawno też ją przechodziłem.

Najpierw zamówiłem Superba Tdi 170, DSG, 4x4, Combi, a potem - jak mi zamówienie popłynęło w niebyt terminowy - zmieniłem na O III Combi 1.8 Tsi, DSG, 4x4.

Co do miejsca z tyłu to - rzecz jasna - jest go więcej w SII. Podobnie rzecz się ma z komfortem jazdy, SII jest bardziej komfortowy.
Przy Twojej konfiguracji S II będzie też wolniejszy, mniej zwrotny i bardziej pijący...

Wybór zależy od Twoich preferencji. Jednak O III ma nowsze systemy multimedialne i jest zdecydowanie bardziej funkcjonalny dla rodzin (więcej schowków np. miejsce na butelki w kieszeniach drzwi, pod fotelami przednimi).

I jeszcze jedno, ostatnio widziałem kilka nowych S II po FL i to sedanów. Powiem szczerze, jak na zdjęciach to nie wygląda, tak na żywca naprawdę robi dobre wrażenie. Na tyle dobre, że zastanowiłbym się nad taką wersją. S II po FL w sedanie sprawia wrażenie mniejszego i lżejszego niż jest w rzeczywistości.

pzdr

Zgadzam się z tobą chyba w każdym aspekcie.

Tylko że ostatecznie wybrałem S2 :)

Może i więcej palić będzie i nie będzie taki zrywny jak O3. Jednak nie przeszkadza mi to gdyż samochód który teraz użytkuję na codzień kotłuje od 14 do 18 litrów benzyny !!Więc nota bene wydaje na same paliwo miesięcznie 4 tys. zł .

Więc różnica spalania między 7,5 litra a 9 litrów nie robi mi żadnej różnicy.

Często używam też Volvo S60 z silnikiem 2,4 Diesel 180 km w automacie. Dzisiaj zrobiłem nim ponad 600 km i spalanie miałem w granicach 8 litrów. Jednak biorąc pod uwagę moją jazdę 140 -160 km/h to wydaję mi się nawet dobry wynik. Najciekawsze jest to że przy 130 samochod pali 6,5 litra :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
SKOREK
Posty: 119
Rejestracja: 9 cze 2013, o 07:26
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: SKOREK »

Wg mnie to nie ma porównania... Właśnie jestem na etapie przesiadania się z Octavii III Combi na Superba Combi. Za mną pierwsze 600-700 km i powiem tak... Jestem zachwycony tym autem. Jego wyciszenie, komfort podróżowania, prezencja są nie do przecenienia i sporo przewyższają O. Chociaż bardzo cenię O i stąd moje pozostanie przy marce Skoda to jednak czuć różnicę jak się już człowiek przesiądzie. Jedyną wadą jest spalanie, które jest o około 1,5-2 litra wyższe, ale dzisiaj na odcinku 50 km w moim 170 konnym czterołapie było na poziomie 5,4/100. Także jak dla mnie nie było się co zastanawiać....
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Matt »

Ty mówisz chyba o octavii II fl
Awatar użytkownika
SKOREK
Posty: 119
Rejestracja: 9 cze 2013, o 07:26
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: SKOREK »

Tak dokładnie Octavia II FL
Roger83
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warsaw

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Roger83 »

Miałem tę samą zagwozdkę :) Ale jak zacząłem doposażać O3RS w wszystko co wypada (łącznie z nowym Columbusem, o którego jeszcze ciężko z rynku wtórnego), to całość wyszła drożej niż S2 FL. A ta sama opcja silnika była brana pod uwagę (2.0 TSI DSG) - tyle, że oczywiście w O3RS 20 kucy więcej przy mniejszej wadze pojazdu...

Ale ogólnie to takie mam wrażenie, że z upływem lat, im dalej od początków mariażu Skody z VW, tym chu^%*sze są stosowane w Skodze plastiki i tapicerki. Daleko nie trzeba szukać - pierwszy Superb był jakościową dokładną kopią Pastucha. I to się czuło. Teraz ten rozdźwięk jest widoczny dużo bardziej, jakość/miękkość plastików, jakość tapicerek, nawet zapach nie jest tak premium, jak w VW.

No ale widocznie porządek musi być, nie może być Skoda zbyt Premium, bo by się Pastuchy nie sprzedawały. A z drugiej strony i tak się słabo sprzedają,
a z trzeciej strony, co to za polityka, skoro to i tak jedna grupa VAG i przecież na świetnych wynikach sprzedaży Skody cały koncern zyskuje... Schizofrenia.
ODPOWIEDZ