Wersja Active a radar / kamera cofania.

jaceq
Posty: 113
Rejestracja: 4 lip 2013, o 09:36
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Winterthur, Szwajcaria

Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: jaceq »

Witam wszystkich!

Otoz bede ogladal superB Active i z tego co widze w opisie (a w sumie czego nie widze) wynika ze nie ma w nich radaru ani kamery cofania...
Czy rzeczywiscie tak jest?

Poszperalem troche na necie, i pytanie, czy ktos dokladal kamerke cofnia u siebie?

Widze ze kamerka jest stosunkowo tania (np: http://autosystemy.istore.pl/pl/kamera- ... kolor.html), pytanie ile jest warta i czy jest legalna, jako ze podmienia sie podswietlenie tablicy...

Do tego widze na ebay dedykowane radia do superB z GPS (chinskie) za ok 350-400USD (nie patrzylem jeszcze na allegro), czy ktos tez probowal z takim wynalazkiem?

I ogolne pytanie jeszcze czy ktos wie gdzie moge znalesc liste roznic w wyposazeniu miedzy Active i Ambition w 2012 roku?
Sa sobie takie skody i roznica w cenie miedzy nimi to ok 7 000 pln... pytanie czy warto wydac wiecej...
piotrus_pan

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: piotrus_pan »

Tutaj masz o chińczykach: http://superbclub.pl/viewtopic.php?f=7&t=2559
Osobną kwestią pozostaje czas jaki uruchamia się nawigacja. Żeby nie okazało się, że po wrzuceniu wstecznego navi się jeszcze odpala. Wtedy takie rozwiązanie jest bez sensu.

Co do czujników. Nie wiem czy wersje active miały ale to też nie problem dołożyć. Nieoryginalne kosztują 300zł i są naprawdę warte ceny. Pokazuje odległość od przeszkody w centymetrach.

A tak w ogóle po co Tobie kamera? Ani nie będzie to wyświetlać lini samochodu, ani promienia skrętu.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: Big »

Wersja Active ma tylne czujniki cofania, które współpracują z fabrycznym radiem Swing (będącym na wyposazeniu każdego Superba) na którego ekranie wyświatla się sylwetka auta i kreski które pokazują gdzie znajduje się przeszkoda i jak daleko od niej jesteś. Poza sygnalizacją wizualną jest takze sygnalizacja dzwiękowa zbliżania się do przeszkody. W żadnej wersji Superba nie masz natomiast kamery cofania, nawet w najbogatszej Platinium.
P.S.
Nie ma tekiego modelu jak "superB" (super Be), bo nie było nigdy superA czy superRZ, jest za to Skoda Superb.

Róznicę w wyposażeniu pomiezy Active, a Ambition znajdziesz na stronie Skody (nadal dostepne są cenniki z wyposażeniem wersji z przed liftu), ale tak na szybko

Ambition jest bogatsze od Active o:
- Skrętne ksenony z sytsemem AFS.
- Spryskiwacze reflektorów przednich.
- Doświetlanie zakrętów.
- Regulowane na odcinku lędzwiowym przednie fotele.
- Skórzaną kierownicę.
- Parasol w specjalnym schowku w tylnych drzwiach.
- Tempomat.
- Automatycznie ściemniające się lusterko wewnętrzne.
- Czujnik deszczu.
- El. składane boczne lusterka z oświetleniem przestrzeni wokół drzwi.
- Alumy 16"
- Chromowane obwódki bocznych szyb, listwę przedniego zderzaka i tylnej klapy.
- Automatyczna klimatyzację.
- Wyświatlacz Maxi-Dot umożliwiajacy indywidualną konfiguraja parametrów auta.
- Podgrzewane przednie fotele.
itd.
Jak widzisz jest tego sporo i myslę że nawet nie ma sie nad czym zastanawiać i jeśli masz taką mozliwość, to bierz wersję Ambition.
jaceq
Posty: 113
Rejestracja: 4 lip 2013, o 09:36
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Winterthur, Szwajcaria

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: jaceq »

Wielkie dzieki za opinie.

Dzisiaj ide ogladac Active, zobacze co ona tam ma (widze po fotkach ze ma automatyczna klime).

Co do Ambition to ta ktora ogladalem nie miala xenonow... czy to byla opcja?

Im dluzej mysle tym bardziej mi sie wydaje ze juz lepiej bedzie odzalowac te ~7 tys wiecej...

EDIT: Tak patrze jeszcze dokladnie na to ogloszenie i jest w tej active niby:
tempomat (wazne dla mnie), xenony, 16 calowe kola

Myk jeszcze taki ze ona ponoc ma tylko 2200 km przejechane (tak, dwa, nie dwadziescia) a ta ambition jest drosza, 3 miesiace starsza i 26kkm ma)... Mysle ze dzisiaj bede decydowal... Mysle ze jesli rzeczywiscie jest radar parkowania
to kamery miec nie musze (mialem radar w lagunie - tylko taki z pikaniem - i to bardzo fajna sprawa)... Kusi mnie prawie nie istniejacy przebieg :) I cena wydaje sie rozsadna... pojade i zobacze :) A navi zawsze moge miec osobne (i tak mam takie ;) )
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: rezon »

piotrus_pan pisze:Tutaj masz o chińczykach: http://superbclub.pl/viewtopic.php?f=7&t=2559
Osobną kwestią pozostaje czas jaki uruchamia się nawigacja. Żeby nie okazało się, że po wrzuceniu wstecznego navi się jeszcze odpala. Wtedy takie rozwiązanie jest bez sensu.

Co do czujników. Nie wiem czy wersje active miały ale to też nie problem dołożyć. Nieoryginalne kosztują 300zł i są naprawdę warte ceny. Pokazuje odległość od przeszkody w centymetrach.

A tak w ogóle po co Tobie kamera? Ani nie będzie to wyświetlać lini samochodu, ani promienia skrętu.
Posiadany przeze mnie w Outku chińczyk obraz z kamery pokazywał niemal od razu - przed uruchomieniem całego kombajnu. Kamery w większości pokazują linie odległości, tylko fabryczne pokazują promień skrętu.
Gdyby tak mi się chciało, jak mi się nie chce grzebać na pewno dołożyłbym kamerę ;) nawet nie fabryczną.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
jaceq
Posty: 113
Rejestracja: 4 lip 2013, o 09:36
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Winterthur, Szwajcaria

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: jaceq »

Witam,

Wiec radaru jednak nie ma :(
Mimo wszystko zdecydowalem sie na nia i teraz pytanie, czy ktos dokladal oryginalne czujniki?
Chcialbym miec jak w oryginale tzn na wyswietlaczu wskazania itp... jest to zrobienia?
Jak by sie to mialo do gwarancji? (auto ma jeszcze rok gwarancji producenta...)

Jak sie ma wymiana radia na chinczyka do gwarancji??

Pozdrawam,
Jacek
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: Vedius »

Spytaj się w ASO czy jak dasz im do założenia to czy gwarancji nie stracisz :?:
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: Big »

Jaceq, rozumiem, że mówisz o aucie sprowadzonym z innego kraju, bo w Polsce Ambition miała wymienione przeze mnie powyżej elementy w wyposażeniu standardowym i to własnie o nie była bogatsza od podstawowej wersji Active.
Co więcej na polskim rynku każdy jeden Superb II ma w standarcie tylne czujki odległości.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: gachul »

e tam ASO... zabiją Cie stwierdzeniem że się nie da albo cena będzie taka że lepiej murzyna wynająć ... uderz do magika Enriqeza... on juz nie takie rzeźby robił i jest opodatkowany 3 % VATem zgłoszonym na rękodzieło artystyczne :lol:
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: Enriquez »

Gachul, jaki dowcipas się zrobił... Oczywiście czujniki jak w ori do zrobienia, tylko zastanów się nad tym, czy to się opłaca taka rzeźba zamiast zamówić Ambition i płacić ratę 200 zł wyższą i nie mieć dylematów. Za chwilę się okaże, że ksenony, że czujnik deszczu, że coś tam coś tam. Jak nie zrobisz tego samodzielnie, to koszty mogą być wyższe jak fabrycznie w komplecie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
piotrus_pan

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: piotrus_pan »

rezon pisze: Posiadany przeze mnie w Outku chińczyk obraz z kamery pokazywał niemal od razu - przed uruchomieniem całego kombajnu. Kamery w większości pokazują linie odległości, tylko fabryczne pokazują promień skrętu.
Gdyby tak mi się chciało, jak mi się nie chce grzebać na pewno dołożyłbym kamerę ;) nawet nie fabryczną.
Hmm czyli kamera w jakiś sposób ma zakodowane wymiary samochodu czy jak?
jaceq
Posty: 113
Rejestracja: 4 lip 2013, o 09:36
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Winterthur, Szwajcaria

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: jaceq »

Enriquez pisze:Gachul, jaki dowcipas się zrobił... Oczywiście czujniki jak w ori do zrobienia, tylko zastanów się nad tym, czy to się opłaca taka rzeźba zamiast zamówić Ambition i płacić ratę 200 zł wyższą i nie mieć dylematów. Za chwilę się okaże, że ksenony, że czujnik deszczu, że coś tam coś tam. Jak nie zrobisz tego samodzielnie, to koszty mogą być wyższe jak fabrycznie w komplecie.
Hej,

Mowimy o aucie uzywanym w wersji Active ale z dodatkami, xenony juz sa :) czujnik deszczu jakos mnie nie kreci (mialem w poprzenim samochodzie i bywal wkurzajacy).
Co mnie wlasnie boli poki co to brak tego radaru...

Ogolne nie mieszkam w Polsce ale bede tam we wrzesniu, to moze cos by sie dalo wykombinowac...

Kolego Enriquez, czy mozesz mi zatem poradzic co do czujnikow jaka duza jest to rzezba?

Pozdrawiam,
Jacek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: rezon »

piotrus_pan pisze:
rezon pisze: Posiadany przeze mnie w Outku chińczyk obraz z kamery pokazywał niemal od razu - przed uruchomieniem całego kombajnu. Kamery w większości pokazują linie odległości, tylko fabryczne pokazują promień skrętu.
Gdyby tak mi się chciało, jak mi się nie chce grzebać na pewno dołożyłbym kamerę ;) nawet nie fabryczną.
Hmm czyli kamera w jakiś sposób ma zakodowane wymiary samochodu czy jak?
w większości kamery są dedykowane - to żaden problem zakodować dodatkowe linie na stałe. zresztą dokładność tego jest średnia - jak na obiektyw wielkości guzika od koszuli przystało. Nie odróżnisz różnicy szerokości o 5 czy 15 cm. Linie pokazują bardziej odległości niż szerokość. Zawsze i tak patrzyłem na lusterka boczne, a kamera była świetna do parkowania na cm (widać krawędź zderzaka), wtedy kiedy czujniki już tylko piszczą oraz wyjeżdżania z rzędu samochodów do tyłu - obraz widzi wcześniej niż kierowca. Fabryczne (przynajmniej Q7) współpracują również z czujnikiem skrętu koła kierownicy i pokazują w miarę dokładnie trajektorię ruchu. Trzeba pamiętać również o zniekształceniach - to w końcu obiektyw o ogniskowej ok. 16mm, więc "prostych" nie ma.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
jaceq
Posty: 113
Rejestracja: 4 lip 2013, o 09:36
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Winterthur, Szwajcaria

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: jaceq »

A tak jeszcze w temacie kamery myslalem, jak to jest z legalnoscia?

Widze ze wiekszosc kamer podmienia sie za lampke cofania... i one tez maja jakas lampke, to pewnie i musi byc na to jakas homologacja... nie?

Ogolnie rozwiazania z kamera dla mnie bylo by spoko (wiaze sie z wymana radia ale to jest ok) tylko nie chce miec problemow typu przeglad...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: rezon »

nigdy nie spotkałem się, żeby ktoś miał problemy z przeglądem z powodu innej niż ori lampy oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Jak przechodzą czerwone kierunkowskazy, ksenony bez sprysków, itd.. to aż dziwne byłoby żeby ktoś przyczepił się lampy oświetlenia. Ale jakieś tam homologacje mają.
Zawsze możesz wpakować kamerę np. w ramce tablicy, wtedy już w ogóle nie ma problemów z podświetleniem.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ