Mapy do amundsen +

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: sko89 »

Dzięki za wsparcie czekaniem. :mrgreen:
Maverick

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: Maverick »

sko89 pisze:Wszyscy wiedzieli, że trzeba płacić. Ale tylko frajerzy płacą:)))) Nic się nie martw, zmienimy to:))
Ja sie niczym, w porownaniu do Ciebie, w tej materii nie martwie. Chce placic, stac mnie na to, niech maja :lol: A jak wywalczysz dla wszystkich darmowe aktualizacje, to dla przykladu jeszcze Ci odpale rownowartosc aktualizacji. Stratny nie bede ;-) A Ty bedziesz prawdziwy gosciuwa :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: szms »

Maverick, rozumiem o co Ci chodzi...

ale sam fakt płacenia za taką czynność to chore.
To powinno chociażby być darmowe, żeby przyciągać klienta do serwisu - wymiana oleju, a przy okazji aktualizacja. Dużo osób pewnie chociażby z tego względu podjechałoby ;)

Tu nie chodzi o to czy kogoś stać czy nie, ale o sam fakt naciągania... ;)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: rezon »

sko89 pisze:Wszyscy wiedzieli, że trzeba płacić. Ale tylko frajerzy płacą:)))) Nic się nie martw, zmienimy to:))
rozumiem, że gdybyś był programistą i pisał takie programy to też uważałbyś, że tylko frajerzy płacą za twoją pracę? Przed zakupem wiedziałem, że aktualizacja kosztuje ponad 1kzł i od początku brałem pod uwagę równoległe korzystanie z AM - płacę im abonament od kilkunastu lat. Wiesz, niektórzy mają takie hobby, żeby płacić za cudzą pracę, a nie po prostu ją kraść i nazywać tych co nie kradną frajerami.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: szms »

Kwestia tańszej aktualizacji to nie oznaka oszukania jednej czy drugiej strony. Tylko rzeczowe podejście do tematu - aktualizacja nie wymaga tyle nakładu pracy to raz, a dwa te aktualizacje często są fikcyjne, bo się okazuje, że dróg akurat którymi chcemy jechać... nie istnieją. To raz.


A dwa... czy tak samo mówiłeś odnośnie rabatu na auto?

Wg tej teorii nie powinno się frajersko zjeżdżać 20%. Mechanicy, ludzie zatrudnieni w fabryce też na to pracują i dzięki tylu rabatom ich pensje także nie są wysokie. Można sobie imaginować rzeczywistość dowolnie.


Tutaj wystarczy zdrowy rozsądek i odpowiedni stosunek ceny do otrzymywanego produktu.


;)
Maverick

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: Maverick »

Szymek, ale co innego jest negocjowac cene przed kupnem, a co innego plakac, ze jest drogo, jesli wiedzialo sie z gory na co sie piszemy.

Twoj pomysl o 'darmowych' aktualizacjach podczas przegladu moze jest nawet sensowny. Producenci zarobia na czyms innym (olej trudniej ukrasc niz soft), nie ma tez kradziezy (albo jest ich mniej).

Ale nawet jesli z naszej perspektywy sprzedajacy wykazuje sie brakiem zdrowego rozsadku, to powinien to byc bardziej jego problem, niz moj ;-) A sily rynkowe zrobia reszte.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: szms »

Ja tam mam wygilane i tak wolę korzystać z Yanosika, który dodatkowo mi ratuje dupę.

No o tym mówię, że to powinien być "gratisik/rabacik od szefuncia serwisu" za przyjazd na przegląd... aktualizacja nawet nie za darmo, ale coś w rozsądnych pieniądzach... kupując to auto i tak kilkukrotnie już przepłaciłeś za tę navi :D

To jest po prostu dymanie klienta, ja inaczej na to nie patrzę i to jeszcze w tak budżetowych markach... ;)

Bo my płacąc tyle siana nie mieliśmy kilku polskich zwrotów... kto tu kogo za frajera ma? 8-)
A tak a propos doceniania pracy programisty to skoda już w ogóle pokazuje gdzie nas ma, bo sprzedając tyle aut i mając taką popularność w kraju przez tyle lat nie miała języka polskiego w komputerze pokładowym? To jest 100000 razy prostsze niż te aktualizacje mapy :D
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: rezon »

negocjowanie rabatu to uzgadnianie przed zakupem - sprzedawca nie musi go dać, ja nie muszę kupić samochodu. Ceny aktualizacji były i są znane. Nikt nikogo nie zmusza do aktualizacji. Jak będą za darmo to super - ale to producent decyduje, że mu się to jednak opłaci bo zarobi na czym innym. Ale hasła typu Ci co nie kradną to frajerzy to jakoś nie moje klimaty.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: szms »

ceny auta też są znane, a pisanie po handlarzach i wyciskanie z nich złotówy do ostatniej kropli jest całkiem spoko.

8-)

ja tylko się droczę i pokazuję drugą stronę. Każdy może manipulować w swoją stronę. :lol: 8-)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: Misiek Fisiek »

Generalnie sens kupowania navi jest dyskusyjny. W aucie z salonu bym nie brał. Zamiast tego ładnie zamocowany tablet za max 1000 zł z porządnym gpsem i jakimś programem do nawigacji, nawet yanosikiem. Wychodzi taniej, jest dowolność wyboru softu i do tego aktualizacje na bieżąco z netu.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Maverick

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: Maverick »

Tylko nie kazdy lubi te kable, ladowarki i zwiazane z tym zabawy. Ale jesli komus to nie przeszkadza, ma to sens.
ik26
Posty: 215
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: ik26 »

Ja jak kupowałem to święcie byłem przekonany że w okresie gwarancji aktualizacja jest darmowa. Ale to tylko moja wina bo nie pytałem i dobrze mi i dobrze mi tak. A z drugiej strony mam abonament na auto mapę i wiem za co płacę, poi, trafic ostatnio numeracja domów w małych wioskach itd. A navi w amundsenie to powinni bez obrazy za 1 zł dawać.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: rezon »

szms pisze:ceny auta też są znane, a pisanie po handlarzach i wyciskanie z nich złotówy do ostatniej kropli jest całkiem spoko.

8-)
ja tylko się droczę i pokazuję drugą stronę. Każdy może manipulować w swoją stronę. :lol: 8-)
nie musisz kupować, ani negocjować. Nikt Cię nie zmusza. BTW nie wyciskałem ostatniej złotówy. Osiągnąłem zamierzony cel i tyle, na pewno IA coś zostało ;) Negocjowałem raptem z trzema dealerami dwóch różnych marek. A nawet gdybym pisał do wszystkich i negocjował ostatnią złotówkę, to nijak się to ma do zwykłej kradzieży, jaką jest łamanie zabezpieczeń i ściąganie z neta. Jeszcze jak ktoś ma prywatne autko, nie zarabia nim, to jeszcze jakoś rozumiem, chociaż nie pochwalam. Ale jak robi ktoś do służbowego, którym zarabia - to chyba może się obejść bez kradzionych mapek. Niech sobie kupi navi w Biedronce - będzie taniej jak ori. Jak ktoś jest biedny to ma kraść Mercedesa, bo go nie stać na zakup? A Ci co kupują Ferrari to frajerzy, bo mogliby sobie ukraść?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: szms »

Dokładnie tak jak piszesz. :D
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Mapy do amundsen +

Post autor: Misiek Fisiek »

Ale trochę przydrogie te mapy. Zachęca to tylko ludzi do kombinacji z lewym softem.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ