Jaki rodzaj paliwa do Waszych Superbów?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
zajcu
Posty: 20
Rejestracja: 11 paź 2010, o 14:13
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Jaki rodzaj paliwa do Waszych Superbów?

Post autor: zajcu »

Witam,
Poprzednim moim samochodem była octavia z wolnossącym motorem 2.0 FSI z 2007 roku, w salonie powiedziano mi, że najlepiej ten silniczek spisuje się na benzynie 98octanowej, i faktycznie przez 3 lata jeździłem nim tylko i wyłącznie na tym paliwie (czasami zwykłe 98, ale zazwyczaj verwa czy ultimate), 100tys km i ani jednej, najmniejszej awarii, usterki związanej z silnikiem.
W przeciągu miesiąca dobieram superb'a z silnikiem 2.0 TDI CBBB i w związku z tym mam pytanie do Was drodzy użytkownicy, jaki rodzaj paliwa stosujecie u siebie i jaki się najlepiej sprawdza, niech benzynowcy może też się wypowiadają w temacie, zostanie coś dla potomnych :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
maclan
Posty: 76
Rejestracja: 18 paź 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rumia

Re: Jaki rodzaj paliwa do Waszych Superbów?

Post autor: maclan »

Witam,

Ja stosuje zwykły diesel ze sprawdzonych, nowych stacji, takie jak BP lub Shell. Mam taka jedna nowa stacje BP, tam staram się cały czas tankować.
Mówią, że najlepiej na nowych bo na starych może być woda w zbiornikach, jak im coś przepuści.
I też zwykły diesel, bo te wynalazki typu ultimate różnią się tylko w dieslu tym że na cysternę tego samego diesla leją beczkę jakiś chemikali, co to niby maja własności czyszczące silnik. Ale te same chemikalia też zwiększają dymienie a to nie jest najlepsze dla naszych silników z DPFem. Takie opinie spotkałem od użytkowników na innych forach, żeby stosować dobry normalny diesel. I do tego się stosuje. Jak dotąd nie ma problemów.
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki rodzaj paliwa do Waszych Superbów?

Post autor: TomASS »

maclan pisze:Witam,

Ja stosuje zwykły diesel ze sprawdzonych, nowych stacji, takie jak BP lub Shell. Mam taka jedna nowa stacje BP, tam staram się cały czas tankować.
Mówią, że najlepiej na nowych bo na starych może być woda w zbiornikach, jak im coś przepuści.
I też zwykły diesel, bo te wynalazki typu ultimate różnią się tylko w dieslu tym że na cysternę tego samego diesla leją beczkę jakiś chemikali, co to niby maja własności czyszczące silnik. Ale te same chemikalia też zwiększają dymienie a to nie jest najlepsze dla naszych silników z DPFem. Takie opinie spotkałem od użytkowników na innych forach, żeby stosować dobry normalny diesel. I do tego się stosuje. Jak dotąd nie ma problemów.
Jak z "nowej stacji" zrobi się "stara" - np. za 3 lata to przestaniesz lać? ;)
Może ja napiszę z innego punktu widzenia.
Z racji nieregularnych tras jakie pokonuję, nie mam możliwości tankowania na "sprawdzonych" wcześniej stacjach. Tankuję przeważnie na Statoil lub Shell bo mają centralnie umieszczony system do faktur i nie muszę podawać danych za każdym nowym razem gdy tankuję na "nieodwiedzonej" stacji.
Jeśli muszę to BP, Orlen. Unikam natomiast małych lub "regionalnych" stacji, oraz marketowych - dlaczego? Sam nie wiem, jakoś wolę na porządnej stacji napić się kawy lub coś kupić, ale bardziej robię to chyba dla siebie niż dla auta - tak na prawdę to w każdej stacji może być "woda", bez różnicy czy nowa czy stara, sieć czy "prywatna" i tak na prawdę zawsze w serwisie mogą powiedzieć, że lałeś złe paliwo dlatego wtryski czy cokolwiek poszło się jechać... nawet jak będziesz lał paliwo prosto z Arabii ;)
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: Jaki rodzaj paliwa do Waszych Superbów?

Post autor: Krzysiek »

Ja tylko Shell i Bp w dodatku zwykły diesel a poza tym poszukaj na formu wątku o tym bo już było wałkowane kto co i gdzie tankuje
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Jaki rodzaj paliwa do Waszych Superbów?

Post autor: chudy »

U mnie zawsze Orlen Verva Diesel, ale nie wiem czy to dobrze...
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Jaki rodzaj paliwa do Waszych Superbów?

Post autor: eX »

http://forum.superbclub.pl/viewtopic.ph ... 60&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki rodzaj paliwa do Waszych Superbów?

Post autor: Nematode »

Ja swoją benzynkę będe tankował na Neste. Gdybym miał diesla to bym tez tankował na tej stacji. U mnie w firmie jest flota w Orlenie i zdecydowana większość samochodów z silnikiem diesla HDI czyli dość czułym na złej jakości olej napędowy. Mamy ponad 50 samochodów w całej Polsce i nigdy na razie nie było problemu z samochodem ze względu na złej jakości paliwo.
Kiedyś na jakimś forum samochodowym był koleś, który deklarował, że pracuje w jakiejś firmie i jeżdżą po stacjach benzynowych i sprawdzają jakość paliwa i ogólnie jak funkcjonują stacje. Sam miał jakiegoś diesla z Vaga i mówił, że z doświadczenia nie widzi sensu aby tankować drożej i że zawsze tankuje na tesco, auchan i carrefour i nigdy nie miał problemów :)
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
bunio66
Posty: 53
Rejestracja: 12 lis 2010, o 15:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Jaki rodzaj paliwa do Waszych Superbów?

Post autor: bunio66 »

Ja tankuje na dużych stacjach, tak robiłem z poprzednim HDI -200 tyś km ;) , i tak robię teraz. Chociaż znajomy pracuje w dużej flocie i tankują w NESTE, nie mają żadnych problemów :)
Awatar użytkownika
mawrob
Posty: 77
Rejestracja: 7 lip 2010, o 17:21
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marcin
Lokalizacja: Radom

Re: Jaki rodzaj paliwa do Waszych Superbów?

Post autor: mawrob »

Ja swoją poprzednią Skodziankę tankowałem też tylko na markowych stacjach, 355 tyś km i pompa i wtryski nie ruszane. Octavia 2003r 1.9 TDI 110KM
Superb II Combi 2.0 TDI 170KM Platinum MY2011
Awatar użytkownika
maclan
Posty: 76
Rejestracja: 18 paź 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rumia

Re: Jaki rodzaj paliwa do Waszych Superbów?

Post autor: maclan »

Witam,

Mawrob te samochody z pompa i wtryskiwaczami 1.9 to paliły wszystko i były długowieczne. Sam widziałem takiego z nalatanymi 475 tys i chodził całkiem dobrze.
Te 2L TDI to już takie nie bedę wytrzymałe, ale to się jeszcze okażę. A co do paliwa to i pompowtryski i common rail wymaga dobrego paliwa.
Pawel_ch
Posty: 24
Rejestracja: 9 lis 2010, o 07:16
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Jaki rodzaj paliwa do Waszych Superbów?

Post autor: Pawel_ch »

Witam wszyskich ,
Od wiosny posiadam Suberba I 1.9 tdi, z początku tankowałem zwykły ON tylko na markowych stacjach, obecnie zalewam jednynie uszlachetnioną rope i tylko na markowych stacjach i co zauważyłem
- spalanie spadło o ok 0,3-0,4 l/100 km
- silnik ladniej pracuje, zbiera sie lepiej.
Jak dla mnie te argumenty są wystarczające, jedyny minus to cena ropy, ale jak policzy sie te 0,3 -0,4 l na kazde 100 km mniej to ostatecznie wychodzi taniej niz zwyke ON no a silnikowi pewnie lepiej sluży.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Jaki rodzaj paliwa do Waszych Superbów?

Post autor: Arci9 »

Pawel_ch pisze:... z początku tankowałem zwykły ON tylko na markowych stacjach, obecnie zalewam jednynie uszlachetnioną rope
nie kumam, co lałeś kiedyś a co teraz? co to jest uszlachetniona ropa, jakaś verva, ultimate itp?
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Pawel_ch
Posty: 24
Rejestracja: 9 lis 2010, o 07:16
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Jaki rodzaj paliwa do Waszych Superbów?

Post autor: Pawel_ch »

Arci9 pisze:
Pawel_ch pisze:... z początku tankowałem zwykły ON tylko na markowych stacjach, obecnie zalewam jednynie uszlachetnioną rope
nie kumam, co lałeś kiedyś a co teraz? co to jest uszlachetniona ropa, jakaś verva, ultimate itp?
Tak dokładnie, teraz tankuje tylko Verve, ultimate, dynamic, itp. jest niestety droższa średnio o 20 gr/l ale w ostatecznym rozrachunku wychodzi przynajmniej tak samo a nawet i taniej bo spalanie jest mniejsze o ok 0.3 l/100km
Zdar
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2010, o 10:36
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Jaki rodzaj paliwa do Waszych Superbów?

Post autor: Zdar »

Kiedyś tankowałem dwa samochody (benzyna + diesel) na Neste. Na początku było wszystko w porządku - nowootwarta stacja - po jakimś czasie, ok. roku zacząłem mieć wątpliwości, silniki w obydwu samochodach pracowały głośniej, gorsze przyspieszenie i zwiększone zużycie paliwa. Przeniosłem się do Shella. Sytuacja się powtórzyła. Od ok. pół roku obydwa samochody O2 1,9 TDi i S2 2,0 CR tankuję na "Bliskiej". Jak na razie nie mogę narzekać. Silniki pracują cicho i równomiernie, przyspieszenie w porządku, a w S2 nawet filtr DPF niezbyt często się wypala. S2 użytkuję od 23 miesięcy.
Awatar użytkownika
Rubber
Posty: 17
Rejestracja: 25 lut 2010, o 18:28
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: GD

Re: Jaki rodzaj paliwa do Waszych Superbów?

Post autor: Rubber »

ja tam tankuję od początku tylko dynamic na jednej stacji i jestem zadowolony ;)
1.9 TDI tuned by softCAR
ODPOWIEDZ