ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AMEU

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: dato »

Zgadzam się z Miśkiem, już dziś przed przeczytaniem recenzji postanowiłem, że jednak nie będę kombinował i zostanę przy RNS - po przeczytaniu utwierdziłem się w tym zdaniu. AM fajna opcja, ale koszty okrojonej funkcjonalności zbyt duże :(
Produkt na pewno rozwojowy, ale jeszcze nie...

Misiek lub anyone - potrzebuję pilnie kupić, a bieda aż piszczy: czy ktoś ma widoki na załatwienie dobrego rabatu na 2 kit'y Focal'a ??? Wiem co chcę, podeślę pw...
Będę bardzo wdzięczny - będę miał zdjęte boczki z drzwi i chciałbym to teraz ogarnąć, żeby ani nie zdejmować ich po raz kolejny, ani nie jeździć z gołymi drzwiami tygodniami, a finansowo mam tak trochę dno wklęsłe... Dobrego rabatu potrzebuję...
huzar24
Posty: 76
Rejestracja: 22 gru 2011, o 12:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: huzar24 »

Gdyby nie ten wątek nie wiedziałbym, że maxidot wyświetla obsługę telefonu:-) Na prostym Parrocie korzystam z wybierania głosowego, które jest naprawdę dokładne nawet przy znacznych prędkościach i skomplikowanych nazwach. I nie korzystam z maxi a oczu z drogi nie odrywam...
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: Misiektt »

rezon pisze:
Misiektt pisze:rezon masz bluetootha na maxidocie ? I korzystasz z niego ? Założę o każde pieniądze i mogę to udowodnić że żeby wybrać numer na maxidocie nie muszę tracić linii drogi z polu widzenia. .... Dzwoniąc i odbierając połączenia z maxidota powodują że takie coś mi nie zdarza, jest on tak ustawiony że zawszę widzę oprócz wyświetlacza - drogę.

Oczywiście dla wszystkich tych, którzy nie pracują w aucie :) To radio będzie idealne :)
Mam, korzystam i założę się o każde pieniądze, że jak szukam konkretnego kontaktu - to drogę widzę znacznie mniej ;) Ty pewnie też i tylko przypadek sprawił, że mało nie zaliczyłeś dzwona przy radiu, a przy maxi-dot jeszcze nie. Nawet dzisiaj wóz z koniem zauważyłem dopiero jak poprzednik go ominął, bo patrzyłem na maxi-dot. Jakiegoś niebezpieczeństwa nie było, ale powinienem go widzieć znacznie wcześniej. Mimo wszystko koncentracja uwagi na maxi-dot odciąga wzrok od drogi. Na pewno mniej niż kierując wzrok na radio, ale jednak. Przy wybieraniu głosowym nie stanowi to problemu - i tak tylko mówię;) Spokojnie wystarczyło by mi sterowanie z kierownicy telefonem.
Informacja - kamerę wyświetla nawet wyłączone radio bezzwłocznie.
Niestety nie mam możliwości takiego ustawienia maxi-dot'a aby widzieć jednocześnie drogę - muszę się popatrzeć w dół ;) a HUD'a jeszcze nie montują w skodach ;)

Tia widocznie każdy człowiek ma inaczej a Ty masz bardziej ograniczone pole widzenia niż ja i tyle.
michalsk
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2013, o 11:22
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Michal

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: michalsk »

Witam,
Rzoglądam się za nawigacją do Roomstera , kolega dał mi linka do tego forum.
Znajomy zamontował stację GMS , jest to to samo co Blaupunkt niema tylko wbudowanego CANa,
................. Misiek - ban za reklamę!
Mrcinem
Posty: 6
Rejestracja: 18 cze 2013, o 18:52
Samochód: Inny
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: pincet

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: Mrcinem »

e tam reklama ? można zrobić oficjalny tes GMS-a i Blaupunkta i bezstronie z korzyścią dla zainteresowanych pokazać, który ma co i za co trzeba płacić , i ile można zaoszczędzić..
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: rezon »

Nie wiem jak GMS, ale używałem chińczyka - tuner był słaby, RDS też. Reszta jak najbardziej OK. Nie było i tu GMS nie będzie chyba wyjątkiem żadnych update'ów oprogramowania co robi Blaupunkt. Co do kraju pochodzenia Blaupunkta nie mam żadnych złudzeń - to może być nawet ta sama fabryka tylko inna zmiana ;). Na razie żaden z produktów nie oferuje współpracy z kierownicą w pełnym zakresie (telefon), co chyba dla wielu z nas jest podstawową kwestią, zatem wymiana nawet Amu+, nie wspominając o Columbusie nie ma większego sensu.Wyświetlanie wskazań klimy czy telefonu na radiu mogę mieć również w sprzęcie ROFaudio - przynajmniej na zdjęciach z GolfaVI czyli i u nas powinno być OK - cena 250USD (ok. 1200-1300zł loco PL) za zwykłą stację lub 300USD z Androidem plus opłaty i przesyłka jest zupełnie akceptowalna , ale problem dalej jest z obsługą telefonu. No i oczywiście naprawa gwarancyjna wymaga odesłania sprzętu - na szczęście nie musiałem tego robić przez 3 lata eksploatacji poprzedniego ROF'a.
Jeździłem z poprzednikiem takiego http://www.rofaudio.com/product_detail.asp?id=499 . CO do jakości wykonania maskownicy a'la deska rozdzielcza nie było żadnych zastrzeżeń - była nawet bardziej czarna niż ori ;) z identyczną fakturą powierzchni. Do Skody są takie
http://www.rofaudio.com/product_detail.asp?id=147
http://www.rofaudio.com/product_detail.asp?id=590
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Mrcinem
Posty: 6
Rejestracja: 18 cze 2013, o 18:52
Samochód: Inny
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: pincet

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: Mrcinem »

Gms ma BT Parrota , czyta książkę tel i możesz wybierac adresy literowo,
Cana mozna zrobic ze będą wszystkie przyciski z kierownicy dzialac,
I mozna odlaczyc fsbryczny bt i parowac tel ze stacja , taka opcje jest lepsza
Sprawdzone,,,,

Tuner= dualtuner dwie anteny z polaryzacja pozioma i pionowa
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: rezon »

Mrcinem pisze:Gms ma BT Parrota , czyta książkę tel i możesz wybierac adresy literowo,
Cana mozna zrobic ze będą wszystkie przyciski z kierownicy dzialac,
I mozna odlaczyc fsbryczny bt i parowac tel ze stacja , taka opcje jest lepsza
Sprawdzone,,,,

Tuner= dualtuner dwie anteny z polaryzacja pozioma i pionowa
te przyciski z telefonu też czy tylko te po lewej? Jak po lewej to żadna filozofia -w wyrobach ROF też działają, o Blaupunkcie nawet nie wspominam bo już o tym pisałem. Dwie anteny to ściema - gniazdo w GMS jest jedno podobnie jak w Blaupunkcie i innych. JEst tylko przejściówka jedno złącze Fakra na dwa złącza. Coś jeszcze nowego w temacie oprócz reklamy?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Odp: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 83

Post autor: Misiektt »

Skoro GMS jest takibsuper i jak widac chwali go dystrybutor to wyślijcie mi jedną jednostkę na testy mam najbardziej napakowane auto systemem audio na forum. Zbadam sprawę dokładnie i zobaczymy.

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2
Mrcinem
Posty: 6
Rejestracja: 18 cze 2013, o 18:52
Samochód: Inny
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: pincet

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: Mrcinem »

to może być dobre rozwiązanie, co to znaczy napakowane auto systemem audio ? kamera , wzmacniacze , system 3 way , sub ,
sauna , masaż ?? jesli tak to idealnie :)

wysłałem coś na PW , ale w profilu pokazuje u mni że wiadomości do wysłania ?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 83

Post autor: rezon »

Misiektt pisze:Skoro GMS jest takibsuper i jak widac chwali go dystrybutor to wyślijcie mi jedną jednostkę na testy mam najbardziej napakowane auto systemem audio na forum. Zbadam sprawę dokładnie i zobaczymy.....
i o ttttooo choci ;) Ja testowałem Ph835, ty przeczołgaj GMS i pewnie dalej będziemy szukać czegoś, co naprawdę współpracuje z kierownicą w pełnym zakresie i ma lepsze mapy.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: __atomek__ »

Jeszcze musi radio dobrze grać, bo te "chińczyki" maja poważne problemy z czułością i RDSem
Pozdrawiam:
Tomek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: rezon »

ja ostatnio więcej słucham audiobooków, więc tuner nie jest aż tak ważny ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Odp: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 83

Post autor: Misiektt »

Mrcinem pisze:to może być dobre rozwiązanie, co to znaczy napakowane auto systemem audio ? kamera , wzmacniacze , system 3 way , sub ,
sauna , masaż ?? jesli tak to idealnie :)

wysłałem coś na PW , ale w profilu pokazuje u mni że wiadomości do wysłania ?
Sprawdź mój wątek Rockford Fosgate w dziale audio Superb 2
22 głośniki w sumie i kila rekordów

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2
Mrcinem
Posty: 6
Rejestracja: 18 cze 2013, o 18:52
Samochód: Inny
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: pincet

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: Mrcinem »

Dziękuję za informację, bardzo ładnie zrobione auto, Łukasz z Democaru pięknie to wkomponował trzeba przyznać..
gratuluję także wyników, sam jestem ciekaw jakie cisnienie wygeneruje GMS , jest oparty na przetworniku 24 bitowym, czego zapewne niema w Culumbusie czy Admusnenie,..zapewne u Ciebie obsługuje wszystko proc więć to inna sprawa..



Jednostka GMS CE69C8, na przetworniku 24bit z małym wzmacniaczem +wymiana wooferów + sub ,
może dać także rewelacyjne efekty akustyczne niskim kosztem i taki jest cel i założenie produktów gms,
jest bardzo duża różnica już po wymianie na fabrycznych głośnikach,.
jestem przekonany że w cenie 3tyś zł można zrobić świetne granie ze stacją , dobrym przodem i subem,
który w zupełności wystarczy 80% osób które nie mają aspiracji do ciśnienia pow 120db :)

Natomiast zamontowanie stacji u Ciebie pod ten zestaw jest wręcz doskonałym pomysłem,



tu jest filmik jak działa menu z modelu GMS-a na platformie Blaupunkta tańszego o jakieś 800zł o takiego samego ze znaczkiem Blaupunkt.:


http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... uv8n6lkt-g
ODPOWIEDZ