S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL5

Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: Vedius »

Bezduszny, podpowiedz czy wymienia się sam olej czy są tam jeszcze jakieś uszczelniacze.

Enter mi się zaczął jąkać i zacinać na klawiaturze :o
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: paulus60 »

Vedius pisze:Nigdzie się nie doczytałem co ile wymiana oleju w skrzyni w manualu. Gdzie taka informacja widnieje :?: :?:
Wiadomo, że w instrukcji nic nie ma na ten temat. Producent i ASO utrzymują, że oleju się nie wymienia i ma wystarczyć na cały okres eksploatacji samochodu. Coś chyba piszą, że można sprawdzić poziom oleju i ewentualne ubytki (??) uzupełnić.
Osobiście przejeździłem dwoma Octaviami 1,9TDI łącznie ponad 360 kkm i w żadnej oleju nie uzupełniałem i nie wymieniałem. Zostały sprzedane z w pełni sprawnymi, dobrze działającymi skrzyniami biegów. Sam nie wiem, co mam myśleć o kwestii "wymieniać, czy nie wymieniać".
emay

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: emay »

no to dobrze ze zajrzalem ...wlasnie sie umowilem na poniedzialek na wymiane oleju w skrzyni ...i mam PYTANKO JAKI OLEJ MILLERSA TAM WLAC CZY WOGOLE JEST TAKOWY KTORY BY SPELNIAL NORMY VW...dlaczego millers bo jak narazie przejechalem w silniczku na nim 8tysi i czysty jak lza jest...wiec wg mnie na oko lepszy od castrola...i tyle...a dlaczego wymieniam bo wieczne to tylko wieczne pioro jest...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: Misiek Fisiek »

A ile Ty masz przelotu Szczypior?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
emay

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: emay »

100 tysi 800km to co mam brac fusha czy millersa czy zostawic to co jest tj wymienic na swiezy...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: Misiek Fisiek »

Bierz to co poleca Bezduszny. Warto skorzystać z jego doświadczeń.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
emay

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: emay »

PRZESLEDZILEM czyli wychodzi FUSH tylko bezduszny podaj jeszcze dokladnie jaki wlales tj parametry oleju
bezduszny

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: bezduszny »

Fuchs 75W
http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje/pr ... prz-detail
tam kupuje ostatnio oleje
i firma solidna
filtry też mają
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: neck99 »

Przy zmianie oleju polecam 3 tubki liqymoly 1040.
Ale tylko dla manuala po gwarancji
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
emay

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: emay »

neck a co to za specyfik ? tj przeczytam w sieci ale stosujesz to ..co to daje???
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: neck99 »

Stosuje. W SII jeszcze nie bo po jego zastosowaniu olej robi sie taki bardzo ciemno grafitowy. Jak by cos w skrzyni padło to ASO raz dwa sie polapie ze coś majstrowałem. Dlatego po gwarancji czyli za 4 lata z przebiegiem w okolicach 50 tyś zlewam olej wlewam nowy + 3 tubki tego specyfiku. Stosowałem go w wszytkich obecnych i poprzednich autach.
Co daje no mniej wiecej to co ceratec do oleju. Ma zmniejszać tarcie i zużycie. Biegi chodzą jak nóż w ciepłym maśle. Przypadków moge podac kilkanaście swoich i znajomych. Podam tylko dwa :

Peugeot zony: jak sie z nią poznałem i w zimę jechałem jej peugotem to biegi 2 rękami wrzucałem. Zona nie chciała już w niego inwestować bo miał iść do sprzedania. Więc po bandzie do starego oleju pewnie nie zmienianego od nowości wcięliśmy 3 tubki. Na drugi dzień już rano pod chmurką temperatura minus ileś tam, zona dzwoni do mnie z hasłem co zrobiłem jej z biegami bo może je zmieniać jedną ręką, ba jednym palcem. I faktycznie tak było. Z czasem biegi chodziły coraz lepiej. Do ok tygodnia skrzynia chodziła jak nówka :)

Audi A6: Kumpel prosił mnie bym skoczył z nim do Niemców po A6 na sprzedaż. Pojechaliśmy kopiliśmy. Turek od razu mówił ze skrzynia jest do naprawy bo biegi źle chodzą. Auto i tak juz miało kupca wiec braliśmy. Koleś zaliczkował audi i kumpel nim jedził. Mial odebrać za tydzień potem zrobiło się dwa miesiąc itd. Jak się okazało kupiec zrezygnował, a kumpel polubił te A6. Pojechaliśmy tylko zmienić olej w skrzyni + 3 tubki 1040 do skrzyni bo już sie jeździć nie dało. Auto śmiga do dziś kumpel je zostawił sobie a potem żonie. Skrzynia chodzi jak nówka.

Stosuje w/w preparat. W Fabi miałem w Octavi mam. W SII jak tylko się skończy gwara. Na dobrą sprawę przy stosowaniu tego preparatu można zapomnieć o wymianie później oleju. Ale ja profilaktycznie i tak będę wymieniał co ok 4-5 lat.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: Misiek Fisiek »

Tutaj: http://autogp.pl/liqui-moly-dodatek-do- ... p-418.html piszą, że opakowanie wystarcza na 1 litr oleju. Z tego co pisał Bezduszny wchodzi 2,3 litra. Jeśli najpierw damy dodatek (x2) to wejdzie około 2260 g. To jest sens wlewać aż 3 opakowania?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: neck99 »

Zuber tak masz racje ale niestety nie da sie wycisnąć w 100% tego. Tak ze dając 3 opakowania masz tak naprawdę 2 opakowania :)
W tej tubce zostaje naprawdę dużo. Kiedyś próbowaliśmy rozcinać tubkę, zbierać to nożykiem i wciskać to w skrzynie. Ale nie polecam. Tak, że lepiej wziętość 3 tubki. Wypróbowane :-)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
bezduszny

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: bezduszny »

kiedyś dałem (1 tubka na 1 litr) to do skrzyni w A4 przy wymianie....
olej na mrozach zrobił się tak gęsty, że ciężko było zmienić biegi

efekt...
kolejna wymiana oleju
i wyleczyłem się z tego


Do skrzyni nie ma sensu nic dodawać, skoro działa dobrze... wystarczy regularnie wymieniać.
ODPOWIEDZ