S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL5

emay

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: emay »

uzywke 80tyskm przelatane...ale fotke mam z szampanem jakbym nowego bral ;-) miedzy innymi dlatego wymieniam wszystko czego nie jestem pewien ...to byl powod wymiany oleju w skrzyni...
bezduszny

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: bezduszny »

Nie jest wykluczone, że ktoś wcześniej już olej wymieniał...
oraz, że wymieniłeś fabryczny na fabryczny. W takim wypadku nie będziesz wyczuwał różnicy.

Z drugiej strony..
to po takiej wymianie jest sporo odczuć subiektywnych.
emay

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: emay »

mozliwe ze ktos wymienial choc watpie w to poniewaz w 3 serwisach wyraznie dali do zrozumienia "co Pan wydziwia po co Panu ta wymiana" itp itd wiec watpie zeby kazdy wymienial...my sie interesujemy motoryzacja do tego co nie ktorzy z nas maja mniejsze lub wieksze pojecie na temat mechaniki pozatym siedza na forum i jak widza ze jeden wymieni to wymienia i nastepny....

co do samej wymiany nie podlega to dyskusji ze olej nalezy wymieniac tak samo jak dajmy na to filtr paliwa i tlumaczenia ludzi z vw ze sie nie wymienia to poprostu glupota ...no chyba ze np ktos liczy na to ze jak sie nie zmieni takiego filtra to np popsuje sie jakas drozsza czesc i bedzie mozna klijenta wyskubac...

wymiana oleju w skrzyni droga nie jest sam olej nawet fabryczny (taki wlalem) tez nie jest az tak drogi zeby tego nie zrobic chocby raz na 150tys km bo wlasnie tyle przejezdzam kazdym samochodem wiec wg mnie nalezy to robic ...czy widac roznice jak wyzej pisalem niewiem ale w swiadomosci mam ze mam swiezynke w skrzyni...

druga sprawa rowniez juz pisalem o tym choc mechanikiem jestem wymiana ta wymaga ciut gimnastyki i wiedzy co i jak i gdzie zrobic wiec napewno nie kazdy sobie z nia poradzi w warunkach garazowych...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: Misiek Fisiek »

Jasne, że trzeba wymienić. Pytanie tylko kiedy. Ja kupiłem tego fuchsa, którego polecał bezduszny, ale biorąc pod uwagę Twoje wrażenia raczej sobie odpuszczę wymianę, zwłaszcza że mam połowę mniejszy przebieg. Na razie olej jeździ w bagazniku.

Ale gdybym kupił auto z przelotem 150 000 km, to wymiana oleju w skrzyni byłaby jedną z pierwszych rzeczy jakie bym zrobił.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: bezduszny »

w okresie letnim to chyba każdy olej się sprawdzi..
gorzej w zimie
wtedy wychodzą jego niedoskonałości/zużycie
Awatar użytkownika
SKOREK
Posty: 119
Rejestracja: 9 cze 2013, o 07:26
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: SKOREK »

Nie bardzo rozumiem pytanie kolegi Bezdusznego gdzie produkowany jest Castrol... ? Z tego co się orientuję jest 4 producentów baz syntetycznych na świecie uzyskiwanych na drodze syntezy chemicznej od których wielcy tego świata kupują. Następnie bazy te trafiają do rafinerii i tu mieszane są z bazami mineralnymi (olej bazowy) uzyskiwanymi z przetworzenia ropy naftowej (olej mineralny), inhibitorami korozji, modyfikatorami lepkości, substancjami detergentowymi, dodatki dyspergującymi, a także co bardzo ważne środkami ograniczającymi emisję popiołów. Tak przygotowany olej trafia dalej jako gotowy produkt do mniejszych rafinerii lub tzw. blendowni. A które bazy skąd pochodzą to jedne z najskrytszych tajemnic koncernów. Ale rozumiem podchwytliwość tego pytania. Zapewne Bezduszny chciał usłyszeć, że w Polsce blendowany jest Castrol. Otóż kolego nie, ale owszem był w Rafinerii Gdańskiej w latach 2003-2004 i dotyczyło to grupy olejów Magnatec i Edge. Tańsze oleje mineralne typu High Mileage czy GTX rozlewane były i zapewne dalej są na Węgrzech. Pozostałe Niemcy i Holandia. Natomiast to gdzie dany olej jest rozlewany wg mnie nie ma najmniejszego znaczenia gdyż tak jak w przypadku koncernów samochodowych musi to być robione w odpowiedniej technologii, często z materiałów powierzonych z góry narzuconych przez dany koncern. Blendownia nie jest producentem a jedynie wykonawcą zlecenia często po to aby zredukować koszty związane z podatkami.
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: Vedius »

Skąd ty to wiesz co gdzie i dlaczego?
Masz info z dwóch konkurencyjnych koncernów w kraju :?:
W tematach olejów silnikowych też masz sprawdzoną wiedzę? Chętnie dowiedziałbym się coś więcej 8-)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: szms »

Łaaaaaaaaaaaaaaaaa... zacieram ręce i czekam na reakcję bezdusznego. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
bezduszny

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: bezduszny »

SKOREK pisze:Zapewne Bezduszny chciał usłyszeć, że w Polsce blendowany jest Castrol. Otóż kolego nie, ale owszem był w Rafinerii Gdańskiej w latach 2003-2004 i dotyczyło to grupy olejów Magnatec i Edge.
słabo, bardzo słabo z wiedzą kolegi....
mocno nie w temacie widzę jest kolega :mrgreen:


Otóż wspomniany wcześniej Castrol jest dalej blendowany w Polsce (cały czas, nie przerwanie).... a na chwile obecną robi to TEDEX Production Sp. z o.o., 97-200 TOMASZÓW MAZOWIECKI, Cygan 2

:lol: :lol: :lol:



....... to teraz jedziemy dalej.
Gdzie robione są (właściwie powinno się mówić blendowane) wspomniane wcześniej oleje Mobil'a ?

:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 12 cze 2013, o 18:31 przez bezduszny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: Misiek Fisiek »

Skorek, wpadłeś jak śliwka w kompot :mrgrren:
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: bezduszny »

Temat jest mniej skomplikowany niż prezentują to media i materiały reklamowe.


Dzisiaj dzwoniłem do TEXACO (konkretnie do firmy która robi dystrybucję na Polskę tej marki) z pytaniem...... czym się różnią oleje:

TEXACO HAVOLINE ULTRA S 5W40
TEXACO HAVOLINE SYNTHETIC 5W-40 ( <---------- tego kupiłem w promocji do swojego Jeepa XJ)

Miła pani z infolinii odesłała mnie do przedstawiciela... a ten na pytanie odpowiedział, że aprobatami.
Na pytanie, który jest syntetykiem na PAO odpowiedział: Nie wiem. Takiego pytania nie dostałem od 2 lat.
Przesłał mi też karty produktów MSDS.... ale z nich też nie wynikało nic konkretnego, bo oba produkty mają bazę HC w ilości 60-100%.
Czyli dalej w ciemnej...

Pan był na tyle ambitny, że zobowiązał dowiedzieć się... który z ich produktów jest syntetykiem na bazie PAO.
Udało mu się...
Dowiedział się, że mają olej (jeden jedyny w ofercie silnikówki) 0W-30, który jest na PAO.. ale niestety, nie potrafił odpowiedzieć, w jakim procencie jest to PAO.

........ ma jutro dać odpowiedź. 8-)


Generalnie doszliśmy do wniosku, że co by nie kupić to będzie w zasadzie ten sam produkt, na tej samej bazie...
ale marketingowo inaczej zapakowany. Po co ?
Tego nie wiedzieliśmy.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2013, o 19:46 przez bezduszny, łącznie zmieniany 1 raz.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: Sebastian_M26 »

SKOREK pisze:Jeżeli chodzi o sprawy olejowe to zawsze mogę pomoc bo siedzę w tym temacie od ponad 15 lat...
No nareszcie ktoś, z kim można technicznie pogadać o olejach.
To jakiego typu bazy używa Castrol?


bezduszny,jest pewien rodzaj oleju tego samego producenta co wlałeś do skrzyni, będącym tylko ester/pao.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
bezduszny

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: bezduszny »

Sebastian_M26 pisze: bezduszny,jest pewien rodzaj oleju tego samego producenta co wlałeś do skrzyni, będącym tylko ester/pao.
Chodzi Ci o Fuchs'a 75W GL-4 ?
Nie. Pewny nie jestem... ale mogę jutro się dowiedzieć.
Awatar użytkownika
SKOREK
Posty: 119
Rejestracja: 9 cze 2013, o 07:26
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: SKOREK »

Nie bardzo rozumiem ten śmiech gdyż w poważnej polemice nie jest to dla mnie argument tylko świadczy o poziomie rozmówcy...Skoro masz lepszą wiedzę to się nią podziel tylko merytorycznie. Podanie adresu jednego z wielu tanich producentów olejów w Polsce i wskazanie jego zakładu jako blendownika poważnej marki dla mnie takim nie jest. Takich adresów dotyczących producentów z branży auto-moto w całej Polsce mogę wskazać wiele. Poza tym w swoim pierwotnym pytaniu pytałeś gdzie jest robiony, a potem wyskakujesz że jest blendowany a skoro jesteś taki wszechwiedzący to zapewne zdajesz sobie sprawę, że to dwie różne sprawy. Wg mojej wiedzy nie ma żadnych potwierdzonych danych, że Tedex nalewa Castrola, tak samo jak to że jest takowa blendownia Mobila w Polsce. Najbliższą o jakiej mam wiedzę znajduje się w Czechach, a w Polsce były tylko przymiarki do produkcji ale żaden z krajowych dystrybutorów nie spełniał finansowych wymogów. Poza tym moją intencją nie było przechwalanie się co kto i gdzie tylko podzielenie się z innymi na forum odnośnie tego co się stosuje zamiast olejów producenckich.... Ale rozumiem kolega żyje wyszydzaniem i tym próbuje być może leczyć swoje kompleksy... Pzdrw
Awatar użytkownika
SKOREK
Posty: 119
Rejestracja: 9 cze 2013, o 07:26
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: S2, manual, wersja 4x4 - ocena oleju Millers EP 75w80 GL

Post autor: SKOREK »

A skoro Jeszcze mowa o Texaco to zapewne Bezduszny też masz wiedzę , ze kupiłeś olej blendowany w Polsce...
ODPOWIEDZ