Duze spalanie. SI

kam2136
Posty: 44
Rejestracja: 2 maja 2011, o 15:20
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Iława

Duze spalanie. SI

Post autor: kam2136 »

Witam wszystkich ;)

Dzis jadac trasa ok 50 km moja skodzina lyknela 8.5l.Mam od pewnego czasu z nia problem, na postoju pali 1,0 do 1.2 l/h , na vagu bledow brak moc ma pali wszystko ok.Ogolnie trwa to od okolo pol roku(myslalem ze jej przejdzie,wina paliwa lub cos), wymienone wszystkie filtry(mann),wyciagany egr w celu sprawdzenia czy nie jest zawalanony, wszystko ok, synchro ustawione na 0.0 wczesniej 1.1-1.7 dalej tak samo.Mam jeszcze logi grup statycznych wrzuce je pozniej ;).Czy ktos mial podobny problem.Prosze o pomoc :)

I tak pozatym Zdrowych Wesolych :))
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Duze spalanie. SI

Post autor: szms »

Jak tyle sprawdzałeś to pewnie jesteś uczulony na dolegliwośći, ale może dwumasa... albo przepływomierz?

Pozdrawiam 8-)
kam2136
Posty: 44
Rejestracja: 2 maja 2011, o 15:20
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Iława

Re: Duze spalanie. SI

Post autor: kam2136 »

Heh lubie byc dokladny w takich sprawach ;) Przeplywka byla wymieniana na nowa pierburg( stara obcinala dawke na wysokich obrotach) ,dwumasa hmm niby samochodem nie trzesie przy gaszeniu nie slychac metalicznego stuku(pedal sprzegla tez zbytnio nie pulsuje)poprostu zalamka z tym co jej dolega ;(
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Duze spalanie. SI

Post autor: szms »

To, ze nie ma metalicznego dzwieku podczas gaszenia to nic, jakby byl to bylby ostateczny znak na jego wymiane, chociaz i ten fakt jest do podwazenia, bo jeszcze spokojnie z 20 kkm by zrobil.
Moze po prostu zima? Z tego co wyczytalem o tej jednostce to raczej norma, moze po prostu wykalibrowales "spalanie" i teraz jest bardziej realne, zeby to wszystko sprawdzic zalej sobie pod korek i zmierz ile Ci naprawde pali, wtedy bedziesz pewny w 100% ]
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Duze spalanie. SI

Post autor: neck99 »

Dwumas na spalanie nie ma wplywu.
Jak kondycja pompek .? Sprawsz dawki statycznie i dynamicznie mozesztez bipy w 23
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
kam2136
Posty: 44
Rejestracja: 2 maja 2011, o 15:20
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Iława

Re: Duze spalanie. SI

Post autor: kam2136 »

tez powoli zaczynam obowiac sie pompek ;( (jutro wrzuce te logi), widzac ostatnio co tankowalem na markowej stacji orlen jestem w szkoku.Ropka verva zamarzla przy -13,po zlaniu syfu z filtra bylem w szkoku moze nie tyle co wydzielila sie parafina jak byl tam jakis syf jakby smola.Nie jestem sam z takim przypadkiem 2 dni temu kuzyn tez posiadajacy superba ;) dzowni do mnie ze skoda mu stanela, pytam sie skad lal,z orlenu i sprawa jasna.Zacholowali ja do mnie i powtora z rozyrywki taki sam syf z filtra ;( Jestem w szkoku co sie dzieje z tymi paliwami w polsce
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Duze spalanie. SI

Post autor: Misiek Fisiek »

Możesz dac cynk inspekcji handlowej. Niech ich odwiedzą poza kolejnością.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Duze spalanie. SI

Post autor: szms »

neck, mi przy padnietej dwumasie na jalowym palil ok 0,8-0,9 l/h, natomiast po naprawie wrocil do wyniku 0,5-0,6 l/h
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Duze spalanie. SI

Post autor: neck99 »

Szms ciekawe :)

Ja przed sezonem zimowym od pazdziernika juz leje do kazdego tankowania dodatek. A przez caly rok dodatki inne. Pamietajcie ze w baku gromadza sie bakterie ktore szczegolnie w okresie zimowym powoduja powstawanie "glonow". Takie glony + kryształki parafiny = zapchany filtr.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
kam2136
Posty: 44
Rejestracja: 2 maja 2011, o 15:20
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Iława

Re: Duze spalanie. SI

Post autor: kam2136 »

Witam

Zrobilem dzis logi statyczne(dynamiczne wrzuce jutro balem sie wsiac za kolko;))Co o nich myslicie ??
Log (0 - 004)
Log (1 - 013)
Log (2 - 023)
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Duze spalanie. SI

Post autor: neck99 »

Szms co do wiekszego spalania i Twojej dwumasy mysle ze jak walila to silnik wpadal w wibracje i ecu probowalo przywrocic mu rowna prace poprzez korekce dawek.

Kolego kam2136 logi nie wskazuja na powod wysokiego spalania. Wyglada na ok.
Zrob dynamicznie przeplywke turbo i dawki wtryskow.

Ale najwazniejsze sprawdz vagiem temp jaka wskazuja czujniki temp zew. Plynu chlodniczego, paliwa i odnies je do warunkow w jakich robisz test. Sprawdz czy temperatury sie zgadzaja. Czasem takie dupstwo potrafi miec duzy wplyw.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Duze spalanie. SI

Post autor: Zaj007 »

Bardziej chodzi o problem utrzymania równej pracy silnika, zwłaszcza na wolnych obrotach. Też się dziwię, że spalanie wzrosło.
Do logów nie ma się jak przyczepić.
Neck, jakiś czas temu zastosowałem ze znajomym LM2666 do naszych Peugeotów. Mam wrażenie, że mojemu wigor wrócił (musiałbym korektę wtrysku sprawdzić aby dokładniej powiedzieć jaki jest skutek. Na moje, dość wrażliwe, ucho jest lepiej). Znajomek natomiast całkowicie pozbył się problemu krztuszenie i chwilowej utraty mocy oraz wahania wolnych obrotów.
Obrazek
kam2136
Posty: 44
Rejestracja: 2 maja 2011, o 15:20
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Iława

Re: Duze spalanie. SI

Post autor: kam2136 »

A czy nie uwazacie ze czas wtrysku jest troche przy dlugi ??Ogladajac logi innych awx czas wynosi 5.8, 7.1 a u mnie 7.7 non stop ??Czy nie ma to az takiego wplywu na spalanie ??
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Duze spalanie. SI

Post autor: Zaj007 »

Ciężko mi powiedzieć. Na innych logach widziałem 6,1; 6,6; 7,7.
Masz Synchro praktyczne na 0, a korekcja na przyzwoity poziomie. Może logi dynamiczne rozjaśnia sprawę.
Obrazek
CC_Bartek
Posty: 4
Rejestracja: 5 lut 2013, o 09:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Duze spalanie. SI

Post autor: CC_Bartek »

Podobny objaw może dać przestawiony o 1 "ząb" rozrząd.
ODPOWIEDZ