[S2] drobne zarysowania szyby

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: [S2] drobne zarysowania szyby

Post autor: Zapp »

.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2015, o 19:01 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] drobne zarysowania szyby

Post autor: szms »

Polerowanie naszych "chudziutkich" lakierów to nie jest zbyt dobry pomysł, tym bardziej, że jak ryska jest mała to jej nie widać, a jak duża to raczej sensu polerowania nie ma i kółko się zamyka :D
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [S2] drobne zarysowania szyby

Post autor: Big »

Szms, nie wiem jak ci to wytłumaczyć, ale uwierz mi że korekta lakieru przy grubosci nawet 87-95 nano metrów da radę !!
Trudno mi prowadzić dyskusje, bo przepraszam, ale po rpostu nie wies zo czym piszesz (nie obraź sie ale naprawdę widzę, nie wiesz czym jest car-detailing i z czym to się je).
Napiszę ci tylko tyle, ze przed korekta każdy lakier jest myty, oczyszczany specjalna glinką, a nstępnie mierzona jest jego grubość profesjonalnymi miernikiem i to w co najmniej kilku miejscach na 1 elemencie. Po czym robi sie sotsowną rozpiskę. Dobiera odpowiadnia kombinacje pada i pasty i .. dopiero przystępuje do pracy.
Naprawdę to nie jest pan Miecio z zakładu lakierniczego, który bierze maszynę najbardziej scierny pad i pastę i leci po lakierze, bo przecież ... Panie lakier to lakier ;) robiąc przy okazji piekne chologramy i wiecej zniszczenia niz było przed jego działalnością.
Uwierz mi, że tu potrzeba naprawde duuuuużej wiedzy i jeszcze większego doświadczenia, a ludzie zajmujący się zawodowo car-detailingiem potrafią zdziałać cuda !
Niestety taki proces jest dość kosztowny (ok. 1000-2000 zł) i pracochłonny (ok. 2-3 dni), a nazyw używanych kosmetyków np. Zymol, Swisswax, Menzerna, Ziano, Pour Boys czy Meguiars, Valet Pro, zwykłemu zjadaczowi chleba nic nie mówią.
Ostatnio zmieniony 7 lis 2012, o 11:31 przez Big, łącznie zmieniany 1 raz.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] drobne zarysowania szyby

Post autor: szms »

Ja co innego, Ty co innego.

Poza tym na naszych skodzinach miejscami jest i w okolicach 50 nano, więc nie wiem z czego spiłować.
A mi chodzi o fakt, poruszany wcześniej "łatwiej zadbać o lakier niż o szybę", skoro na MEGA ZAJEBIŚCIE PROFESJONALNY CAR-DETALING mam tyle wydać co na nową szybę, albo i więcej dodatkowo tracąc auto na kilka dni to dzięki.

Car-detaling trochę liznąłem i wiem z czym to się je, ale to bardziej może być pasją, hobby, niż czymś co się stosuje na co dzień z tak przyziemnymi rzeczami jak uderzenie kamienia w szybę.

Poza tym szybę możesz wymieniać bez końca, a lakier ile razy możesz polerować?
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [S2] drobne zarysowania szyby

Post autor: Big »

szms pisze:A mi chodzi o fakt, poruszany wcześniej "łatwiej zadbać o lakier niż o szybę",
No cos w tym jest :)
szms pisze:Ja co innego, Ty co innego.
No bo jakoś sie nie zrozumieliśmy.
szms pisze:Poza tym na naszych skodzinach miejscami jest i w okolicach 50 nano, więc nie wiem z czego spiłować.
Da radę. Spójrz na detailing tego zaniedbanego Superba II: http://www.detailingsamochodowy.pl/index.php?id=5&i=30" onclick="window.open(this.href);return false;
szms pisze:Poza tym szybę możesz wymieniać bez końca, a lakier ile razy możesz polerować?
Oj troche można.Podczas profesjonalnie przeprowadzonej korekty "spiłowujesz" ok. 1 mikrona.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] drobne zarysowania szyby

Post autor: szms »

Superb ładnie zrobiony, moje chałupnicze hobbystyczne "pucowanie" również uważam za wystarczające.

Polerka, polerką, ale jak masz grubę tę rysę, to płytka polerka jej nie usunie... :)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] drobne zarysowania szyby

Post autor: Misiek Fisiek »

Jak masz ryse gwoździem do podkladu to nie usunie. Ale normalne rysy bez problemu. I można taka korektę zrobić kilka razy na fabrycznym lakierze. A koszty zależą od Ciebie. Zawsze możesz kupić maszynę polerska, pady, pasty robić korektę samemu.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] drobne zarysowania szyby

Post autor: Enriquez »

coś Wam się chyba jednostki grubości pomyliły, nie nanometry tylko mikrometry
no chyba że już jest taka lipa, że lakiery robią rzędu kilku grubości ścieżek mikroprocesora (???)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: [S2] drobne zarysowania szyby

Post autor: gsh »

Idziesz do ubezpieczalni, bierzesz pakiet szyby za 100 parę zł. Poczekaj z 1-2 miesiące żeby podejrzanie nie wyglądało i pacnij kamorem w szybe. Zgłoś i po sprawie.
bezduszny

Re: [S2] drobne zarysowania szyby

Post autor: bezduszny »

panowie...
ryski są naprawdę małe... ale jak sobie o nich przypomnę to je widzę, dlatego myślałem by coś z nimi zrobić a nie zmieniać szybę
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: [S2] drobne zarysowania szyby

Post autor: dato »

Niedziela67 się pojawił u nas na forum - skrobnij mu pw, na skodaclub pisał o takiej paście polerskiej za 20 zeta tubka, którą przywrócił blask swojej szybie po zakupie auta. Doraźnie powinno pomóc i dać się ogarnąć samemu. Nie mam czasu na nic ostatnio, w tym na szukanie po forach :( uderz do Niego.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] drobne zarysowania szyby

Post autor: Enriquez »

ta pasta to Farecla G3
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] drobne zarysowania szyby

Post autor: Misiek Fisiek »

Farecla na szybę? Wiem, że niektórzy traktują tym lakier.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] drobne zarysowania szyby

Post autor: Super_Be »

Farecla to zdecydowanie bardziej do lakieru. Nie wiem, czy to jakąś szybę w ogóle ruszy, a jeśli tak, to pewnie zjedzie jakąś powłokę przeciwodblaskową, czy jakąś inną. Szkło się tak łatwo nie podda, tym bardziej hartowane. Profesjonalne polerowanie szkła raczej wiąże się z wypełnianiem rys jakimiś mikrocząstkami zawartymi w paście - o ile mi wiadomo, Farecla nic takiego nie posiada.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] drobne zarysowania szyby

Post autor: Enriquez »

no spoko spoko, coś mi się kojarzył niedzielaz tą fareclą, ale chyba w kontekscie likwidacji nalotu z wody na szybie
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ