[K] Superb II - prośba o pomoc

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
konrad000
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2012, o 10:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa

[K] Superb II - prośba o pomoc

Post autor: konrad000 »

Witam,
Noszę się z zamiarem zakupu Skody Superb II. Nie jestem do konca przekonany z jakim silnikiem czy 1.9 czy 2.0 (słyszałem ze 2.0 bywają awaryjne) dlatego też będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie.
Jeśli chodzi o cenę chciałbym się zamknąć w 48 000zł.
Pozdrawiam
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [K] Superb II - prośba o pomoc

Post autor: szms »

Jak widać mit wadliwej 2.0 TDI trwa dalej. Wadliwe były jednostki produkowane w latach 2005-2008. W SII uwolniono się od większych niedomagań.
Ciężko, a raczej mało realne będzie zamknięcie się w sensownym SII. Kupno, kupnem, ale jak wiadomo w używany będziesz musiał też parę złotych włożyć. Rozglądałeś się już za czymś? Masz coś na oku?
konrad000
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2012, o 10:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [K] Superb II - prośba o pomoc

Post autor: konrad000 »

No właśnie zastanawiam się na ile to jest stereotyp silników awaryjności silników 2.0 a na ile to prawda. Zastanawiam sie nad tym silnikiem 170km 2.0 commonrail...
PRzegladam od dłuzszego czasu i wiem ze mozna trafić okazję ponizej 50 000zł..
Ponizej oferty z "wczoraj", jednak zdaje sobie sprawę, że mogą to być oferty grubą nicią szyte:)

http://allegro.pl/show_item.php?item=2716761037" onclick="window.open(this.href);return false; -

http://otomoto.pl/skoda-superb-idealna- ... 42264.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://otomoto.pl/skoda-superb-C26464885.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [K] Superb II - prośba o pomoc

Post autor: Misiek Fisiek »

Nic sensownego nie kupisz za taka kasę. Bogge sprzedaje akurat fajne auto ale chce za nie więcej.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [K] Superb II - prośba o pomoc

Post autor: szms »

Ten ostatni to chyba żart :)

P.S.
Od handlarzy za taką cenę, z jakimiś dziwnymi konfiguracjami i grzebanymi... mnie osobiście kompletnie nie przekonuje.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [K] Superb II - prośba o pomoc

Post autor: Misiek Fisiek »

Nie żart tylko numer na zaliczkę.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
konrad000
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2012, o 10:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [K] Superb II - prośba o pomoc

Post autor: konrad000 »

Wiem ze to ciezka sprawa, ale kazda propozycje rozważę.
Dostalem nr vin jednego z aut. Czy ktoś ma możliwość sprawdzenia? TMBAE73TX99020205
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [K] Superb II - prośba o pomoc

Post autor: Misiek Fisiek »

Dwa pierwsze mają przebiegi znacznie wyższe niż deklarowane (możliwe, że nawet 300 000+), ubogie wersje kupione w celu robienia wysokich przebiegow. Możliwe że bezwypadkowe ale przed nabywca duże wydatki. Ten pierwszy sprzedaje się conajmniej od maja.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [K] Superb II - prośba o pomoc

Post autor: szms »

Zuber ma rację, niestety takie są prawa rynku. Nie lepiej poszukać jakiegoś ciekawego rodzynka z końcówki SI?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [K] Superb II - prośba o pomoc

Post autor: Misiek Fisiek »

48 000 to akurat na fajnie wyposażone krajowe S1 1.9 tdi i chipa u dobrego tunera.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Re: [K] Superb II - prośba o pomoc

Post autor: Arek »

Nie chcę Cię martwić, ale teraz jest kiepski okres na handel autami. Ciężko coś sprzedać (sam nie mogę sprzedać), ciężko też kupić coś sensownego (nie bitego, nie kręconego itd.). Jak ludzi nie stać na kupno nowych aut, to nie sprzedają swoich starych.

Awaryjność 2.0 TDI z pierwszych lat produkcji to fakt. Miały wady wieku dziecięcego (jak zresztą też inne silniki grupy VAG, które pojawiły się w okolicach 2004-2005r).

Też myślę, że chyba lepiej znaleźć dobre SI niż kiepskie SII.
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [K] Superb II - prośba o pomoc

Post autor: Enriquez »

ten z drugiego zdjęcia imho nie taki znowu zły...
w razie czego wymienisz silnik za 10 koła i będzie jeździł dalej
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [K] Superb II - prośba o pomoc

Post autor: Big »

konrad000 pisze:PRzegladam od dłuzszego czasu i wiem ze mozna trafić okazję ponizej 50 000zł..
Hmmm, no może i mozna ale trzeba miec tyle szcześcia ile potrzeba aby trafić 6 w totka ;)
konrad000 pisze:Ponizej oferty z "wczoraj", jednak zdaje sobie sprawę, że mogą to być oferty grubą nicią szyte:)
Nie "mogą", tylko one są grubymi nićmi szyte !!! Zwłaszcza to kombi z minimalnym przebiegiem 62 tys km z 2010 r.
Kolego powiem ci tylko tyle - we wrześniu tego roku sprzedałem swoja Octavię II 1.6 MPI Elegance z lipca 2007 r. z przebiegiem 49 tys km za .... 37 tys zł. Nie miałem z tym najmniejszych problemów. Nawet nie dawałem ogloszeń, tylko powiedizałem o chęci sprzedazy znajomym. Przyszedł klient (sąsiad kumpla), obejrzał, zobaczył w jakim auto jest stanie i nawet się nie targował. Musisz wiedzieć, ze taką O II z tego rocznika mozna też było kupic juz za 30 tys zł - oczywiście sprowadzoną z zachodu 8-)
Czy myslisz, że zadbanego Superba II z 2009-2010 r. ktoś sprzeda ci za ułamek jego wartości ?? Przecież wychodzi na to że to kombi z 2010 r. straciło przez 2 lata ... 70 % swojej wartości !!!
Oczywiście możesz, jak zreszta widac po załaczonych ogłoszeniach, kupić 2-3 letniego SII za czterdziesci parę tys zł, tylko miej świadomośc tego, że bedzie to auto, albo po mocnym dzwonie, albo z realnym przebiegiem ok. 200-250 tys km, albo po prostu zniszczone i na szybko podszykowane do sprzedazy.
Jesli myslisz o kupnie zadbanego, bezwypadkowego i z niewielkm przebiegiem S II za czterdziesci pare tys zł to ... ZAPOMNIJ !! Za te peniądze mozesz kupić tylko skarbonkę, do której trzeba będzie dokładać, o zmarnowanym w serwisach czasie i nerwach nie wspominając.
Jeśli jak piszesz masz do wydania max. 48 tys zł to ... zapomnij o Superbie II i szukaj ładnego Superba I z końca produkcji. Jak pisze mój przedmówca, lepiej kupic zadbanegi i ładnego Superba I niż wwalić sie z podszukowanego do sprzedazy trupa w postaci S II, bo za te pieniądz eładnej dwójki kupic sie nie da ! Na S II z 2009 r. musiałbyć mieć przynajmniej 55 tys zl a do tego musisz dodać tzw. "pakiet startowy", czyli kasę na wymianę rozrządu, płynów i filtrów.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [K] Superb II - prośba o pomoc

Post autor: Zaj007 »

Albo mam zwidy albo ten środkowy sedan jest w dupę klepnięty. Ma krzywą klapę. Do tego był grzebany, bo jest antena pod GPS a w środku Bolero...
a tego ostatniego już usunęli...

Poza tym sprowadzanego auta nigdy bym nie kupił.
Dla porównania krajówki z pierwszej ręki to min. 53k.
Obrazek
ODPOWIEDZ