plastikowe osłony podwozia

coldplaybest
Posty: 17
Rejestracja: 16 sie 2012, o 21:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: sopot

plastikowe osłony podwozia

Post autor: coldplaybest »

czy mieliście z nimi problemy?
ja pozrywałem już wszystkie, jakikolwiek wjazd do lasu a nawet czasami spiący policjant powoduje szorowanie a w nastęspstwie oberwanie osłon.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: sjak »

A jakiej wysokości masz zawias?
coldplaybest
Posty: 17
Rejestracja: 16 sie 2012, o 21:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: sopot

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: coldplaybest »

sjak pisze:A jakiej wysokości masz zawias?
a co masz na myśli?
wszystko mam fabrycznie, koła stalowe
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: sjak »

Coś mi nie pasi. Owszem, na większych wybojach osłony mogą ucierpieć, ale na śpiącym policjancie nie zdarzyło mi się zawadzić. Coś za bardzo Ci kuca. Sam często ładuję się na bezdroża i póki co jeszcze nic nie pourywałem, a przytarłem może 3-4 razy
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: dato »

Dokładnie. Musisz mieć tyłek cięższy niż ja + Sjak, bo kawałek razem jechaliśmy i nic takiego się nie wydarzyło ;-)
A na serio to albo masz problemy z techniką jazdy, albo z zawieszeniem. U mnie przy lekkim obniżeniu i maksymalnym załadowaniu auta nie było problemów z jazdą po górach Chorwacji i zadupiach lubuskiego...
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: Sebastian_M26 »

sjak, a próbowałeś przejechać go przy 50-70 km/h?
To jak w kawale: jakie auto wjedzie na 30 cm krawężnik?
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: dato »

Tyz prawda, wyłącznie służbowe ;-)
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: bogge »

Ja oberwałem zimą w pierwszym roku użytkowania, ale to były mega śniegi i po prostu zimna breja wlazła między pokrywę, po wymianie żadnych problemów, choć raz jak nie zauważyłem śpiącego policjanta, to zaszurałem pokrywą, ale nic się nie urwało. Może na wszelki wypadek podjedź na serwis i opisz problem, niech sprawdzą zawias w końcu od tego są, no chyba, że jeździsz bardzo dynamicznie i nie zwracasz uwagi na śpiochy itd.
coldplaybest
Posty: 17
Rejestracja: 16 sie 2012, o 21:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: sopot

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: coldplaybest »

nic z tego
jezdze normalnie bez dziwactw.
oberwałem te przed tylnymi kołami ,które wystają a osłniają przewody hamulcowe na zwykłej drodze gruntowej.
jak wjezdzam do lasu lub gruntowa droge to zahaczam całą długoscia podwozia niemal na płaskiej drodze
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: Super_Be »

Ja też jedną wyrwałem z mocowań, ale w sumie na własne życzenie. Parkowałem parę razy koło przedszkola, do którego mój syn chodził w wakacje. Ten parking namierzyła moja żona, która swoim Suzuki SX4 wjeżdżała tam swobodnie. Ja trochę przeceniłem wysokie (jak na tę klasę i rodzaj samochodu) zawieszenie mojej Skodziny, no i przejeżdżając przez chodnik, ograniczony z dwóch stron krawężnikiem, przeszorowałem raz, czy drugi. Ale w sumie, to wystarczyło z powrotem spiąć ze sobą osłony (mam na myśli te pod kabiną). Natomiast faktem jest, że poza samym prześwitem, moja Krowa ma naprawdę miękki przód, co powoduje, że w różnych sytuacjach przydzwonię w coś podwoziem. Zwłaszcza w jakiegoś wyższego "policjanta", ale ja po prostu nie mam w zwyczaju jakoś szczególnie przed nimi zwalniać :mrgreen: .
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: sjak »

coldplaybest pisze: jezdze normalnie bez dziwactw.
...
jak wjezdzam do lasu lub gruntowa droge to zahaczam całą długoscia podwozia niemal na płaskiej drodze
Wizyta u kogoś, kto zna się na zawieszeniach zdecydowanie wskazana. Objawy jaki podajesz wskazują mi na zupełną utratę przez amory twardości na dobicie (ściskanie)
W każdym razie nie jest to normalne
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: dato »

Popieram. Śmigam bezproblemowo na tych -2cm i 18" kołach po różnych drogach - bez hardkorów oczywiście i patrzę gdzie jadę, ale takich problemów nie mam.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: Misiek Fisiek »

Ja też poobrywalem a zawias mam raczej sztywny. Wystarczy, żeby jakiś badziew wystawał trochę bardziej z ziemi. Skoro kolega jeździ na stalowkach to rozmiar 16'. Auto na takich kołach też stoi niżej niż na 17 czy 18. S2 jest dość nisko zawieszony mimo wielkich dziur w nadkolach (związanych z niskim profilem opon). Szymek też zwracał uwagę że przyciera czasami. Zaj też miał jakiś problem.

Ale nie zaszkodzi sprawdzić amorkow na stacji diagnostycznej.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: Zaj007 »

Tak.
Urwałem plastikową osłonę przed tylnym kołem powoli przejeżdżając przez bramę u znajomego, co ma domek w górach. Ale 5 osób na pokładzie było (co mnie wnerwia, bo skóra się wygniata na kanapie) i popełniłem błąd, bo najechałem pod za dużym kontem-prawie prostopadle.

O próg kiedyś zahaczyłem i wcale nie był on wysoki. Po prostu nie był oznaczony, było ciemno i padał deszcz.

Poza tym nie ma problemu z haczeniem. U mnie na osiedlu odśnieżają raz do roku i koleiny ze zlodowaciałego śniegu są takie, że nie trzeba kierownicy trzymać. Auto pojedzie jak po torach.

Sugeruję, tak jak wyżej koledzy pisali, kontrolę stanu zawieszenie. Jeśli okaże się, że jest ok pozostają modernizacje. Sprężyny na trudne drogi (warto od razu lepsze amorki zarzucić) plus wyższe oponki (była dyskusja na ten temat). Jeśli często śmigasz po nieutwardzonych drogach blacha pod silnik nie zaszkodzi. Mnie od niej odstraszyła cena. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: plastikowe osłony podwozia

Post autor: awdurek »

Mam sportowe zawieszenie od skody i też zdarzają mi się mniejsze lub większe koleiny, progi, korzenie itd.
Od spodu porysowana podłoga na plastikach.
Na lato mam założone 225/50/17 i jest git, ale tylko dla poprawy komfortu a nie żeby podnieść auto :)
A na zimę wracam do standardowej wysokości bo mam 205/55/16.
Ale z doświadczenia po kilku zimach jakie przejechałem tym autem na takich kołach i z tym zawiasem to nie mogę narzekać :)
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
ODPOWIEDZ