bolero na columbusa

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: Arci9 »

POWERCHIP pisze:W 510 nie słyszałem o takiej możliwości, na razie uporałem się połowicznie
z problemem braku map, pojechałem do sklepu, kupiłem dobre Verbatimy i nagrałem
zassaną mapę jeszcze raz. Navi odpaliła, czyli mogę z niej korzystać, ale nie mam
opcji wgrania jej na HDD, sprzęt nie udostępnia takiej opcji, wyciągnięcie płyty z napędu automatycznie ją unieruchamia ...

Pozdrawiam
Repa
jak to sprzęt nie umożliwia? czegoś nie rozumiem.Mam w końcu RNS 510 i mapę na HDD i u mnie działa.
A z karty też nie idzie?
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
octaviusz
Posty: 27
Rejestracja: 21 lis 2010, o 18:39
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 207 hp

Re: bolero na columbusa

Post autor: octaviusz »

Koledzy, wymieniam w mojej nowej(wymienionej) SS2 Kombi MJ2011 Bolero na Columbusa. Jest problem z ramką. Szukałem na allegro było tylko w komplecie z kieszenia za ponad 250 pln-ów.Jak bedziecie mieli ten sam problem jedźcie do salonu i ramke kupicie za trochę ponad 90 pln-ów. Też drogo jak za sam kawałek plastiku ale oryginalny i niepotrzebna kieszeń nie bedzie zawalać pomieszczenia gosp.
--------------------------------------------------POZDRAWIAM OCTAVIUSZ------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
POWERCHIP
Posty: 20
Rejestracja: 2 lis 2010, o 16:17
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: POWERCHIP »

octaviusz pisze:Koledzy, wymieniam w mojej nowej(wymienionej) SS2 Kombi MJ2011 Bolero na Columbusa. Jest problem z ramką. Szukałem na allegro było tylko w komplecie z kieszenia za ponad 250 pln-ów.Jak bedziecie mieli ten sam problem jedźcie do salonu i ramke kupicie za trochę ponad 90 pln-ów. Też drogo jak za sam kawałek plastiku ale oryginalny i niepotrzebna kieszeń nie bedzie zawalać pomieszczenia gosp.
Przecież BOLERO i COLUMBUS mają te same wymiary, ja miałem oryginalnie w mojej S2 BOLERO które wsadziłem do OCTAVII 2,
a stamtąd wyciągnąłem COLUMBUS-a i wszystko pasowało P&P.

Nie miałeś czasami SWING-a ??

Pozdrawiam
Paweł
PLATINUM 2.0TDI CBBB, CR170KM, DSG 6
_______________________________
Elektronika samochodowa
CHIPTUNING - HAMOWNIA PODWOZIOWA
http://www.powerchip.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: bolero na columbusa

Post autor: eX »

radia nie przechodzily czasami liftu? bylo o tym na forum.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
octaviusz
Posty: 27
Rejestracja: 21 lis 2010, o 18:39
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 207 hp

Re: bolero na columbusa

Post autor: octaviusz »

POWERCHIP pisze:
octaviusz pisze:Koledzy, wymieniam w mojej nowej(wymienionej) SS2 Kombi MJ2011 Bolero na Columbusa. Jest problem z ramką. Szukałem na allegro było tylko w komplecie z kieszenia za ponad 250 pln-ów.Jak bedziecie mieli ten sam problem jedźcie do salonu i ramke kupicie za trochę ponad 90 pln-ów. Też drogo jak za sam kawałek plastiku ale oryginalny i niepotrzebna kieszeń nie bedzie zawalać pomieszczenia gosp.
Przecież BOLERO i COLUMBUS mają te same wymiary, ja miałem oryginalnie w mojej S2 BOLERO które wsadziłem do OCTAVII 2,
a stamtąd wyciągnąłem COLUMBUS-a i wszystko pasowało P&P.

Nie miałeś czasami SWING-a ??

Pozdrawiam
Paweł
Nie zgodzę się z kolegą. W modelu 2011 jest inne radio bolero (nawet ładniejsze i innego kształtu).
Obrazek
--------------------------------------------------POZDRAWIAM OCTAVIUSZ------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: gachul »

no całkiem fajne... ta ramka chromowana pieknie sie komponuje do reszty... może za chwile bedzie nowy Rns..
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
POWERCHIP
Posty: 20
Rejestracja: 2 lis 2010, o 16:17
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: POWERCHIP »

No i wszystko jasne, ja miałem na myśli stare Bolero ...

Pozdr
Paweł
PLATINUM 2.0TDI CBBB, CR170KM, DSG 6
_______________________________
Elektronika samochodowa
CHIPTUNING - HAMOWNIA PODWOZIOWA
http://www.powerchip.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: bandit57 »

Ktos moze z was drazyl dalej temat z kamera cofania? W ciagu tej zimy docenilem wartosc tej rzeczy, a nawet jej brak i wariujace czujniki od lodu ktore doprowadzaja mnie do szalu..Czlowiek szybko sie przyzwyczaja do dobrego:) Zamierzam montowac Columbusa styczen/luty (plany byly na ten rok ale nie planowane wydatki..) i teraz mam dylemat poniewaz nie wiem czy bedzie sie wyswietlal parktronic jak w vw, choc widzialem filmik na YT ze mozna - http://www.youtube.com/watch?v=TRGinSNA ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale chodza sluchy ze skodowski firmware nie przewiduje kamer..Adapter juz znalazlem,ktory wymusi na Columbusie obraz - http://allegro.pl/vw-skoda-rns-510-colu ... 41932.html" onclick="window.open(this.href);return false; i przy okazji podlacze sobie tuner DVBT.
Kamere mysle ze ktoras z allegro dopasowalbym do montazu w lampke oswietleniowa. Potrzebuje rady czy idzie to zgrac i czy ktokolwiek ma cos takiego bo chce sie przygotowywac powoli przez zime do tematu :)
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: bolero na columbusa

Post autor: Stembor »

bandit57 - zamontowałeś columbusa?
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: bolero na columbusa

Post autor: Stembor »

Mnie to ciekawi z uwagi na nawigację i brak konieczności przyssawki na szybie, ale chyba jestem "niewolnikiem" AM i cięzko mi będzie się przesiąść na cos innego.
Zresztą na forum jeszcze nikt nie pokusił się o porównanie. Poza tym lubie planowac trasę w domu, a nie w aucie na chwilę przed wyjazdem i nie wiem czy w moim przypadku columbus byłby dobry.
Jeśli chodzi o audio to bolero w 101% realizuje moje potrzeby i nie chcę tego zmieniać na nawigację która i tak będzie mnie denerwować, dlatego czekam na opinię tych, którzy mieli AM i korzystają z columbusa.
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
kl
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2010, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: bolero na columbusa

Post autor: kl »

Stembor - to jest nas dwóch :)
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: bolero na columbusa

Post autor: Stembor »

Czyżby nikt z posiadaczy Columbusa nie używał wcześniej AM?

Ostatnio miałaem możliwośc "potestowania" Navi800 w Insignii i powiem Wam szczerze, że mapy dość dokładne, ale interfejs i obsługa, to jakaś AM w wersji 2.0.
dla niezorientowanych - teraz jest chyba 6.7... :twisted: no i ten widok 2D - trochę słabo...

W wielkim skrócie - gdybym miał się zamienić - to nie ma mowy, jedyny plus - brak konieczności montażu czegoklowiek - więcej plusów nie znalazłem :(
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
Awatar użytkownika
mrjac
Posty: 124
Rejestracja: 25 gru 2010, o 16:20
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pabianice

Re: bolero na columbusa

Post autor: mrjac »

Wszystko zależy od tego jak często używasz navi.
Ja używam tylko wtedy gdy jadę w obce miejsce albo nie chce mi się w dużym mieście w którym rzadziej bywam szukać "na nosa" jak jechać. Sytuacja kilka razy w roku. Czasem synek prosi żebym włączył Hołowczyca jak gdzieś jedziemy - ale to dla jego frajdy wtedy działa.
Kupiłem kiedyś malutką NR360 i z AM 6.7 nic więcej "na raz kiedyś" nie potrzebuję. Jest idealnie.

Jeżeli ktoś faktycznie ceni sobie bardzo brak przyssawki na szybie i brak kabelka to wbudowana navi jest dobrym rozwiązaniem.
Jednak patrząc z mojego punktu widzenia absolutnie nieopłacalnym.

Za NR360 bez map dałem 160 PLN ;) Chwila pracy i mam navi jak się patrzy za kilka groszy, a to że taka mała - łatwo zabrać, a przecież navi się słucha a nie się na nią patrzy.

Mam teraz Swinga i wystarcza na codzień (gra radio, mp3, czujniki parkowania pokazuje), ale tak jak Bandit napisał - do luksusu szybko się człek przyzwyczaja, i to bez czego funkcjonował od lat okazuje się niezbędne po kilku tygodniach posiadania ;)
LEPIEJ PANOWAĆ W PIEKLE NIŻ SŁUŻYĆ W NIEBIE
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: bolero na columbusa

Post autor: jjumbo »

To jak z tą zamianą wkońcu.
Ja odbieram sII z bolero i chcę zmienić na columbusa.
Czy jest osoba na forum która zrobiła podmiankę i wszystko chodzi ok?
Jak tak to u kogo kupowaliście columbusa?
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: bolero na columbusa

Post autor: Arci9 »

Pisałem na forum gdy zmieniłem Amundsena na Columbusa z rynku wtórnego od vw.
Nie działa mi podgłaśnianie w kierownicy (choć samo kółko po wciśnięciu wycisza całkowicie) i mam logo i podświetlenie na czerwono.
Muszę udać się do speca, bo w serwisie nie potrafili naprawić mi kółka, mimo, że podałem informację gdzie zajrzeć.
A reszta cała działa jak potrzeba.

Na forum OCP, masz uzytkowanika grygy, który handluje z dobrym skutkiem Columbusami.
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
ODPOWIEDZ