Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
albanzg
Posty: 45
Rejestracja: 8 sty 2013, o 21:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Zielona Gora / Northampton

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: albanzg »

Witam ponownie po dlugiej nieobecności. W środę odbieram moją drugą skodę, tym razem będzie to S2 (2011r). Magluję różne tematy wzdłuż i wszerz i w związku z tym, że auto jest wyposażone w Columbus'a chciałbym mieć odblokowane VIM. Zastanawiałem się nad aktualizacją do FW 5269mtv, ale najprawdopodobniej soft i mapy będę miał zaktualizowane do ostatnich wersji. Także idąc za potrzebą starałem się na własną rękę znaleźć tę łatkę umożliwiającą dany mod- bez rezultatów. Czy mógłbym w dalszym ciągu prosić któregoś z użytkowników o podzielenie się daną łatką (nie wiercę dziury w brzuchu o proces instalacji, bo z tym już jestem dobrze zapoznany ;) ).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: dato »

Się wezmę i zaktualizuję wątek... Stay Tuned...
Awatar użytkownika
szoko21
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2014, o 19:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: bedzie
Imię: szoko
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: szoko21 »

albanzg pisze:Witam ponownie po dlugiej nieobecności. W środę odbieram moją drugą skodę, tym razem będzie to S2 (2011r). Magluję różne tematy wzdłuż i wszerz i w związku z tym, że auto jest wyposażone w Columbus'a chciałbym mieć odblokowane VIM. Zastanawiałem się nad aktualizacją do FW 5269mtv, ale najprawdopodobniej soft i mapy będę miał zaktualizowane do ostatnich wersji. Także idąc za potrzebą starałem się na własną rękę znaleźć tę łatkę umożliwiającą dany mod- bez rezultatów. Czy mógłbym w dalszym ciągu prosić któregoś z użytkowników o podzielenie się daną łatką (nie wiercę dziury w brzuchu o proces instalacji, bo z tym już jestem dobrze zapoznany ;) ).

Pozdrawiam
no no to ty bogaty ?
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: paulus60 »

Szoko, chyba z lekka przegiąłeś z tym komentarzem :?. Lepiej w wątku technicznym RNS510 napisz, jak u Ciebie z wgrywaniem nowego softu.
Awatar użytkownika
szoko21
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2014, o 19:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: bedzie
Imię: szoko
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: szoko21 »

paulus60 pisze:Szoko, chyba z lekka przegiąłeś z tym komentarzem :?. Lepiej w wątku technicznym RNS510 napisz, jak u Ciebie z wgrywaniem nowego softu.
ok. sorry, nie będę taki. a soft pozostawiłem w spokoju na razie bo nie mam pojęcia jak się do tego zabrać...
albanzg
Posty: 45
Rejestracja: 8 sty 2013, o 21:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Zielona Gora / Northampton

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: albanzg »

szoko21 lol :P
Może ja uaktualnie temat jak to wygląda z mojej strony. Znalazłem na jakimś ameryckim, kangurowatym, albo angielskim forum link do pliku iso VIM_Berto89 i całą instrukcję co jest pięć i co z czym zjeść. Poczyniłem, jak wskazano i... tak powszechnie zwana-DUPA :) Teoretycznie pełen spas, wyskoczyło, że error płyty etc. ale nic nie dotykałem i wszystko poszło, wyczytało, że to jakiś SW update, ALE z racji, że odebrane dzisiaj auto ma zaktualizowany soft i mapy- wyskoczyła informacja, że SW, który próbuję wgra jest za stary.. I co teraz moi drodzy Panowie i drogie Panie? :)

Przy okazji, przytrzymując dłużej guzik SETUP wyskakuje mi tylko opcja wyboru FM i AM, więc z tego co wyczytałem (a przeorałem wiele forów i wątków, ale wciąż mogę się mylić) ta większa ilość opcji też jest dostępna po zainstalowaniu tej łatki, której to zainstalować nie mogę. Co z tym Pany teraz zrobić? Może za krótko przytrzymałem ten guzik i jak wyświetli się FM i AM nie odpuszczać? Na którymś z for wyczytałem, że jak się ma taki problem jak ja, to istnieje gdzieś opcja na zezwolenie instalowania starszych elementów SW. Jak to jest? ;) pzdr
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5816
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: pab567 »

Po pierwsze po pokazaniu się opcji dla AM/FM trzymać cały czas SETUP. Nawet przez chwilę go nie puszczać. Jeśli masz odblokowane to po kilku sekundach wejdziesz w nowe menu - nazwijmy je "deweloperskie" - gdzie masz więcej ustawień i informacji, w tym zezwolenie na downgrade.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: paulus60 »

szoko21 pisze:
paulus60 pisze:Szoko, chyba z lekka przegiąłeś z tym komentarzem :?. Lepiej w wątku technicznym RNS510 napisz, jak u Ciebie z wgrywaniem nowego softu.
ok. sorry, nie będę taki. a soft pozostawiłem w spokoju na razie bo nie mam pojęcia jak się do tego zabrać...
:) No, kurcze...wypal ISO z softem 5269mtv, tak jak zrobiłeś z VIM, włóż w napęd i czekaj na finał. Powodzenia!
albanzg
Posty: 45
Rejestracja: 8 sty 2013, o 21:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Zielona Gora / Northampton

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: albanzg »

Wlasnie to sprawdzilem. Nic wiecej nie pojawia sie po FM i AM... :/ teraz kolejne pytanie-jest na to jakas latka, czy leciec z softem *mtv? Jesli procz FM i AM nie wyswietla mi sie nic wiecej to nawet nie wiem z jakim softem wylądowałem

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
szoko21
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2014, o 19:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: bedzie
Imię: szoko
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: szoko21 »

paulus60 pisze:
szoko21 pisze:
paulus60 pisze:Szoko, chyba z lekka przegiąłeś z tym komentarzem :?. Lepiej w wątku technicznym RNS510 napisz, jak u Ciebie z wgrywaniem nowego softu.
ok. sorry, nie będę taki. a soft pozostawiłem w spokoju na razie bo nie mam pojęcia jak się do tego zabrać...
:) No, kurcze...wypal ISO z softem 5269mtv, tak jak zrobiłeś z VIM, włóż w napęd i czekaj na finał. Powodzenia!
paulus60 Ty to jesteś gość !
masz dar do przekonywania, w sobotę działam, muszę mieć dzionek wolny aby działać, dzięki za wsparcie...
zrobię tak jak pisałeś wcześniej, wypalę ten sofcik na CD i odpalam wrotki... mam nadzieję że wypali o którym poinformuję...
albanzg
Posty: 45
Rejestracja: 8 sty 2013, o 21:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Zielona Gora / Northampton

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: albanzg »

U mnie wszystko juz bangla! Gra i trombi zespol kombi lol :P

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
szoko21
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2014, o 19:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: bedzie
Imię: szoko
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: szoko21 »

Paulus - Dziś nie dało mi to spokoju, musiałem zadziałać, powiem szczerze że coś się popierdo.... wrzuciłem soft do columbusa na początku wgrywało się znalazł swl itd. po 2,5 godz. wyświetla Software Download - Valid SWL Image found, starting SWL. i tyle na czarnym ekranie.
może coś źle zrobiłem ?
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: paulus60 »

Ja żadnym ekspertem w tej tematyce nie jestem, ale Mistrz Dato swego czasu we właściwym wątku, na jego początku, napisał:

"Wgrywanie softu na przykładzie fabrycznego 4120 (tak samo z 5269mtv i innymi):

- kluczyk wyjęty ze stacyjki (podczas całego procesu). Akumulator naładowany ;)
- włączamy columbusa, wkładamy płytę z softem, olewamy czy coś się dzieje, robimy dalej...
- ... wciskamy setup - eject - różdżkę (skrajny prawy górny przycisk obok EJECT - różne ikonki w różnych wersjach RNS'a). Jest to tzw. "Twardy reset"
- płytka powinna się wysunąć (nie dotykać), urządzenie przestartować i płytkę wciągnąć z powrotem... SAMO !
- nie przejmujemy się, że startuje z informacją, że nie może wystartować i error...
- cierpliwie czekamy na biało - zielony ekran z przyciskiem "OK", że na pewno chcemy wgrać SWL... Chcemy... Paluchem w OK.
- teraz się dzieje... Nic ciekawego się dzieje... Przez jakieś półtorej godziny (zdarza się, że trwa to krócej -paulus60). Można zamknąć auto, iść na piwo i wrócić za dwie.
- wgrywanie, jeśli zakończy się pozytywnie, kończy się podobnym biało - zielonym komunikatem, że "Succeeded". Znów "OK".
- po "OK" wysunie płytkę, wyciągamy ją i czekamy, aż się włączy.
- (dopiero) teraz można włożyć kluczyk i nawet odpalić auto coby się zagrzać....
- jeśli Columbus się nie włączy w ciągu 5 min - włączamy sami.
- Urządzenie (xxxxx) wystartuje na nowym sofcie (a przynajmniej powinno) - skrót paulus60 .
- W ustawieniach systemu trzeba zmienić język na Polski (jest, jest...)".... no i ....powodzenia.

Więcej nie CYTUJĘ, bo to i tak za dużo i offtop jest potężny. Jeśli masz jakieś wątpliwości patrz we właściwy wątek,
CZYLI!!!!



Po przeczytaniu powyższego wgraj soft ponownie i zamelduj o powodzeniu wykonania zadania. :roll: :roll: ;)
Awatar użytkownika
szoko21
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2014, o 19:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: bedzie
Imię: szoko
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: szoko21 »

ok. dzięki spróbuję jeszcze raz,
zacząłem wgrywanie softu o godz. 10.15 a dopiero po 22 wyświetlił się komunikat error. Więc zacznę od nowa, o dalszych moich losach na pewno napiszę, w tej tematycę już jestem obeznany. Poczytałem i jest już mi lepiej, popsuć mechanicznie nie da się, lecz zawsze można wgrać nowe oprogramowanie. dam radę, napiszę...
Awatar użytkownika
szoko21
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2014, o 19:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: bedzie
Imię: szoko
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Odblokowanie możliwości oglądania video podczas jazdy

Post autor: szoko21 »

witam... dokonałem tego co mi podpowiedziałeś paulus60, siedziałem przy temacie kilka wieczorów i poszło w columbusie. Nagrywałem kilkakrotnie ściągnięty plik SWL 5269 obrazem na płytę i nic error swl itd. w końcu się wziąłem w garść i przeanalizowałem wszystkie posty od dato.
ściągnąłem ponownie plik SWL 5269 i zadziałało, myślę że poprzednio ściągnąłem plik z jakimś błędem, po ponownym ściągnięciu pliku nagrałem obraz programem nero essentials z szybkością 10x i weryfikacją na płycie CD RW verbatim i weszło prawidłowo.
Myślę, że trzeba delikatnie podejść do sprawy, należycie nagrać obraz płyty i do tego dać sobie czasu.
dzięki za wytrwałość w tłumaczeniu dla was panowie...
paulus60 - po wgraniu tego SWL 5269 do columbusa trzeba coś jeszcze robić? wgrywać jakieś aktualizacje map czy coś takiego ?
ODPOWIEDZ