Pośrednictwo w zakupie - firma AutoSalon24.pl

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Pośrednictwo w zakupie - firma AutoSalon24.pl

Post autor: Arek »

Nosząc się z zakupem samochodu trafiłem na firmę AutoSalon24.pl, która pisze, że załatwi każdy samochód. Na swojej stronie piszą, że od ceny odejmują całą masę rabatów, upustów itd. - słowem: cen au nich jest najlepsza. Ciekaw jestem, czy ktoś z Was miał okazję skontaktować się z tą (lub podobną) firmą?

Zwróciłem się do tej firmy, bo myślałem, że wynegocjują lepszą cenę niż ja sam w salonie. Podałem im swoje oczekiwania dotyczące wyposażenia i ceny i dostałem ofertę zakupu po dość korzystnej cenie. Powiedziałem, że cena mnie satysfakcjonuje, więc przedstawiciel firmy powiedział, że skontaktuje mnie z dealerem, u którego załatwię formalności związane z zakupem. Jakież było moje zdziwienie, gdy zgłosił się do mnie dealer z... Olsztyna! (a ja jestem z Wrocławia). Gdy zasugerowałem, że chyba zaszło jakieś nieporozumienie dealer stwierdził rozbrajającą, że na pewno nie, bo mieli już np. kupca z Rybnika.

Skontaktowałem się ponownie z firmą AutoSalon24.pl i nawtykałem im, że to jakieś żarty, wysyłać mnie do Olsztyna po samochód. Pan obiecał, że zaraz znajdzie mi porównywalną ofertę "w dobrej lokalizacji". Znamienne, że nie napisał "we Wrocławiu". Gdy mu to wytknąłem napisał, że szuka dealera w promieniu do 80 km od Wrocławia... No po prostu jakiś horror. Koniec końców poszedłem sam do dealerów we Wrocławiu (mamy ich trzech) i jeżdżąc od jednego do drugiego utargowałem lepszą cenę, niż u tego - pożal się Boże - pośrednika!

Nie chcę tu stwierdzić, że firma jest do niczego. Może w niektórych przypadkach uda im się wyrwać auta po lepszej cenie. Wygląda mi to jednak bardziej na szukanie desperatów, którzy sprzedadzą samochód za każdą cenę, byle utrzymać się na rynku niż na twarde negocjacje i uzyskiwanie dobrych rabatów.

Ciekaw jestem, czy ktoś z Was miał do czynienia z tą czy podobną firmą i czy takie pośrednictwo było opłacalne?
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Pośrednictwo w zakupie - firma AutoSalon24.pl

Post autor: Big »

Nie wiem co cie tak zdziwiło i zdenerowało jesli chodzi o zaproponowanie ci dealera z innej cześci kraju ???? Powiem ci tylko tyle, ze w Krakowie jest chyba najlepszy dealer Skody, jeśli chodzi o wys. upustów i do tego dealera po auta przyjeżdzają ludzie w drugiego końca Polski np. z ... Gdańska ;)
Dlatego naprawdę nie rozumiem co cię tak dziwi ??
Jeśli można oszczędzić 3-4 tys zł na samochodzie, a bilet kolejowy kosztuje 200-300 zł w 1 stornę, to chyba rachunek jest prosty ;)
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Pośrednictwo w zakupie - firma AutoSalon24.pl

Post autor: Arci9 »

no właśnie, co takiego dziwnego, w końcu na auto wydajesz sporo kasy, więc przejechać się nawet na drugi koniec kraju jak dostaniesz najlepszą ofertę pod kątem cenowym i dodatków chyba nie jest problemem.
Podejrzewam, że sporo z nas tak zrobiło przy zakupie - sam jechałem prawie 200km :)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Pośrednictwo w zakupie - firma AutoSalon24.pl

Post autor: dato »

Też tego nie rozumiem. S2 kupowałem na styku swoich możliwości, a golca nie chciałem. Zrobiłem plebiscyt ogólnopolski i najlepsze oferty miałem Kraków - Częstochowa - Pszczyna. Zrobiłem wycieczkę i najlepszą cenę dostałem w Cz, najlepszą wartość odkupu Vectra w Pszczynie + wyrównali do ceny Częstochowy. Za drugim razem 100zł na PKP + kolega z BB mnie zawiózł po odbiór. U mnie wyszło ok. 15 tys łącznie różnicy do najlepszej opcji z mazowieckiego. To jest dużo pieniędzy i nie boli mnie, że na drugim końcu Polski...
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Pośrednictwo w zakupie - firma AutoSalon24.pl

Post autor: sjak »

A poza tym, zawsze fajna przejażdżka po odbiorze :)
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pośrednictwo w zakupie - firma AutoSalon24.pl

Post autor: grzesiu26 »

To ja jestem chyba najlepszy :D
Ze Szczecina jechałem do Krakowa - ale opłaciło się :D
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Pośrednictwo w zakupie - firma AutoSalon24.pl

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

ja jechałem z warszawki do krakusów do inter auto
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: Pośrednictwo w zakupie - firma AutoSalon24.pl

Post autor: Krzysiek »

Osobiście uważam iż samemu wynegocjujesz więcej niż jakiś pośrednik czy zakup grupowy który będzie trwał wiekami. Nie widzę także nic dziwnego iż znalazł dealera w innej części kraju gdyż mu się to najnormalniej w świecie opłacało. A tak na marginesie to szczerze polecam dealera z Olsztyna.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pośrednictwo w zakupie - firma AutoSalon24.pl

Post autor: Arek »

Big pisze:Nie wiem co cie tak zdziwiło i zdenerowało jesli chodzi o zaproponowanie ci dealera z innej cześci kraju ????
Otóż to, że wyraźnie powiedziałem temu cielakowi, że jestem z Wrocławia, a on nie uprzedził mnie, że dobra oferta może oznaczać konieczność wyjazdu na drugi koniec Polski. Skoro mam wydać na samochód grubo ponad 100 tys. zł, to chciałbym, żeby wszystko było jasne od samego początku. Takie niedopowiedzenia ze strony handlowca wzbudzają moją duża nieufność.
Firma chwali się na swojej stronie, jakie to rabaty odejmuje od ceny wyjściowej samochodu. Czytając to można odnieść wrażenie, że sprzedadzą ci samochód za 50% ceny. Tym czasem nie dostają oni żadnych szczególnych upustów - samemu można wytargować lepszą cenę (oni przecież jeszcze muszą wziąć dla siebie prowizję).

Swoją drogą to pojechałbym na drugi koniec Polski, gdybym dostał tam lepszą ofertę.
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: Pośrednictwo w zakupie - firma AutoSalon24.pl

Post autor: przem00 »

A ja z Krakowa do Leszna i też się opłacało :)
Awatar użytkownika
Cefiro
Posty: 37
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 21:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pośrednictwo w zakupie - firma AutoSalon24.pl

Post autor: Cefiro »

Arek, ja odwiedziłem wszystkie 3 salony we Wrocku, sprzedawcy jawnie mówili, że lepsze oferty są w Warszawie - i tam też został zakupiony.
2.0 170KM DSG black sedan - Laurin & Klement
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pośrednictwo w zakupie - firma AutoSalon24.pl

Post autor: Nematode »

Ja dymałem do Krakowa ;)
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
pantryq
Posty: 24
Rejestracja: 23 lut 2011, o 10:02
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pośrednictwo w zakupie - firma AutoSalon24.pl

Post autor: pantryq »

A ja w Mielcu.
Podczas poszukiwań sprawdziłem osobiście oferty kilku warszawskich salonów, ale Kraków na dzień dobry dawał większe upusty do dalszej negocjacji niż, którykolwiek z warszawskich nawet po kilku rozmowach.
Tak jak pisałem ostatecznie Mielec przebił wszystkich ceną i dodatkami typu komplet zimówek, dywaników, blokada skrzyni.
Pozdrawiam MKT Serwis Mielec :)
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pośrednictwo w zakupie - firma AutoSalon24.pl

Post autor: Arek »

Co by nie mówić, każdy z Was dostał dobrą ofertę bezpośrednio od salonu, bez pośrednictwa żadnej "tajemnej" firmy która dostaje tyle rabatów, że wszyscy klękną ;-) .
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
Alcodigital_pl
Posty: 29
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 15:37
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Pośrednictwo w zakupie - firma AutoSalon24.pl

Post autor: Alcodigital_pl »

Moim zdaniem dużo lepsze warunki wynegocjujesz sam niż za pośrednictwem portalu lub pośrednika. Wręcz przeciwnie,koszty będą większe i to niezależnie od miasta.
ODPOWIEDZ